Pasaulyje

2020.12.04 06:40

Naujausia informacija. PSO: vakcina nereiškia koronaviruso eliminavimo

atnaujinta 21.39
BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2020.12.04 06:40

Vien tik vakcinavimo nepakaks pandemijai baigti, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO perspėjo dėl galimo apgaulingo nusiraminimo, esą manymas, kad netrukus gyventojai bus pradėti skiepyti, tad krizė pasibaigė, yra klaidingas.

„Vakcina nėra lygi COVID-19 eliminavimui“, – virtualios spaudos konferencijos metu sakė PSO nepaprastųjų atvejų vadovas Michaelis Ryanas.

„Patys skiepai šios užduoties neįgyvendins“, – teigė jis, ir pabrėžė, kad vakcinos kitų metų pirmaisiais mėnesiais dar nebus visiems prieinamos.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas kiek anksčiau teigė, kad pažanga, sprendžiant vakcinos klausimą, „pakelia ūpą ir dabar pradedame po truputį matyti šviesą tunelio gale.“

Vis dėlto PSO yra susirūpinusi dėl vis dažniau pasitaikančio žmonių įsitikinimo, kad pandemija jau beveik praėjo. „Tiesa ta, kad šiuo metu daugelyje šalių virusas perduodamas itin greitai, ligoninės, intensyvios terapijos skyriai yra perpildyti, o medikai apkrauti darbu“, – teigė PSO vadovas.

Penktadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 65 mln.

„Pandemija truks dar ilgai, o sprendimai, kuriuos ateinančiomis dienomis priims šalių lyderiai ir piliečiai, nulems protrūkio eigą trumpuoju laikotarpiu ir tai, kada pandemija apskritai pasibaigs“, – sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Atnaujinta 21.39

Graikijos premjeras kaltinamas pažeidęs koronaviruso apribojimus

Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis apkaltintas pažeidus šalyje galiojančius karantino apribojimus, kai jis praėjusį savaitgalį kalnuose pasivažinėjo dviračiu, rašo „Euronews“.

Šalyje žaibišku greičiu išplito nuotrauka, kurioje premjeras ant 45 km į šiaurę nuo Atėnų nutolusio Parnitos kalno pozavo su dar penkiais vyrais. Politikas nedėvėjo veido kaukės ir nesilaikė saugaus atstumo taisyklių.

Pagrindinė kairiųjų opozicijos partija „Syriza“ apkaltino ministrą pirmininką „pažeidus karantiną be apsaugos priemonių“ ir tuo pat metu paragino piliečius parodyti „individualią atsakomybę“ ir gerbti apribojimus.

„Jūs elgiatės taip, lyg gyventumėte kitame pasaulyje“, – ketvirtadienio vakarą šalies parlamentui sakė „Syriza“ vadovas, buvęs šalies premjeras Alexis Tsipras. Jis taip pat apkaltino K. Mitsotakį „užuojautos stoka piliečiams, kuriems neleidžiama pajudėti iš namų.“

Atnaujinta 20.50

Estijoje dėl kontaktų su užsikrėtusiaisiais COVID-19 izoliuojasi prezidentė ir premjeras

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid penktadienį, sekdama ministro pirmininko Juri Ratas pavyzdžiu, pradėjo izoliuotis dėl kontaktų su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

„Šįryt sužinojau, kad antradienį dalyvavau darbo susitikime su žmogumi, kuriam vėliau buvo diagnozuotas koronavirusas“, – socialiniuose tinkluose paskelbė K. Kaljulaid.

„Jaučiuosi gerai ir šiandien pasidariau COVID-19 testą, kuris yra neigiamas“, – nurodė ji.

Tačiau valstybės vadovė pažymėjo, kad kitą savaitę jai visgi teks susilaikyti nuo bet kokio fizinio kontakto su žmonėmis.

Penktadienį dėl su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu teko izoliuotis ir vyriausybės vadovui. Dėl šios priežasties jis nutraukė vizitą viename Estijos regionų, informavo premjero kanceliarija.

„Nedelsdamas užbaigiu vizitą į šiaurės rytus ir išvykstu atlikti testo, kad mano šiandienos susitikimai nekeltų pavojaus kitiems. Po to izoliuosiuosi ir laikysiuosi visų Sveikatos apsaugos departamento rekomendacijų“, – pažymėjo J. Ratas.

