Pasaulyje

2016.02.28 12:28

Rusijoje ketinama užtvindyti anglių šachtą su neišgelbėtais angliakasiais

15min.lt2016.02.28 12:28

Sekmadienio naktį Rusijoje, Vorkutos anglių kasykloje „Severnaja“, po žeme nugriaudėjo sprogimas. Naujienų agentūra „RIA Novosti“ praneša, kad per metano dujų sprogimą žuvo penki gelbėtojai ir vienas angliakasys. Dar penki žmonės buvo sužeisti.

Po sprogimo gelbėjimo darbai buvo nutraukti. Jie vyko nuo ketvirtadienio, kai 780 metrų gylyje įvyko uolienų griūtis, išprovokavusi pirmą sprogimą. Per jį žuvo keturi žmonės, o dar 26 dingo be žinios. Iš 110 šachtoje tuo metu buvusių žmonių į paviršių pavyko evakuoti 80.

Šachtos savininkė kompanija „Vorkutaugol“ neatmetė galimybės, kad šachtą, kurioje po sprogimų įsiliepsnojo gaisras ir liko įkalinti 26 angliakasiai, teks užtvindyti.

„Svarstomi du sprendimo būdai – arba užtvindyti avarinę šachtos dalį, arba ją visiškai izoliuoti. Imamasi visų veiksmų, kad būtų lokalizuotas ir užgesintas gaisras“, – sakė kompanijos atstovas.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) atstovai savo ruožtu pareiškė, kad šachtoje likę žmonės neturi jokių galimybių išgyventi.

NSM pareigūnų teigimu, yra didelė tikimybė, kad šachtoje įvyks dar viena uolienų griūtis. Atokioje šiaurinėje Komių respublikoje, kurioje yra šachta „Severnaja“, paskelbtas trijų dienų gedulas. Žuvusius angliakasius ir gelbėtojus pažadėta po mirties apdovanoti valstybiniais apdovanojimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt