Pasaulyje

2020.12.03 07:36

Naujausia informacija. Estijoje įvedami įvairūs suvaržymai dėl COVID-19, Švedija mėnesiui uždaro mokyklas

atnaujinta 21.44
BNS, ELTA, LRT.lt2020.12.03 07:36

Estijoje susiklosčius „prastai“ epidemiologinei padėčiai vyriausybė nusprendė įvesti papildomų suvaržymų dėl COVID-19, ketvirtadienį pranešė ministras pirmininkas Juri Ratas.

„Nepaisant anksčiau priimtų apribojimų, virusas tebeplinta sparčiai“, – žurnalistams sakė premjeras, pridurdamas, kad papildomi suvaržymai įsigalios šeštadienį.

Be kita ko, parduotuvių ir paslaugų įmonių patalpose vienu metu galės būti ne daugiau kaip 50 proc. žmonių, numatytų pagal bendrą patalpų talpumą.

Maitinimo ir pramogų įstaigos, taip pat viešų renginių vietos, kur nėra sėdimų vietų, turės atsidaryti ne anksčiau kaip 6 val. ir uždaryti ne vėliau kaip 22 val., arba dviem valandomis anksčiau nei dabar.

Pramogų ir viešųjų renginių vietose be stacionarių sėdynių galės būti ne daugiau kaip 250 žmonių.

Lauko renginiuose galės dalyvauti iki 500 žmonių, su sąlyga, kad jie užima ne daugiau kaip pusę renginiui skirto ploto.

Vyriausybė uždraudė rengti privačius vakarėlius viešose vietose.

Be to, estams teks laikytis anksčiau priimtų suvaržymų, tokių kaip reikalavimas dėvėti kaukes ir rinktis ne didesnėmis kaip dviejų žmonių grupėmis viešose vietose, taip pat laikytis atstumo ir dezinfekuotis rankas.

Estijoje per praėjusią parą buvo nustatytas 451 naujas koronaviruso atvejis. Dar vienas užsikrėtęs asmuo mirė. Nuo epidemijos pradžios šalyje jau užregistruoti 13 469 susirgimo ir 123 mirties atvejai.

Išvakarėse Estijoje buvo užfiksuotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų paros prieaugis – 524.

Atnaujinta 21.44

Vokietijoje per pastarąsias 24 val. nustatyti 22 046 nauji COVID-19 atvejai, ketvirtadienį parodė Roberto Kocho instituto (RKI) duomenys.

Kaip praneša agentūra „Reuters“, bendras šalyje patvirtintų infekcijų skaičius išaugo iki 1 106 789. Per tą patį laikotarpį viruso aukomis tapo 479 pacientai, bendras aukų skaičius padidėjo iki 17 602.

Atnaujinta 20.28

Italijoje per praėjusią parą užregistruotas didžiausias nuo pandemijos pradžios mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius – 993, nors ketvirtadienį taip pat buvo stebima užsikrėtimo atvejų mažėjimo tendencija.

Ankstesnis rekordas buvo nustatytas kovo 27 dieną, kai mirė 969 COVID-19 pacientai. Tuomet Italijoje, tapusioje pirmąja pandemijos užklupta Europos šalimi, galiojo visuotinis karantinas.

Iki šiol COVID-19 Italijoje pareikalavo 58 038 gyvybių.

Tačiau pastarąsias penkias dienas mirčių skaičius per dieną buvo mažesnis nei 800, o naujų užsikrėtimo atvejų skaičius mažėja.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė apie 23 225 naujus atvejus, palyginti su 40 902 lapkričio 13 dieną.

Atnaujinta 19.52

Italijoje per parą koronaviruso aukomis tapo beveik tūkstantis žmonių

Pastarąją parą Italijoje mirė 993 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Šis rodiklis – didžiausias per visą pandemijos laikotarpį.

Kovo pabaigoje, pirmajai Covid-19 bangai pasiekus piką, Italijoje per parą buvo fiksuojama kiek daugiau kaip 900 mirčių. Mirštamumas nuo koronaviruso padarinių šalyje yra vienas iš didžiausių. Ministerijos duomenimis, iš 1 664 829 infekuotųjų iki šiol mirė 58 038. Vidutinis aukų amžius – apie 80 metų, dauguma jų sirgo ir kitomis ligomis.

