Pasaulyje

2020.12.05 08:13

Naujausia informacija. Estijoje fiksuotas COVID-19 atvejų rekordas, vienas žmogus mirė

atnaujinta 15.48
ELTA, BNS2020.12.05 08:13

Estijoje per pastarąją parą ištyrus 6 407 mėginius nustatytas 561 naujas koronavirusinės infekcijos atvejus – daugiausiai nuo pandemijos pradžios, taip pat mirė anksčiau užsikrėtęs 78 metų vyras, pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Atnaujinta 15.47

Vokietijoje per parą nustatyta 23 318 naujų COVID-19 atvejų

Vokietijoje per praėjusias 24 val. nustatyta 23 318 naujų COVID-19 atvejų, bendras susirgimų skaičius padidėjo iki 1 153 556, šeštadienį parodė Roberto Kocho instituto duomenys.
Kaip informuoja agentūra „Reuters“, per tą patį laikotarpį pranešta apie dar 483 viruso aukas, bendras mirčių skaičius išaugo iki 18 517.

Atnaujinta 15.12

Estijoje fiksuotas COVID-19 atvejų rekordas, vienas žmogus mirė

Estijoje per pastarąją parą ištyrus 6 407 mėginius nustatytas 561 naujas koronavirusinės infekcijos atvejus – daugiausiai nuo pandemijos pradžios, taip pat mirė anksčiau užsikrėtęs 78 metų vyras, pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 470 naujų užsikrėtimo atvejų ir dviejų pacientų mirtį.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 14 500 COVID-19 atvejų ir mirė 126 žmonės, nurodė departamentas.

Šeštadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 239 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš jų 12 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje padidėjo iki 385,64 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tuo metu bendras pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 8 919.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid penktadienį pranešė, kad sekdama ministro pirmininko Juri Ratas pavyzdžiu izoliavosi dėl kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Valstybės vadovė sakė, kad jaučiasi gerai, bet kitą savaitę jai visgi teks susilaikyti nuo bet kokio fizinio kontakto su žmonėmis.

Penktadienį dėl su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu teko izoliuotis ir vyriausybės vadovui. Dėl šios priežasties J. Ratas nutraukė vizitą viename Estijos regionų, informavo premjero kanceliarija.

Atnaujinta 15.11

Maskvoje atsidaro dešimtys skiepijimo nuo COVID-19 centrų

Maskvoje tūkstančiai gydytojų, mokytojų ir kitų didelės rizikos grupėms priklausančių asmenų užsirašė į šeštadienį prasidedantį skiepijimą nuo COVID-19, šaliai ruošiantis nacionalinio lygio imunizavimo vajui.

Trimis dienomis anksčiau prezidentas Vladimiras Putinas įsakė pradėti „plataus masto“ imunizacijos nuo COVID-19 kampaniją, nors rusiškos vakcinos paskutinio etapo klinikiniai bandymai dar nebaigti. Juos būtina užbaigti, norint įsitikinti, kad preparato veiksmingumas ir saugumas atitinka mokslinius standartus.

Rusų lyderis trečiadienį pareiškė, kad per ateinančias kelias dienas bus paruošta 2 mln. „Sputnik V“ dozių – taigi, valdžios institucijos nuo ateinančios savaitės pabaigos galės siūlyti skiepus medicinos darbuotojams ir mokytojams visoje šalyje.

Maskva, kuriai šiuo metu tenka maždaug ketvirtadalis viso paros užsikrėtimo atvejų prieaugio, šeštadienį žengė pirmąjį žingsnį, atidariusi 70 vakcinavimo punktų. Pasiskiepyti norintys gydytojai, mokytojai ir savivaldybės darbuotojai buvo pakviesti rezervuoti apsilankymo laiką. Sostinės meras Sergejus Sobianinas pranešė, kad penktadienį pradėjus veikti sistemai per kelias valandas užsiregistravo apie 5 tūkst. žmonių.

