Pasaulyje

2016.02.26 20:29

Rusijos separatistai persigrupuoja prie Luhansko, tęsiasi apšaudymai iš Donecko

15min.lt, ELTA2016.02.26 20:29

Rusijos remiami separatistai pergrupuoja savo dalinius, dislokuotus Ukrainos rytuose. Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčiukas praneša, kad tokie manevrai vyksta visame Luhansko fronte. Tuo metu Donecko srityje jau kelias savaites tęsiasi apšaudymai, pranešama apie žuvusiuosius. 

„Rusijos teroristai pastarosiomis dienomis daugiausiai atakavo Donecko regione ir pajūryje. Tuo pačiu metu pastebime aktyvų priešo jėgų pergrupavimą Luhansko kryptimi“, – pranešė portalas unian.net, kuris rėmėsi D. Tymčiuko komentaru.

Jis teigė, kad priešo dalinių judėjimas užfiksuotas visame Luhansko fronte.

Pergrupuojamas vadinamas 2-asis separatistų korpusas, kuris dislokuotas teritorijoje nuo Popasna iki Sizovo gyvenviečių.

Penktadienį Kijeve prezidento atstovas Andrejus Lysenka informavo, kad Rytų Ukrainoje vėl žuvo mažiausiai trys žmonės.

Susirėmimai su prorusiškais separatistais netoli Hranitnės kaimo Donecko srityje nusinešė vyriausybinių pajėgų kario gyvybę. Sukilėlių duomenimis, Luhanske žuvo du civiliai.

Separatistų kontroliuojamame Donecke praėjusią savaitę žuvo iš viso 11 žmonių, tarp jų – du civiliai. Vykdant Minsko susitarimą, pasikeista iš viso devyniais belaisviais. Prezidentas Petro Porošenka patvirtino, kad laisvę atgavo trys ukrainiečiai.

Taip pat ukrainiečiai skelbia, kad Rusijos separatistų judėjimas buvo fiksuojamas į pietus ir pietvarkarius nuo Avdijivkos gyvenvietės, esančios tarp Luhansko ir Donecko sričių.

Avdijivka šiuo metu yra vienas karščiausių taškų vadinamojoje antiteroristinės operacijos zonoje. 

Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ buvo patalpintas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip 120 mm minosvaidžiai apšaudo civilių naudojamą kelią.

Ukrainos saugumo tarnyba praneša, kad apšaudymai vyksta Donecko srityje.

Pavyzdžiui, per pastarąsias paras kelis kartus buvo apšaudyta Mariankos gyvenvietė, Pervomaisko priemiesčiai, Zaicevo rajone esančios ukrainiečių pozicijos.

Iš 82 mm minosvaidžių buvo apšaudyta šalia Mariupolio miesto esanti Komiternovo gyvenvietė. Ši vieta išgarsėjo prieš kelerius metus, kai į ją iš Ilovaisko traukėsi ukrainiečių karių kolona.

Pranešama, kad Rusijos separatistai taip pat nuolat apšaudo ukrainiečių pozicijas iš kulkosvaidžių ir snaiperio ginklų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.