Pasaulyje

2016.02.29 10:26

Netikėta žinia iš Čečėnijos: R. Kadyrovas traukiasi

15min.lt 2016.02.29 10:26

Kremliaus remiamas Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas interviu televizijai NTV metu pareiškė, kad yra pasiruošęs pasitraukti iš savo posto.

„Komandoje yra daug žmonių galinčių pakeisti mane. Turime gerų specialistų“, – sakė R.Kadyrovas, kurio kadencija turėtų baigtis balandžio mėnesį.

Šis pareiškimas nuskambėjo praėjus lygiai metams nuo Rusijos opozicijos lyderio, buvusio vicepremjero Boriso Nemcovo nužudymo, su kuriuo siejami ne tik R.Kadyrovui pavaldūs kariai, bet ir pats jų vadas. 

Praėjusią savaitę savo ataskaitą apie Čečėnijos lyderio veiklą ir jo korupcinius ryšius išplatino ir kitas Rusijos opozicionierius Ilija Jašinas.

„Nemcovas man visiškai netrukdė. Jis tiesiog ne mano lygio“, – tikino R.Kadyrovas NTV eteryje.

„Šalies vadovai turi rasti naują žmogų, kad mano vardas nebūtų naudojamas prieš mano žmones“, – kalbėdamas apie pastaruoju metu pasipylusią kritiką jo atžvilgiu pabrėžė Čečėnijos vadovas.

„Žinau, kad po Nemcovo nužudymo ryšiai tarp Čečėnijos vadų ir federalinės valdžios gerokai pablogėjo“, – teigė Rusijos opozicijai priskiriamas Dūmos narys Dmitrijus Gudkovas. „Tai paaiškina, kodėl Kadyrovas toks isteriškas opozicijos atžvilgiu“, – pridūrė jis.

Vladimiras Putinas R. Kadyrovą Čečėnijos vadovu paskyrė 2007 metais ir suteikė jam galias, kurios leido beveik nekreipti dėmesio į vietinį parlamentą. Rusijos prezidentas pasirinko R. Kadyrovą dėl jo lojalumo ir agresyvaus požiūrio į Kremliaus kritikus.