Pasaulyje

2020.12.04 23:57

JT pasiuntinys: sausį bus surengtas dar vienas Sirijos taikos derybų ratas

ELTA2020.12.04 23:57

Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Sirijai penktadienį teigė, kad penktasis Sirijos taikos derybų ratas bus surengtas sausio mėnesį. Pasiuntinys taip pat pabrėžė, kad derybose vis dar sprendžiami nesutarimai.

„Žinoma, kad yra daug nesutarimų. Tai ir yra priežastis, kodėl rengiame derybas“, – spaudos konferencijos Ženevoje metu teigė Geiras Pedersonas.

„Yra stiprūs ir labai skirtingi naratyvai. Po dešimties šio karo metų yra labai daug emocijų“, – sakė jis.

„Visi esame nusivylę tuo, kad nepavyko paspartinti proceso ir pakeisti milijonų Sirijos gyventojų, nusipelniusių geresnio gyvenimo, likimų“, – teigė G. Pedersonas.

Komentarus jis paskelbė praėjus dienai po ketvirtojo derybų rato, pirmadienį prasidėjusio Ženevoje, pabaigos.

Jis teigė, jog dalyviai susitarė, kad penktasis derybų ratas prasidės sausio 25 d., o jo metu bus aptariami „pamatiniai konstituciniai principai“.

Komitetas, kuris siekia parengti karo nualintos Sirijos naujos Konstitucijos projektą, darbą pradėjo praėjusių metų spalį. Derybose dalyvavo 15 vyriausybės, opozicijos ir pilietinės visuomenės atstovų.

Komitetui keliamas tikslas suteikti proveržio 2011 m. protestais prieš prezidentą Basharą al-Assadą prasidėjusio Sirijos pilietinio karo politiniam sprendimui.

Populiariausi