Pasaulyje

2016.02.29 13:50

JT: apsiaustose Sirijos teritorijose tūkstančiai žmonių gali būti mirę nuo bado

ELTA2016.02.29 13:50

Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių vadovas Zeidas Raadas al-Huseinas pirmadienį įspėjo, kad apsiaustose Sirijos teritorijose, kuriose gyvena apie pusė milijono žmonių, tūkstančiai gali būti mirę nuo bado, informuoja agentūra AFP.

„Griežtai uždrausta sąmoningą badavimą naudoti kaip karo ginklą. Miestai yra apsiausti, todėl civiliai negauna būtiniausių dalykų, pavyzdžiui, maisto“, – sakė Z. R. al-Huseinas.

JT žmogaus teisių vadovas pabrėžė, kad situacija yra beviltiška. Manoma, kad pastaraisiais metais ir šiuo metu 480 tūkst. žmonių yra įkalinti apgultuose Sirijos miesteliuose ir kaimuose.

Pagalbos darbuotojai teigia, kad Madajos mieste Sirijoje kelios dešimtys žmonių mirė iš bado. Tačiau Z. R. al-Huseinas įspėjo, kad padėtis gali būti daug blogesnė. „Tūkstančiai žmonių gali būti mirę iš bado“, – sakė vadovas.

Buvo tikimasi, kad pirmosios taikos paliaubos per penkias ateinančias dienas leis suteikti pagalbą dar 154 tūkst. apsiaustose teritorijose gyvenančių žmonių.

Anot JT žmogaus teisių vadovo, žmogaus teisės šalyje buvo „siaubingai pažeistos“ per penkerius metus.

„Tūkstančiai antskrydžių nuniokojo mokyklas ir turgavietes, tūkstančiai bombų numesta iš sraigtasparnių. Nuo metų pradžios sugriauta mažiausiai 10 ligoninių ir kitų gydymo įstaigų“, kalbėjo Z. R. al-Huseinas.