Pasaulyje

2016.02.27 19:29

Danijoje užbaigta vyriausybės krizė

BNS 2016.02.27 19:29

Danijos aplinkos ministrė šeštadienį atsistatydinimu užbaigė krizę dėl pasitikėjimo, kuri galėjo nuversti premjero Larso Lokke Rasmusseno centro dešinės mažumos vyriausybę.

„Šiandien pranešiau premjerui, kad atsistatydinu iš aplinkos ir maisto ministro posto“, – sakoma Evos Kjer Hansen pareiškime, kuriame nurodoma, kad ji nenorinti „stoti skersai kelio“ vyriausybei.

Konservatyvi Liaudies partija, kuri turi tik šešias vietas parlamente, bet yra gyvybiškai svarbi L. L. Rasmusseno mažumos vyriausybei, trečiadienį pagrasino atšaukti savo palaikymą, jei premjeras neatleis E. Kjer Hansen.

Partija nurodė praradusi pasitikėjimą ministre, vykstant ginčui dėl žemės ūkio reformų.

Tačiau L. L. Rasmussenas sakė, jog nėra pasirengęs jos atleisti, tad vyriausybės likimas tapo neaiškus.

L. L. Rasmussenas pastarosiomis dienomis vedė įtemptas derybas su konservatoriais ir bandė ieškoti sprendimo šiam konfliktui, tačiau nesėkmingai.

Konservatoriai kaltina E. Kjer Hansen pateikus jiems neteisingą informaciją apie siūlomą žemės ūkio reguliavimo paketą, kuris, pasak jų, gali turėti rimtų padarinių aplinkai.

E. Kjer Hansen kritikai kaltina ją nusileidus žemės ūkio lobistams dėl trąšų naudojimo normų ir taip sudarius sąlygas labiau teršti vandenis žemės ūkio nuotėkomis.

Šeštadienį paskelbtame pareiškime L. L. Rasmussenas sakė, kad „su dideliu apgailestavimu“ priėmė E. Kjer Hansen atsistatydinimą ir kad „po savaitgalio“ paskirs naują ministrą.

Politikos analitikai jos sprendimą pasitraukti iš vyriausybės laiko konservatorių lyderio Soreno Pape Poulseno pergale.

„Poulsenas laimėjo šį rankos lenkimą su Lokke“, – sakė „TV2 News“ politikos komentatorius Andersas Langballe.