Ministras pirmininkas planavo susitikti su vietos valdžios, ligoninių, sveikatos apsaugos institucijų ir verslo atstovais.

JK praėjusią parą patvirtinta daugiausiai koronaviruso atvejų nuo lapkričio 26 d.

Jungtinėje Karalystėje (JK) praėjusią parą patvirtinta daugiausiai koronaviruso atvejų nuo lapkričio 26 dienos – 16 298, informuoja agentūra „Reuters“.

Vyriausybės duomenys parodė, kad per tą patį laikotarpį užfiksuoti dar 504 mirties atvejai, aukoms COVID-19 liga buvo diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

Bendras aukų skaičius padidėjo iki 60 617.

Italijoje per parą patvirtinti 24 099 nauji COVID-19 atvejai

Italijoje per praėjusias 24 val. užregistruoti 24 099 nauji COVID-19 atvejai ir 814 su infekcija susijusių mirčių, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip pranešė „Reuters“, tai mažesnis mirčių skaičius nei ketvirtadienį, kai viruso aukomis tapo rekordiškai daug žmonių – 993. Tačiau padaugėjo infekcijų, ketvirtadienį fiksavus 23 225 susirgimus.

Italijoje nuo protrūkio pradžios patvirtintos 58 852 su infekcija susijusios mirtys, tai didžiausias mirčių skaičius Europoje po Didžiosios Britanijos. Šalyje iš viso patvirtinta 1,689 mln. infekcijų.

Per pastarąją parą šalyje ištirtas 212 741 testas, palyginti su 226 729 ankstesnę parą.

Penktadienio duomenimis, hospitalizuojamų žmonių skaičius siekia 31 200, jis 572 mažesnis nei ankstesnę parą. Į intensyviosios terapijos skyrius paguldytas dar 201 pacientas.

Nepaisydama pandemijos, Čekija gruodžio 18-ąją atvers savo slidinėjimo trasas

Čekijoje nuo gruodžio 18 dienos leista atsidaryti slidinėjimo trasoms. Tai penktadienį paskelbė sveikatos ministras Janas Blatnis. „Mes manome, kad dauguma žmonių į kalnus tikrai važiuoja pasportuoti, o ne vakarais pramogauti“, – sakė jis.

Dėl higienos plano ir eilių valdymo detalių vyriausybė tarsis pirmadienį. Didžiausias Čekijos slidinėjimo kurortas yra Špindlerūv Mlynas Krkonošių kalnuose. Slidinėjimo trasų taip pat yra Rūdiniuose kalnuose bei Bohemijos Miške, tačiau čia jos daugiausiai dirbtinio sniego.

Užsienio turistų antplūdžio Čekija šiuo metu nesitiki. Šalyje vis dar galioja ekstremali padėtis. Penktadienį tarnybos pranešė apie 4 624 naujus Covid-19 infekcijos atvejus per 24 valandas. Nuo pandemijos pradžios 8 641 žmogus mirė.

Vokietijos Vyriausybė paskelbė, kad skiepai nuo koronaviruso bus nemokami

Vokietijoje skiepai nuo koronaviruso bus nemokami, penktadienį paskelbė šalies valdžia.

„Pacientai bus vakcinuojami nemokamai, nepriklausomai nuo to, ar žmogus yra apdraustas ir koks jo draudimo tipas“, – žurnalistams Berlyne sakė Sveikatos ministerijos atstovas.

Vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas dar kartą pabrėžė, kad vakcinacija nebus privaloma, pandemijos reikšmę nuvertinantiems protestuotojams skelbiant, neva vyriausybė žada priversti žmones skiepytis.

Vyriausybė ruošia „itin išsamią“ informacinę kampaniją, kad atsakytų į visus su vakcina susijusius klausimus, teigė S. Seibertas.

Vokietija siekia visoje šalyje atidaryti šimtus vakcinavimo centrų. Per pirmą vakcinacijos etapą žadama skiepyti vyresnio amžiaus žmones ir medikus. Berlyne suplanuoti šeši vakcinavimo centrai, įskaitant buvusiuose Tegelio ir Tempelhofo oro uostuose bei ledo čiuožykloje įrengtus centrus. Vyriausybė tikisi vien Berlyne per dieną skiepyti po 20 tūkst. žmonių.

Švedija nuo koronaviruso pirmiausia skiepys globos namų gyventojus

Švedijoje vakcinas nuo COVID-19 pirmiausia gaus senolių globos namų gyventojai, jų artimieji ir šių įstaigų darbuotojai, penktadienį pranešė vyriausybė, skelbia „Reuters“.