Per pastarąsias 24 valandas Italijoje buvo nustatyti 23 225 nauji užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 18.29

JK mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 60 tūkst.

Jungtinėje Karalystėje (JK) per koronaviruso pandemiją mirė jau daugiau kaip 60 tūkst. žmonių, ketvirtadienį parodė vyriausybės duomenys.

Per pastarąją parą mirus dar 414 žmonių, bendras aukų skaičius išaugo iki 60 113.

JK infekcija iš viso patvirtinta 1 674 134 žmonėms.

Atnaujinta 18.11

Švedija dėl koronaviruso atvejų šuolio mėnesiui uždaro mokyklas

Švedija dėl koronaviruso atvejų šuolio uždaro mokyklas ir ugdymo procesą perkelia į virtualią erdvę, ketvirtadienį paskelbė premjeras Stefanas Lofvenas.

„Tai daroma siekiant sulėtinti infekcijos plitimą“, – spaudos konferencijos metu sakė S. Lofvenas, pridurdamas, kad priemonė įsigalios pirmadienį ir galios iki sausio 6 dienos.

Šalyje pirmosios bangos metu mokyklos buvo uždaros nuo kovo vidurio iki birželio vidurio. Tačiau atvirais išliko darželiai ir pradinės mokyklos, padėtis ir šįkart išliks tokia pati.

Švedijoje, pasaulyje pagarsėjusioje unikaliu atsaku į pandemiją, vėl fiksuojamas spartus infekcijų skaičiaus augimas, viršijantis visuomenės sveikatos agentūros prognozes, – institucija mano, kad infekcijų pikas bus pasiektas gruodžio viduryje.

10,3 mln. gyventojų turinčioje šalyje bendras mirčių nuo COVID-19 skaičius ketvirtadienį perkopė 7 tūkst. ribą, per pastarąsias 24 val. mirus 35 infekuotiems pacientams.

Švedijoje pastaruoju metu fiksuojami itin aukšti mirčių skaičiai, pastarąją savaitę kasdien fiksavus po 50–60 mirčių.

Nepaisant to, tai neviršija pirmosios bangos metu pasiektų rekordų, kai per parą buvo fiksuojama po 100 mirčių, rodo naujienų agentūros AFP renkami oficialūs duomenys.

Šalis nuo lapkričio griežtina ribojimo priemones, į kurias įskaitomas draudimas po 22 val. prekiauti alkoholiu ir draudimas būriuotis daugiau kaip 8 žmonėms.

Švedijos netipiška pandemijos valdymo strategija, kurioje pasitelktos daugiausiai rekomendacinio pobūdžio priemonės, sulaukė pasaulinio dėmesio ir sukėlė kontraversiją šalies viduje.

Šalis yra labiau paveikta nei Skandinavijos kaimynės, joje iš viso užfiksuotos 7 007 su COVID-19 susijusios mirtys ir daugiau kaip 272 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Tačiau vyriausybė vis vien laikosi savo strategijos, argumentuodama, kad ji buvo sukurta ilgam laikui ir jos nevertėtų iš anksto teisti.

Atnaujinta 17.55

Latvija tikisi gauti pirmąsias vakcinos nuo koronaviruso siuntas iki Kalėdų arba ateinančių metų pradžioje. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės sekretorė Daina Mūrmane-Umbraško.

Latvijos radijui ji sakė, jog iš pradžių planuojama gauti 6 tūkst. dozių, kurios bus panaudotos medikams skiepyti. „To pakaks. Mes aktyviai ruošiamės – dabar vyksta pirkimo procesas. Tikimės gauti pirmąsias vakcinas nuo Covid-19 iki Kalėdų arba kitų metų pradžioje“, - pareiškė pareigūnė.

Ministerijos atstovė pabrėžė, kad dabar sprendžiami logistikos klausimai. Be to, parinktos vietos, kur vyks vakcinacija, ir personalas, kuris ją atliks. Anot valstybės sekretorės, taip pat sprendžiamas „mobiliosios vakcinacijos“ klausimas.

Kaip anksčiau pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, valstybės apmokėtą vakcinaciją pradiniame etape planuojama užtikrinti daugiau kaip 800 tūkst. šalies gyventojų.