Rusija giriasi, kad „Sputnik V“ yra „pirmoji pasaulyje registruota vakcina nuo COVID-19“; priežiūros institucijos suteikė leidimą ją platinti dar rugpjūčio pradžioje. Tą žingsnį kritikavo tarptautiniai ekspertai, atkreipę dėmesį, jog vakcina tuo metu buvo išbandyta tik su keliomis dešimtimis žmonių.

V. Putinas nesureikšmina tokių abejonių, o rugpjūtį pareiškė, kad viena iš jo dukrų tapo viena pirmųjų savanorių, kuriems buvo suleistas šio preparato.

Pastaraisiais mėnesiais „Sputnik V“ siūlomas medicinos darbuotojams ir mokytojams, nors dar nesibaigė paskutinis vakcinos testavimo etapas.

Keletas aukšto rango pareigūnų pareiškė, kad buvo paskiepyti, o anksčiau šią savaitę rusų kariuomenė pradėjo vakcinuoti karo laivų įgulas, kurios ruošiasi išplaukti vykdyti misijų.

Sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška trečiadienį informavo, jog Rusijoje jau paskiepyta per 100 tūkst. žmonių.

Nemokama vakcina siūloma asmenims nuo 18 iki 60 metų, bet su sąlyga, kad jie neserga lėtinėmis ligomis ir nėra nėščios ar krūtimi maitinančios moterys.

Dviem dozėmis suleidžiama „Sputnik V“ sukūrė Maskvoje įsikūręs Gamalėjos institutas. Apie besitęsiantį išplėstinį tyrimą su 40 tūkst. savanorių buvo paskelbta praėjus dviem savaitėms po to, kai vyriausybė suteikė atitinkamą leidimą.

Praėjusį mėnesį vakcinos kūrėjai, remdamiesi tarpiniais duomenimis, pareiškė, kad jos veiksmingumas siekia 91,4 procento. Tokia išvada grindžiama faktu, kad susirgo 39 iš 18 794 tyrimo dalyvių, kuriems buvo suleistos arba dvi dozės vakcinos arba dvi dozės placebo. Toks susirgimų skaičius yra daug mažesnis negu nustatytas vertinant Vakarų farmacijos įmonių sukurtų vakcinų veiksmingumą. Šiuo metu išbandomos dar dvi rusų kuriamos vakcinos.

Trečiadienį Jungtinė Karalystė tapo pirmąja Vakarų šalimi, leidusia naudoti JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir Vokietijos bendrovės „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso.

Rusiją šį rudenį pradėjo grumtis su antru rimtu protrūkiu, o naujų susirgimų skaičius viršija pandemijos pradžioje fiksuotus lygius. Vis tik valdžia kol kas atsisako skelbti tokį pat griežtą visuotinį karantiną kaip pavasarį.

Šeštadienį Rusijoje buvo nustatytas naujas rekordinis paros COVID-19 atvejų skaičius – 28 782; 7 993 iš šių atvejų buvo išaiškinti Maskvoje. Kovą su epidemija koordinuojantis operatyvinis štabas iš viso užfiksavo šalyje 42 684 mirties nuo koronaviruso atvejus.

Rusija, kur iki šeštadienio patvirtinta 2,4 mln. užsikrėtimo atvejų, pagal šį rodiklį šiuo metu yra ketvirtoje vietoje pasaulyje po Jungtinių Valstijų, Indijos ir Brazilijos.

Atnaujinta 14.26

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyta 12 430 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 502 anksčiau užsikrėtę pacientai, šeštadienį visuomeninis radijas citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 13 239 naujus COVID-19 atvejus ir 531 paciento mirtį. Trečiadienį Lenkija tapo penkta Europos Sąjungos šalimi po Prancūzijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Vokietijos, kurioje buvo nustatyta daugiau kaip milijonas užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 054 000 užsikrėtimo atvejai, 19 861 užsikrėtęs žmogus mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 19 895 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 906 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 687 910 žmonių, iš jų 21 497 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 13.58

Latvijoje per pastarąją parą patvirtinti 794 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 11 anksčiau užsikrėtusių pacientų, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Trys iš naujausių pandemijos aukų Latvijoje patenka į 60–70 metų, šeši – į 75–85 metų ir dar du – į vyresnių kaip 85 metų žmonių amžiaus grupes. Bendras su koronavirusine infekcija siejamų mirčių skaičius šalyje išaugo iki 253.

