Pasaulyje

2020.12.05 18:50

Paryžiuje naujas mitingas prieš saugumo įstatymą peraugo į smurtą

BNS, ELTA2020.12.05 18:50

Paryžiuje šeštadienį, antrą savaitgalį iš eilės, masinis protestas prieš naujo saugumo įstatymo projektą, peraugo į smurtą, demonstrantams susirėmus su policija.

Kaip pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai, Prancūzijos sostinėje buvo daužomi langai, o palei Gambettos prospektą buvo padegti keli automobiliai, demonstrantams žygiuojant centrinės Respublikos aikštės link.

Be to, buvo svaidomi daiktai į policininkus, kurie savo ruožtu panaudojo ašarines dujas. Panašios smurto scenos mieste buvo stebimos praėjusią savaitę, kai buvo protestuojama prieš svarstomą kontroversišką saugumo įstatymą, numatantį policijos pareigūnų nuotraukų platinimo ribojimus.

Demonstracija prasidėjo sostinės rytuose, pradėjus būriuotis jaunų žmonių ir profsąjungų atstovams, ketinusiems kartu žygiuoti Respublikos aikštės link.

Jie šūkavo „Macronai, užteks!“ ir „Ne – saugumo įstatymui, taip – socialiniam saugumui“.
Demonstraciją paragino surengti kelios profsąjungų, žurnalistų ir žmogaus teisių organizacijos.

Ji surengta praėjus savaitei po to, kai panašus nacionalinio masto protestas pritraukė apie 130 tūkst. žmonių, remdamasi turimais duomenimis, teigė Prancūzijos vidaus reikalų ministerija. Organizatorių teigimu, dalyvių skaičius galėjo siekti 500 tūkst.

Šeštadienio protestas rengiamas, praėjus kelioms dienoms po to, kai Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad pakoreguos prieštaringai vertinamą 24-ąjį naujojo saugumo įstatymo straipsnį, apribosiantį teisę filmuoti policijos pareigūnus.

Aktyvistai reikalauja visiško šio straipsnio panaikinimo. Įstatymo projekte taip pat įtraukiamos dar kelios prieštaringai vertinamos priemonės, kaip išplėstas policijos vykdomas vaizdo stebėjimas protestų metu, naudojant ir dronus.

Vyriausybės teigimu, siūlomas įstatymas labiau apsaugotų policijos pajėgas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pranešė, kad kitų metų pradžioje bus sukurta internetinė platforma, kurioje žmonės galės pranešti apie, pavyzdžiui, policijos vykdomą diskriminaciją.

Kai kurios policininkų profsąjungos griežtai kritikavo tokį sprendimą.