Gyventojų skiepijimas 2021 metais atsieis 26,7 mln. eurų, kurie bus padengti iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų nenumatytoms išlaidoms.

Latvijoje pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo nustatytas kovo 2 d. Nuo to laiko šalyje Covid-19 diagnozuotas 19 307 žmonėms, iš jų 235 mirė.

Latvijos vyriausybės sprendimu šalyje gruodžio 3 d. įsigaliojo papildomi apribojimai, susiję su nepaprastosios padėties režimu, kuris pratęstas iki sausio 11 d.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Švedų kova su COVID-19 virsta nesėkme – ekspertų „laisvą požiūrį“ keičia politikai

Švedijos Vyriausybei teks keisti nesėkmingą kovos su koronavirusu strategiją. Stockholmas yra viena labiausiai viruso paveiktų Europos sostinių, o pačioje valstybėje nenumaldomai auga naujų koronaviruso atvejų skaičiai. Sunki kova su pandemija gali nulemti ir valdančiosios socialdemokratų partijos nesėkmę artėjančiuose parlamento rinkimuose.

Švedijos socialdemokratų partijos vadovaujama Vyriausybė ilgą laiką leido šalies gyventojams nevaržomai tęsti savo įprastus gyvenimus – nebuvo uždaromos nei mokyklos, nei paslaugų sektorius, rašo „Euractiv“.

Ir nors situacija pandemijos pradžioje neatrodė tokia grėsminga, o vyriausiasis šalies epidemiologas Andersas Tegnellas tapo kultine figūra Švedijoje, antroji viruso banga, atkeliavusi šį rudenį privertė permąstyti strategiją.

Nauji atvejai fiksuojami tiek globos namuose, tiek ir visuomenėje, tad Švedijoje įgyvendinami ne tik politiniai, bet ir kultūriniai pokyčiai.

Dabar kone kasdien fiksuojami po kelis tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, Švedijoje nuo pandemijos pradžios viruso pakirsti mirė beveik 7 tūkstančiai gyventojų. Iš viso susirgimų šalyje nuo COVID-19 pandemijos pradžios – 266 tūkst., rašo portalas worldometers.info.

Švedai ilgą laiką pasitikėjo sveikatos ekspertais, tačiau dabar aktyvių sprendimų turi imtis valstybės premjeras Stefanas Lovfenas ir sveikatos ministrė Lena Hallengren, kurie vis dažniau stoja į pirmą planą kovoje su COVID-19.

Koronaviruso pandemija ir kovos su ja priemonės gali neabejotinai pakenkti valdančiosios partijos reitingams ir galimybėms prieš 2022 metų parlamento rinkimus.

Tačiau Švedijos gyventojams gali būti sudėtinga atsisakyti savo kasdienybės, kurios nekeitė net ir šalyje plintant koronavirusui.

Atnaujinta 16.10

Du didžiausi Rusijos miestai Maskva ir Sankt Peterburgas griežtina apribojimus, siekiant šventiniu laikotarpiu apriboti COVID-19 plitimą.

„Mes mažiname miesto patrauklumą turistams“, – Sankt Peterburgo vicegubernatorių Jevgenijų Jeliną ketvirtadienį citavo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Sankt Peterburgo istorinis miesto centras ir vaizdingi kanalai pavertė jį populiaria vidaus turistų traukos vieta švęsti Naujuosius metus – vieną populiariausių Rusijos švenčių.

Sankt Peterburgas nurodė restoranams ir barams gruodžio 25-29 dienomis užsidaryti iki 19 val., o nuo gruodžio 30 iki sausio 3 dienos užsidaryti visiškai, pranešė „Interfax“, cituodama miesto administraciją.

Didžiausias Rusijos miestas sostinė Maskva nurodė restoranams ir barams užsidaryti iki 23 val. ir patarė gyventojams vengti dalyvauti didelio masto viešuose renginiuose. Kaukės turi būti dėvimos visose perpildytose viešose vietose.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas trečiadienį pranešė, kad net ir lauke veikiančiose čiuožyklose turės būti paisoma didelių minių ribojimo taisyklių.