Šalis pagal bendrą ES vakcinų pirkimo programą turėtų gauti penkias skirtingas vakcinas, pirmąją, pagamintą bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“, jau šį gruodį naudojimui gali patvirtinti Europos vaistų agentūra.

„Pirmiausia reikia apsaugoti pažeidžiamiausius žmones ir tik tuomet skiepyti visą populiaciją, kad pandemija sulėtėtų ir visiškai sustotų“, – spaudos konferencijos metu sakė Visuomenės sveikatos agentūros vadovas Johanas Carlsonas.

Švedija infekcijos valdymui įvedė palyginti itin švelnių apribojimų. Šalies sergamumo ir mirtingumo lygiai yra didesni nei Skandinavijos kaimynėse, tačiau mažesni nei kai kuriose Europos valstybėse, nusprendusiose įvesti karantiną.

Švedijoje didelė procentinė dalis mirčių fiksuojama globos namuose, valdžios institucijos jau kurį laiką kaltinamos negebėjimu tinkamai apsaugoti pažeidžiamiausių žmonių.

J. Carlsono manymu, skiepijimas gali prasidėti jau pirmąjį kitų metų ketvirtį, visa tai priklausys nuo vakcinų patvirtinimo proceso ir jų pristatymo trukmės.

Po globos namų gyventojų bus skiepijami sveikatos darbuotojai, vyresni nei 70 metų žmonės ir kitos rizikos grupės.

Švedijos vakcinų koordinavimo įstaiga sakė, kad simptomų nejaučiantys ir jokiai rizikos grupei nepriklausantys žmonės gali nesulaukti siūlymo pasiskiepyti.

Vyriausybė taip pat įspėjo, kad skiepų pradžia nereikš pandemijos pabaigos.

„Pandemijos pradžioje sakiau, kad tai maratono lenktynės, – sakė ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas. – To etapo dar nepasiekėme. Dar šiek tiek luktelėkite.“

Visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 65 mln. žmonių

Visame pasaulyje nustatyta jau daugiau kaip 65 mln. koronaviruso atvejų. Virusas atsirado praėjusių metų pabaigoje Kinijoje ir išplito po visą pasaulį.

Remiantis agentūros AFP surinktais duomenimis iš oficialių šaltinių, nuo viruso atsiradimo Kinijoje juo visame pasaulyje jau užsikrėtė 65 084 394 žmonės, iš kurių 1 504 984 mirė.

Europa, patvirtinusi per 19 mln. koronaviruso infekcijos atvejų ir 430 tūkst. mirčių, išlieka regionu, kuriame daugiausiai užsikrėtimų. Vien per pastarąją savaitę 52 Europos šalyse užregistruota beveik 1,7 mln. naujų infekcijos atvejų.

JAV yra užregistravusios daugiau nei 14 mln. koronaviruso atvejų, šalyje mirė 276 tūkst. užsikrėtusiųjų. Šalyje koronaviruso atvejų skaičius toliau auga neregėtu greičiu. Praėjusią parą JAV nustatė per 210 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Lotynų Amerikos ir Karibų regionas yra patvirtinęs 13,3 mln. susirgimų, Azija – 12,6 mln., Artimieji Rytai – 3,4 mln., Afrika – 2,2 mln. ir Okeanija – 30 tūkst.

Atnaujinta 16.59

Ukrainoje per praėjusias 24 val. nustatytas 15 131 naujas COVID-19 atvejis, mirė 235 žmonės, pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas, skelbia agentūra „Interfax“.

„2020 metų gruodžio 4 dieną Ukrainoje užregistruotas 15 131 naujas COVID-19 atvejis. Virusu užsikrėtė 649 vaikai ir 681 medicinos darbuotojas. Pastarąją parą hospitalizuoti 1 776 pacientai, 235 mirė, 13 383 pasveiko“, – feisbuke penktadienio rytą paskelbė M. Stepanovas.

Ukrainoje ankstesnę parą patvirtinti 14 496 infekcijos atvejai, gruodžio 2 dieną – 13 141, o gruodžio 1 dieną – 12 498 susirgimo atvejai.

Šalyje nuo pandemijos pradžios fiksuotas 787 891 infekcijos atvejis, mirė 13 195 pacientai. Pasveikusiųjų skaičius siekia 397 809.