Per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 8 695 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 9,1 proc. buvo teigiami. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Iki šiol koronavirusinė infekcija Latvijoje nustatyta 20 787 žmonėms. Iš viso 1 866 persirgę žmonės pasveiko, iš jų 17 – per pastarąją parą.

JAV vėl fiksuotas naujų COVID-19 atvejų rekordas – virš 225 tūkst.

JAV jau antrą parą iš eilės fiksuojama rekordiškai daug naujų COVID-19 atvejų – per 24 valandas iki penktadienio vakaro vietos laiku šalyje patvirtintas net 225 201 naujas infekcijos atvejis, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Baltimorėje įsikūrusio unitersiteto duomenimis, per tą patį laikotarpį šalyje taip pat registruoti 2 506 su COVID-19 susiję mirties atvejai.

Jungtinėse Valstijose – šalyje, pasaulyje pirmaujančioje pagal infekcijų skaičių, – pastarosiomis savaitėmis stebimas pandemijos pagreitėjimas.

Per pastarąjį mėnesį šalyje net tris kartus viršyta 200 tūkst. kasdienių atvejų riba, o trečiadienį ir ketvirtadienį buvo patvirtinta virš 210 tūkst. naujų infekcijų.

JAV sveikatos pareigūnai anksčiau buvo perspėję dėl galimo infekcijų šuolio, kadangi milijonai amerikiečių, nepaisydami valdžios institucijų rekomendacijų, praėjusią savaitę nesusilaikė nuo kelionių per Padėkos dieną.

JAV jau dvi savaites kiekvieną parą fiksuojama po daugiau kaip 2 tūkst. mirčių – tiek pat, kiek pirmosios pandemijos bangos metu pavasarį.

Šalyje taip pat didėja hospitalizacijų skaičius, ypač tankiai apgyvendintose valstijose, kaip Kalifornijoje, Floridoje, Niujorke ir Teksase.

Jungtinėse Valstijose nuo pandemijos pradžios patvirtinta daugiau kaip 14,3 mln. užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir 278 tūkst. su infekcija susijusių mirčių.

Atnaujinta 11.43

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 896 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai – daugiausiai nuo epidemijos pradžios, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę pacientai, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš viso šalyje užregistruoti 145 279 užsikrėtimo ir 1 198 mirties atvejai.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko pateikiamais duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Ministerijos duomenimis, šeštadienį dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 122 339, iš jų 1 768 buvo išrašyti per pastarąją parą.

Per visą epidemijos laikotarpį šalyje atlikta beveik 3,4 mln. testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 11.22

Rusijoje per praėjusias 24 val. nustatyti 28 782 nauji COVID-19 atvejai, bendrą infekcijų skaičių padidinę iki 2 431 731, rašo agentūra „Reuters“.

Iš naujų atvejų 7 993 užfiksuoti Maskvoje. Per tą patį laikotarpį taip pat mirė 508 infekuotieji, bendras aukų skaičius padidėjo iki 42 684.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos pateikiamais duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Atnaujinta 09.52

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 13 825 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 226 anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtintas 15 131 naujas COVID-19 atvejis ir 235 pacientų mirtis.

Sveikatos apsaugos ministerija savo kanalu socialiniame tinkle „Telegram“ nurodė, kad per pastarąją parą hospitalizuoti 1 504 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 801 716 koronavirusinės infekcijos atvejų, 13 421 pacientas mirė, dar 42 533 pasveiko.