Rusija ketvirtadienį pranešė per parą užfiksavusi rekordinius 28 145 naujus COVID-19 atvejus.

Bendras šalyje užfiksuotų infekcijų skaičius yra ketvirtas pagal dydį pasaulyje, jis siekia 2,3 mln. Rusijoje dėl su infekcija susijusių priežasčių mirė daugiau kaip 41 tūkst. žmonių, rodo oficialūs duomenys.

Atnaujinta 14.43

Latvijoje per praėjusią parą nustatyta rekordiškai daug naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – 930, taip pat mirė 11 anksčiau užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Trys iš naujausių COVID-19 aukų priklausė 55–65 metų amžiaus grupei, penkios – 65-75, dar trys – 75-90 metų amžiaus grupėms.

Nuo pandemijos pradžios šalyje užsikrėtę koronavirusu mirė 235 žmonės.

Per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 8 670 testų COVID-19 nustatyti, iš jų 10,7 proc. buvo teigiami. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Bendras Latvijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu skaičius padidėjo iki 19 307. Šiuo metu šalyje žinomi 17 224 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.

Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje nuo COVID-19 pasveiko 1 806 asmenys.

Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, per praėjusią parą dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti 92 žmonės. Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 552 koronavirusu užsikrėtę žmonės. 503 pacientams pasireiškia vidutinio sunkumo ligos simptomai, 49 patiria sunkius simptomus.

Per pastarąją parą iš ligoninių buvo išrašytas 51 pacientas, o bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 1 848.

Baltarusijoje – daugiau kaip 1,7 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė septyni pacientai

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatytas 1 701 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, o bendras jų skaičius siekia 141 609, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Išvakarėse infekcija buvo patvirtinta 1 689 žmonėms.

Ministerijos duomenimis, per pastarąją parą mirus septyniems koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 1 181.

Sveikatos apsaugos ministerija pridūrė, kad iki ketvirtadienio ryto dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 118 924, iš jų 1 729 buvo išrašyti per pastarąją parą.

Nuo epidemijos pradžios šalyje atlikti 3 335 788 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 12.11

Lenkija per pastarąją parą užfiksavo 14 838 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus, taip pat mirė 620 anksčiau užsikrėtusių pacientų, ketvirtadienį visuomeninis radijas citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Trečiadienį buvo skelbta apie 13 855 naujus COVID-19 atvejus ir 609 aukas. Tą dieną Lenkija tapo penkta Europos Sąjungos šalimi po Prancūzijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Vokietijos, kurioje buvo nustatyta daugiau kaip milijonas užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 1 028 610 užsikrėtimo atvejų, 18 828 užsikrėtusieji mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 20 477 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 986 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 646 560 žmonių, iš jų 23 580 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 11.59

Los Andželo meras Ericas Garcetti paskelbė, kad mieste pablogėjus COVID-19 situacijai valdžia vėl turi pareikalauti gyventojų be būtino reikalo neiti iš namų, kaip ir šių metų pavasarį.

„Mūsų miestas priartėjo prie katastrofiško lūžio taško, už kurio hospitalizuojami pacientai perpildys mūsų ligonines, o tai savo ruožtu gali reikšti nereikalingas kančias ir mirtis. Nelemti COVID-19 plitimo mūsų mieste faktai reiškia, kad privalome sugrąžinti kai kurias griežčiausias pavasarį taikytas varžomąsias priemones“, – nurodoma mero įsakyme.

„Privalome iki minimumo sumažinti kontaktus su kitais žmonėmis... Net jei manote, kad virusas nekelia pavojaus konkrečiai jums, pagalvokite apie savo pasirinkimo pasekmes kitiems žmonėms“, – pabrėžė E. Garcetti.

Be kitų dalykų, žmonėms uždrausta būriuotis prie namų, išskyrus tokius atvejus kaip maldos ar protesto akcijos. Rekomenduojama nepriiminėti svečių ir patiems neiti į svečius. Komercinės įstaigos toliau gali dirbti tik laikydamosi saugumo reikalavimų.

Tačiau valdžia neuždarys parkų, sporto trasų, teniso kortų, golfo klubų ir paplūdimių, nedraudžiama vykdyti filmavimo ir muzikos įrašymo darbų, pranešė vietos žiniasklaida.