Atnaujinta 16.00

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 774 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras jų skaičius siekia 143 383, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Išvakarėse infekcija buvo patvirtinta 1 701 žmogui.

Ministerijos duomenimis, per pastarąją parą mirus devyniems koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 1 190.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, iki penktadienio ryto dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 120 571, iš jų 1 647 buvo išrašyti per pastarąją parą.

Nuo pandemijos pradžios šalyje atlikti 3 367 889 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 14.36

Latvijoje pastarąją parą užfiksuoti 686 nauji užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejai, praneša visuomeninis transliuotojas LSM.

Per pastarąją parą nuo COVID-19 taip pat mirė septyni žmonės.

Du mirę žmonės priklausė 70–80 metų amžiaus grupei, du žmonės – 80–90 metų amžiaus grupei, dar trys – 90–100.

Ligų kontrolės ir prevencijos centras (SPKC) praneša, kad per pastarąją parą Latvijoje buvo atlikti 8 065 koronaviruso tyrimai, 8,5 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami. Kai teigiamų atsakymų dalis yra didesnė nei 4 proc., koronaviruso plitimas šalyje laikomas nekontroliuojamu.

Iš viso Latvija yra patvirtinusi 19 993 infekcijos atvejus, 242 pacientai mirė, 1 849 – pasveiko.

Nyderlandų COVID-19 protrūkio valdymo ekspertai sulaukė grasinančių laiškų

Grupė mokslininkų, patarinėjančių Nyderlandų vyriausybei koronaviruso pandemijos suvaldymo klausimais, sulaukė grasinančių laiškų, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Daugybė Protrūkio valdymo komandos (OMT) mokslinio komiteto ekspertų grasinančių laiškų rado savo namų pašto dėtužėse, skelbia naujienų portalas Nu.nl.

Vienas komiteto narių Andreas Vossas naujienų portalui sakė, kad jam adresuotame laiške buvo išvadintas „siaubinga beždžione“ ir jam buvo liepta „grįžti į Vokietiją“.

Kitas ekspertas Diederikas Gommersas sakė, kad vieną jo kolegų dėl „rimtų grasinimų“ saugo policija.

Dar vienas komiteto narys portalui Nu.nl sakė, kad šie laiškai taip išmušė ekspertus iš vėžių, kad jie nebenori kalbėti su žiniasklaida apie COVID-19.

Valstybinio visuomenės sveikatos instituto (RIVM), kur įsikūręs komitetas, atstovas atsisakė kalbėtis su AFP žurnalistais.

Dėl pandemijos įvestiems apribojimams besipriešinančios grupės rengia demonstracijas visuose Nyderlanduose nuo koronavirusinės infekcijos protrūkio pradžios.

Tačiau kol kas ryšys tarp protestuotojų ir grasinančių laiškų ekspertų komitetui nenustatytas. Nė vienas iš jo narių nenurodė galimo šių grasinančių laiškų šaltinio.

Spalio mėnesį kovos su terorizmu vadovas paskelbė dokumentą, perspėjantį dėl galimo smurto, išprovokuoto „ekstremistinės ideologijos, galimų psichosocialinių ir psichologinių problemų bei su COVID-19 susijusių priemonių derinio“.

Masinio skiepijimo nuo COVID-19 programa JK prasidės jau antradienį

Jungtinės Karalystės (JK) Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) pradės skiepijimo nuo COVID-19 programą jau nuo antradienio, kai bus pristatytos pirmosios vakcinos dozės, BBC penktadienį sakė NHS generalinis direktorius Chrisas Hopsonas.

Savo ruožtu premjeras Borisas Johnsonas programą vadino didžiausią vakcinacijos kampanija Didžiosios Britanijos istorijoje.

Kitą savaitę JK bus pristatyta apie 800 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių, o iki metų pabaigos bus pristatyti dar keli milijonai vakcino dozių.

Trečiadienį pranešta, kad JK Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (MHRA) patvirtino „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo COVID-19.

Ši vakcina JK pirmiausia bus skiriama slaugos namų gyventojams ir jų darbuotojams, taip pat sveikatos apsaugos darbuotojams ir vyresniems nei 80 metų amžiaus žmonėms.

Vakcina iš pradžių bus pasiekiama tik 50-yje ligoninių visoje šalyje, nes šią vakciną reikia laikyti -70 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje.

