Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.29 16:25

Makedonijoje migrantai nuo sienos su Graikija vaikyti ašarinėmis dujomis

BNS, LRT.lt 2016.02.29 16:25

Makedonijos policija pirmadienį leido ašarines dujas, vaikydama šimtus migrantų sirų ir irakiečių, mėginusių prasiveržti per sieną iš Graikijos. „Reuters“ liudininko teigimu, Makedonijos policija panaudojo ašarines dujas prieš migrantų minią, kuri išlaužė metalinius vartus. Taip pat dujos buvo panaudotos prieš migrantus, kurie atsisakė trauktis nuo bėgių, reikalaudami, kad jiems būtų leista patekti į šalį.

Kaip iš įvykio vietos pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas, migrantai, tarp kurių buvo moterų ir vaikų, prasiveržė per graikų policininkų užtvarą, užbėgo ant geležinkelio pylimo ir mėgino prasibrauti per spygliuotų vielų tvorą į Makedoniją.

„Atidarykit sienas!“ – šaukė jie, o policija buvo priversta panaudoti ašarines dujas, kad migrantai neprasiveržtų.

Šie pikti protestai įsiplieskė praėjus kelioms valandoms po to, kai Makedonija įsileido apie 300 sirų ir irakiečių, o po to vėl uždarė sieną, prie kurios laukė tūkstančiai kitų atvykėlių.

Graikijos policija nurodė, kad pirmadienio rytą prie sienos buvo susirinkę daugiau negu 6 tūkst. žmonių, įstrigusių po to, kai Austrija ir Balkanų šalys apribojo per dieną įsileidžiamų migrantų skaičių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi