Pasaulyje

2020.12.05 13:43

Kuklia ceremonija palaidotas buvęs Prancūzijos prezidentas Giscard`as d`Estaing`as

ELTA2020.12.05 13:43

Buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard`as d`Estaing`as šeštadienį palaidotas per kuklią ceremoniją, kurioje dalyvavo jo artimiausi žmonės.

Tai buvo Prancūziją 1974–1981 metais valdžiusio V. Giscard`d`Estaing`o noras. Ceremonijoje dalyvavo apie 40 žmonių. 94-erių politikas trečiadienį mirė nuo COVID-19 komplikacijų.

Laidotuvių ceremonija vyko centrinėje Prancūzijoje esančiame Otono mieste, kur V. Giscard`as d`Estaing`as gyveno. Ji buvo kitokia, nei pernai rugsėjį vykusi didelio masto buvusio prezidento Jacqueso Chiraco laidotuvių ceremonija.

Su J. Chiracu galėjo atsisveikinti tūkstančiai žmonių, o jo laidotuvių ceremonijoje dalyvavo visi gyvi Prancūzijos prezidentai. Daugiau kaip prieš metus vykusi ceremonija buvo paskutinis kartas, kai V. Giscard'as d'Estaing'as buvo pastebėtas viešumoje.

„Prezidentas (V. Giscard`as d'Estaing`as) norėjo, kad laidotuvės būtų griežčiausio privatumo ir jose dalyvautų tik šeimos nariai“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė velionio sūnus Henri.

Pašonėje stovint policijos pareigūnams, V. Giscard`o d`Estaing`o karstas, uždengtas Prancūzijos vėliava, buvo nuneštas į Otone esančią Saint Hillaire bažnyčią, pranešė AFP korespondentas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas buvusio šalies vadovo garbei ateinantį trečiadienį paskelbė gedulo diena.

Prezidentaujant V. Giscard`as d`Estaing`as įvykdė virtinę radikalių reformų, legalizavo abortus, liberalizavo skyrybas ir sumažino amžių, nuo kurio leidžiama balsuoti, iki 18 metų.

Jis tapo vienu iš jauniausių Prancūzijos prezidentų. V. Giscard`ui d`Estaing`ui buvo 48-eri, kai jis atėjo į valdžią, ir vėliau jo politinė karjera buvo ilga.