JK yra pirmoji šalis, patvirtinusi „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną, šiuo metu jos tvirtinimo klausimą svarsto JAV ir ES reguliuotojai.

Jungtinėje Karalystėje koronaviruso pandemija iki šiol nusinešė beveik 60 tūkst. žmonių gyvybes.

Atnaujinta 13.37

Estijos premjeras izoliuojasi po kontakto su infekuotuoju

Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas penktadienį pareiškė, kad jis izoliuojasi po kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, praneša portalas ERR.

„Aš tučtuojau nutraukiu savo vizitą į Ida-Virumos regioną ir važiuoju tikrintis, kad įsitikinčiau, jog mano šiandieniniai susitikimai nekėlė pavojaus kitiems, - parašė jis feisbuke. – Po to aš izoliuosiuosi ir laikysiuosi visų tolesnių Sveikatos departamento instrukcijų“.

Anksčiau penktadienį J. Ratas atvyko į Ida-Virumos regioną, kur užsikrėtimo koronavirusu lygis yra aukščiausias šalyje ir viršija analogišką rodiklį sostinėje daugiau kaip dvigubai. Pasak premjero, vizito metu jis buvo su kauke ir laikėsi saugaus atstumo. Estijos vyriausybės vadovas pridūrė, kad buvo su kauke ir per susitikimą su infekuotuoju gruodžio 2 d., kuris apie užsikrėtimą sužinojo penktadienį.

Estijoje pastarąją parą nustatyta 450 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Iki šiol Estijoje koronavirusas diagnozuotas 13 939 žmonėms, mirė 125 pacientai.

Atnaujinta 12.50

A. Fauci atsiprašo už pareiškimą, kad JK skubėjo tvirtinti vakciną

Vyriausiasis JAV užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci atsiprašė už komentarą, kad Jungtinės Karalystės pareigūnai skubėjo tvirtinti vakciną nuo COVID-19, ir sakė „labai pasitikintis“ šios šalies priežiūros institucijomis.

JAV Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto (NIAID) direktorius A. Fauci sukėlė triukšmą ankstesniu interviu, kuriame sakė, kad JK vaistų reguliavimo institucija veikė „ne taip atidžiai“ kaip JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA).

Vėlai ketvirtadienį A. Fauci teigė tiesiog norėjęs pasakyti, kad JAV pareigūnai dirba kitaip nei jų kolegos britai, bet jo komentaras buvo netinkamai suformuluotas.

Britų transliuotojui BBC A. Fauci sakė: „Tikrai labai pasitikiu ir JK moksline bendruomene, ir priežiūros bendruomene... Visi, kurie mane pažįsta ir žino mano tiesiogine prasme dešimtmečių požiūrį, supranta, kad taip ir yra.”

Latvijos Vyriausybė apmokės lengvos formos COVID-19 pacientų izoliavimą viešbučiuose

Latvijos Vyriausybė lengva COVID-19 ligos forma sergančiųjų bei su jais kontaktavusiųjų izoliavimui viešbučiuose ketina skirti 742 tūkst. eurų.

Apie tai pranešęs ekonomikos ministras Janis Vitenbergas pabrėžė, jog tokios privačių apgyvendinimo įstaigų paslaugos gali prireikti kalėdinių švenčių laikotarpiu, o konkretesnės prognozės – šio mėnesio viduryje.

J. Vitenbergo teigimu, dabar tokią paslaugą pasirengę pasiūlyti maždaug 30 viešbučių, daugiausiai sostinėje Rygoje įsikūrusių.

Anot ministro, šalies viešbučiuose gali būti izoliuota 1,15 tūkst. tokių asmenų 15-ai dienų, o valstybė, vadovaudamasi viešbučių pateiktais skaičiavimais, pasirengusi padengti apgyvendinimo išlaidas, skirdama asmeniui 43 eurus parai arba 645 eurus visam 15 parų laikotarpiui.

J. Vitenbergas akcentavo, kad „už visas papildomas viešbučių paslaugas izoliuotiesiems teks mokėti iš savo kišenės“.

Ministras pridūrė, jog dabar tam numatyta 741,75 tūkst. eurų suma gali didėti, jei neišvengiamai prireiktų.

Rusijoje pastarąją parą užfiksuoti 27 403 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Rusijoje per parą nustatyti 27 403 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai penktadienį žurnalistams pranešė federalinis operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Rusijoje koronavirusu užsikrėtė 2 402 949 žmonės.

