Pasaulyje

2016.02.29 11:47

Somalyje per sprogdinimą restorane žuvo bent 30 žmonių

BNS 2016.02.29 11:47

Somalio pietiniame Baidoa mieste mažiausiai 30 žmonių žuvo per dvigubą sprogdinimą populiariame restorane, o atsakomybę dėl šios atakos prisiėmė islamistų judėjimas „al Shebab“, pirmadienį pranešė regiono gubernatorius.

„Oficialus žuvusiųjų skaičius pasiekė 30 žmonių; visi jie – civiliai. Dar 61 buvo sužeistas, iš jų 15 – sunkiai“, – sakė naujienų agentūrai AFP Bajaus regiono gubernatorius Abdurashidas Abdulahi.

Sekmadienio popietę islamistai pirmiausiai detonavo sprogmenų prikrautą automobilį prie populiaraus restorano to regiono pagrindiniame mieste, o vėliau netoliese susisprogdino mirtininkas, taikydamasis į iš incidento vietos bėgančius žmones.

Sprogimai apgadino aplinkinių pastatų stogus ir automobilius. Gatvėje liko gulėti žuvusiųjų lavonai, išvartytos plastikinės kėdės ir stalai.

Su tarptautiniu džihadistų tinklu „al Qaeda“ susijusio „al Shebab“ kovotojai prisiėmė atsakomybę dėl šių atakų, sakydami, kad taikėsi į vietos pareigūnus.

Penktadienį „al Shebab“ užpuolikai atakavo vieną viešbutį sostinėje Mogadiše ir susprogdino bombą netoliese esančiame parke. Per tą išpuolį žuvo bent 14 žmonių, o dar 18 buvo sužeisti.

„Al Shebab“, kurio kovotojai buvo išstumti iš Mogadišo 2011 metų viduryje, stengiasi paneigti pareigūnų pareiškimus, kad jų judėjimas atidūręs prie pralaimėjimo slenksčio. Islamistai per kelis pastaruosius mėnesius prisiėmė atsakomybę dėl kelių didelių atakų Somalyje ir kaimyninėje Kenijoje.