Anksčiau miesto sveikatos apsaugos institucijos išreiškė viltį, kad varžomosios priemonės pristabdys virusą ir padės išvengti dar griežtesnių suvaržymų. Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas savo ruožtu nurodė, kad jei padėtis dar labiau pablogės, reikalavimas žmonėms neiti iš namų bus paskelbtas visoje valstijoje.

Statistinius duomenis apie koronaviruso pandemiją renkantis tinklalapis „Worldometers“ nurodo, kad Kalifornija Jungtinėse Valstijose užima antrą vietą pagal išaiškintų COVID-19 atvejų skaičių (per 1,26 mln.) ir trečią vietą pagal mirties nuo šios ligos atvejų skaičių (daugiau kaip 19,4 tūkstančio).

Visose JAV užregistruota 14,31 mln. užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų, įskaitant daugiau nei 279,8 tūkst. mirties atvejų, skelbia „Worldometers“. Trečiadienį šalyje užfiksuotas didžiausias nuo gegužės per parą nuo COVID-19 mirusių žmonių skaičius – 2 733.

Visoje šalyje nuo COVID-19 pasveiko daugiau kaip 8,46 mln. žmonių.

Vokietijoje pratęsiami karantino apribojimai

Vokietijoje iki sausio 10 d. bus uždaryti barai, restoranai ir kultūros bei sporto įstaigos, trečiadienio vakarą pranešė šalies kanclerė Angela Merkel.

„Jei epidemiologinė situacija ir toliau bus tokia, kaip pastarosiomis dienomis, mes vėl susitiksime sausio 4 d., dabar federalinės žemės pratęsia karantiną iki sausio 10 d.“, – po susitikimo su 16 Vokietijos federalinių žemių premjerais paskelbė A. Merkel.

Per susitikimą prieš savaitę A. Merkel ir federalinių žemių premjerai sutarė pratęsti karantino apribojimus iki sausio pradžios, nebent drastiškai sumažėtų naujų COVID-19 atvejų skaičius, tačiau tuo metu nebuvo patikslinta galutinė data.

A. Merkel taip pat tikino, kad per pirmąjį kitų metų ketvirtį Vokietija gali sulaukti iš viso 70 mln. „BioNTech-Pfizer“ ir „Moderna“ sukurtų vakcinų nuo COVID-19 dozių, jei šios vakcinos bus patvirtintos.

Tačiau, pabrėžė ji, to neužteks 80 mln. Vokietijos gyventojai, todėl šalys turės „ištverti žiemą“ be masinio skiepijimo.

Vokietijoje prieš mėnesį įvedus karantino apribojimus naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimas sustojo, tačiau vis dar nesumažėjo iki lygio, kuomet pareigūnai galėtų veiksmingai taikyti atvejų sekimo ir izoliavimo strategiją.

Estijoje – 451 naujas COVID-19 atvejis

Estijoje per pastarąją parą ištyrus 5 402 mėginius buvo nustatytas 451 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis ir mirė vienas anksčiau užsikrėtęs pacientas, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną Estija skelbė per parą nustačiusi 524 COVID-19 atvejus - daugiausiai nuo protrūkio pradžios.

Iki šiol šalyje nustatyta 13 470 koronavirusinės infekcijos atvejų ir mirė 123 užsikrėtę žmonės.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 218 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, 12 jų buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 8 182.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 358,17 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 10.31

Per praėjusią parą Rusijoje nustatytas rekordinis naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius – 28 145. Tai didžiausias per parą registruotas skaičius nuo pandemijos pradžios.

Šalies institucijos taip pat pranešė, kad per praėjusias 24 valandas Rusijoje nuo infekcijos padarinių mirė 554 žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusija iš viso patvirtino 2 375 546 užsikrėtimo infekcija atvejus ir 41 607 mirties atvejus.

Atnaujinta 10.04

Italijos vyriausybė nusprendė įvesti griežtus kelionių Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą.

Premjero Giuseppes Contes kabinetas dėl priemonių susitarė per susitikimą, kuris tęsėsi iki pat ankstyvo ketvirtadienio ryto.