Šiuo metu šalyje gydomas 472 021 pacientas.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje Covid-19 aukomis tapo 569 žmonės. Ketvirtadienį buvo pranešta apie 554 pacientų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 42 176 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas.

Estijoje – 470 naujų koronaviruso atvejų ir dvi mirtys

Estijoje per pastarąją parą atlikus 4 720 testų patvirtinta 470 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę pacientai, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 451 naują užsikrėtimo atvejį ir vieno paciento mirtį.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 13 939 COVID-19 atvejų ir mirė 125 žmonės, nurodė Sveikatos apsaugos departamentas.

Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 224 koronavirusu užsikrėtę žmonės, iš jų 11 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 8 549.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 366,37 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lenkijos Vyriausybė ketina atidaryti 8 tūkst. skiepijimo nuo koronaviruso punktų

Lenkijos vyriausybė ketina atidaryti 8 tūkst. skiepijimo nuo koronaviruso punktų. Tai penktadienį radijo stočiai RMF FM pranešė šalies premjero kanceliarijos vadovas Michałas Dworczykas.

Anot jo, vakcinacijos punktų turi atsirasti kiekviename Lenkijos valsčiuje. „Planuojame, kad iš viso bus atidaryta apie 8 tūkst. punktų“, - sakė M. Dworczykas.

Lenkijos Vyriausybė tikisi, kad pirmoji skiepų siunta pasieks šalį sausio mėnesį. Pirmiausia turėtų būti skiepijami padidėjusios rizikos grupių atstovai: pensininkai, medikai, savanoriai. Tai – daugiau kaip 10 mln. žmonių, pažymėjo M. Dworczykas.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis ketvirtadienį informavo, jog šalis pasirašė sutartis su įvairiomis farmacijos kompanijomis dėl 45 mln. vakcinos dozių tiekimo ir yra pasirengusi sudaryti naujų susitarimų, jeigu Europos Komisija priims atitinkamus sprendimus. Lenkijos piliečiai bus skiepijami nemokamai ir savanoriškai.

Atnaujinta 10.17

Rusijoje per pastarąją parą nustatyti 27 403 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 569 anksčiau užsikrėtę pacientai, rodo penktadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie rekordinį nuo pandemijos pradžios COVID-19 atvejų prieaugį, per parą nustačius 28 145 naujus užsikrėtimo atvejus. Tuo metu trečiadienį buvo užfiksuotas rekordinis mirštamumas, per parą mirus 589 pacientams.

Didžiausi sergamumo rodikliai toliau fiksuojami Maskvoje: per parą sostinėje nustatyti 6 868 nauji COVID-19 atvejais ir mirė 77 pacientai.

Iki šiol Rusijoje testai patvirtintas 2 402 949 COVID-19 atvejai, 42 176 užsikrėtusieji mirė, 1 888 752 pasveikę pacientai buvo išrašytas iš gydymo įstaigų, iš jų 28 901 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje žinomi 472 021 aktyvus koronavirusinės infekcijos atvejis.

Atnaujinta 09.59

Pastarąją parą Sakartvele nustatyti 5 068 užsikrėtimo koronavirusu atvejų – tai rekordinis rodiklis nuo pandemijos pradžios. Kaip pranešama penktadienį vyriausybiniame tinklalapyje, informuojančiame gyventojus apie epidemiologinę situaciją, bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 152 704.

Ketvirtadienį buvo pranešta apie 4 260 naujų atvejų, gruodžio 2 d. – apie 4 033, o gruodžio 1 d. – apie 3 759.

Nuo pandemijos pradžios Sakartvele koronaviruso aukomis tapo 1 425 žmonės, pastarąją parą mirė 38 pacientai.

3,7 mln. gyventojų turinčioje šalyje atlikti 1 550 978 testai dėl Covid-19.

Atnaujinta 09.08

Slovėnija pradės masinį šalies gyventojų testavimą dėl koronaviruso

Slovėnijoje šį mėnesį prasidės masinis testavimas dėl koronaviruso, nes įvestas karantinas neatnešė norimų rezultatų, ketvirtadienio vakarą pranešė šalies Vyriausybė.

Visuotinė testavimo greitaisiais koronaviruso testais programa turėtų prasidėti gruodžio 11 arba 12 d., kai bus pristatyti pirmieji 100 tūkst. greitųjų testų, teigė sveikatos apsaugos ministras Tomazas Gantaras. Pasak jo, Vyriausybė iš viso ketina įsigyti 1,5 mln. greitųjų koronaviruso antigenų testų.

