Pasaulyje

2020.12.04 21:36

Turkijoje sulaikyti du rusų NTV kanalo žurnalistai

BNS2020.12.04 21:36

Turkijos policija sulaikė du Rusijos televizijos kanalo NTV žurnalistus, kurie esą be leidimo filmavo bepiločių orlaivių gamyklą, penktadienį pranešė televizija ir vienas šaltinis Turkijoje.

Maskva ir Ankara susitarė bendrai stebėti, kaip laikomasi Rusijai tarpininkaujant pasiektų paliaubų ginčijamame Kalnų Karabacho regione po atsinaujinusio šešias savaites trukusio Armėnijos ir Azerbaidžano karo, nusinešusio daugiau nei 2 tūkst. gyvybių.

Tačiau prieš tai tarp Maskvos ir Ankaros Kalnų Karabacho klausimu buvo išaugusi įtampa, kai Rusija apkaltino Turkiją dislokavus ginčijamame regione Sirijos kovotojų kovai su armėnų pajėgomis.

NTV pranešė, kad ketvirtadienio rytą Stambule policija areštavo žurnalistą Aleksejų Petrušką ir operatorių Ivaną Malyškiną.

Kanalas teigė, kad ketvirtadienio vakarą jie vis dar buvo sulaikyti ir kad į skambučius bei žinutes kolegos iki šiol neatsako.

Šaltinis Turkijos užsienio reikalų ministerijoje teigė, kad jie buvo areštuoti, nes be leidimo filmavo dronus gaminantį padalinį.

„Jie atvyko į Stambulą filmuoti, bet negavo nei leidimo, nei akreditacijos“, – sakė šaltinis.

Rusijos ambasada teigė palaikanti ryšius su Turkijos valdžios institucijomis ir besitikinti „bendradarbiavimo“.