Slovėnijoje sveikatos apsaugos įstaigų ir slaugos namų darbuotojai yra periodiškai testuojami dėl COVID-19. Vyriausybė ketina šį modelį išplėsti ir įtraukti mokytojus, karius, policijos pareigūnus bei kitus svarbių darbuotojus.

Iki metų pabaigos greitieji koronaviruso testai bus suteikti visiems Slovėnijos gyventojams, kurie to norės, tikino T. Gantaras.

„Dėl didelio naujų atvejų skaičiaus mes negalime atsekti visų kontaktų, todėl masinis testavimas yra logiškas sprendimas. Tikėjausi, kad apribojimai atneš geresnių rezultatų“, – pripažino ministras.

Jis taip pat paskelbė, kad nuo lapkričio vidurio galiojantys karantino apribojimai bus pratęsti dar savaitei.

2 mln. gyventojų turinti Slovėnija yra itin smarkiai paveikta antrosios koronaviruso bangos. Iš viso šalyje nuo COVID-19 mirė beveik 1 600 žmonių, o užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 80 tūkst.

Lapkritį Slovėnijoje sustabdyta viešojo transporto veikla ir uždrausti beveik visi susibūrimai. Taip pat uždarytos mokyklos ir dauguma parduotuvių.

Atnaujinta 09.02

Ukrainoje – per 15 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 235 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyta 15 131 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 235 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtinti 14 496 nauji COVID-19 atvejai ir 243 pacientų mirtis.

Per pastarąją parą Ukrainoje buvo hospitalizuoti 1 776 žmonės, o 13 383 pacientai pripažinti pasveikusiais, rašoma M. Stepanovo „Facebook“ žinutėje.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 787 891 koronavirusinės infekcijos atvejis, 13 195 užsikrėtusieji mirė.

Bidenas amerikiečių prašys 100 dienų po jo inauguracijos dėvėti apsaugines veido kaukes

Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ketina kreiptis į amerikiečius ir paprašyti jų pirmąsias 100-tą dienų po jo inauguracijos dėvėti apsaugines veido kaukes.

Interviu CNN televizijai J. Bidenas sakė, kad tai padėtų suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje, jis taip pat svarsto įvesti privalomą kaukių dėvėjimą valstybinėse institucijose ir transporto priemonėse.

J. Bidenas pakvietė vyriausiąjį šalies užkrečiamųjų ligų specialistą Anthony Fauci prisijungti prie mokslininkų komandos, kuri patars, kaip geriau valdyti viruso plitimą.

Vien per praėjusią parą Jungtinėse Valstijose patvirtinta daugiau nei 210 tūkst. naujų užsikrėtimų koronavirusu – daugiausia nuo pandemijos pradžios.

Kaip rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenys, surinkti iki 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, per parą mirė 2 907 anksčiau koronavirusu užsikrėtę žmonės. Šis mirštamumo rodiklis taip pat yra vienas didžiausių, iki šiol užfiksuotų Jungtinėse Valstijose.

Atnaujinta 08.11

Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 1,5 mln.

Visame pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius ketvirtadienį viršijo 1,5 mln., rodo agentūros AFP renkami oficialūs duomenys.

Nuo naujojo koronaviruso protrūkio pradžios pernai gruodį Kinijoje iki šios dienos visame pasaulyje koronavirusas diagnozuotas jau 64 774 705 žmonėms, iš jų 1 500 038 žmonės mirė.

Lotynų Amerikos ir Karibų regionas yra smarkiausiai paveiktas regionas pasaulyje, čia koronaviruso infekcijos aukomis tapo 452 263 užsikrėtę žmonės. Po jo rikiuojasi Europa – 430 060 mirčių, ir JAV bei Kanada – 286 946 aukos.

Nuo lapkričio pabaigos pasaulyje kasdien vidutiniškai nuo koronaviruso miršta daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Daugiau kaip pusė per pastarąsias septynias dienas užregistruotų Covid-19 aukų mirė Europoje.

Pasauliniu mastu daugiausiai pandemijos aukų yra užregistravusios JAV – 274 577, antroje vietoje yra Brazilija su 174 515 mirčių, o trečia – Indija, kurioje mirė 138 648 koronavirusu užsikrėtę asmenys.