Kabinetas apsisprendė nuo gruodžio 21 d. drausti kirsti šalies regionų sienas. Gyventojams taip pat nebus leidžiama keliauti į atostogų vilas prie jūros ar kalnuose. Draudimas galios iki sausio 6 d.

Išimtys gali būti taikomos darbo kelionių atvejų, esant sveikatos problemoms ar kitiems skubiems atvejams. Vis dėlto, gyventojams, įsigaliojus draudimui, bus leidžiama sugrįžti į pagrindinę gyvenamąją vietą, jei prieš tai buvo išvykę.

Taisyklės bus dar labiau griežtinamos per Kalėdas ir Naujuosius metus. Gruodžio 25 d., gruodžio 26 d. ir sausio 1 d. gyventojai raginami iš viso nekeliauti – likti namuose ir savo bendruomenėse. Tačiau ir šiuo atveju iškilus skubioms situacijoms bus taikomos išimtys.

Šiuo metu Italijoje yra paskelbtas dalinis karantinas ir galioja trijų rizikos zonų sistema. Raudonosiose zonose gyventojų prašoma, jei įmanoma, pasilikti namuose. Tačiau iki šiol mažiausiai pavojingose geltonosiose zonose gyventojai galėjo laisvai keliauti.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Roberto Speranzos tokia sistema išliks, tačiau per Kalėdas turėtų įsigalėti papildomi ribojimai.

Ukrainoje – 14,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 243 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 14 496 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė dar 243 pacientai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtintas 13 141 naujas COVID-19 atvejis ir 169 pacientų mirtis.

Per pastarąją parą Ukrainoje hospitalizuoti 1 739 žmonės, o dar 15 372 pacientai pripažinti pasveikusiais, sakoma M. Stepanovo „Facebook“ žinutėje.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 772 760 koronavirusinės infekcijos atvejų, 12 960 užsikrėtusiųjų mirė.

Atnaujinta 09.15

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas įspėjo amerikiečius dėl dramatiškai augančių mirčių skaičiaus per pandemiją ir primygtinai paragino juos laikytis apsaugos priemonių.

„Nenoriu nieko gąsdinti, bet supraskite faktus: mes nuo dabar iki sausio galimai neteksime dar 250 000 žmonių, - sakė jis trečiadienį virtualiame susitikime su smulkiųjų įmonių darbuotojais ir savininkais. - „Suprantate mane? Nes žmonės nesisaugo“. Viruso plitimą esą būtina suvaldyti.

J. Bidenas nepasakė, kuo remiasi jo prognozės dėl dar 250 000 mirčių.

Atnaujinta 08.23

JAV užfiksuotas didžiausias nuo balandžio COVID-19 mirštamumas

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą mirė daugiau kaip 2,7 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių – daugiausiai nuo balandžio, trečiadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, per parą mirus 2 731 COVID-19 pacientui bendras koronaviruso epidemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 273 181.

Be to, per pastarąją parą buvo patvirtintas 195 121 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, pridūrė universitetas.

Atnaujinta 08.03

JAV tikisi iki vasario pabaigos nuo COVID-19 paskiepyti 100 mln. žmonių

JAV tikisi iki vasario pabaigos nuo COVID-19 paskiepyti 100 mln. žmonių – 40 proc. šalies gyventojų – pareiškė aukšto rango pareigūnas.

Manoma, kad masinis skiepijimas bus pradėtas artimiausiomis savaitėmis, kai „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinos bus patvirtintos. Imunitetui įgyti reikės dviejų kiekvienos vakcinos dozių. Antroji dozė turės būti suleidžiama atitinkamai po trijų ir keturių savaičių.

„Tarp gruodžio vidurio ir vasario pabaigos potencialiai turėsime paskiepiję 100 mln. žmonių“, – sakė Vyriausybės vakcinacijos programos „Operation Warp Speed“ (OWS) mokslinis patarėjas Moncefas Slaoui.

Pirmiausia bus skiepijami į rizikos grupes patenkantys žmonės – senoliai, sveikatos priežiūros darbuotojai ir kiti.

Pasak jo, jau gruodį bus „pakankamai“ vakcinos dozių paskiepyti 3 mln. slaugos namų gyventojų. Iš viso tikimasi gruodį pagaminti 20 mln. vakcinų dozių, sausį – 30 mln., o vasarį – dar 50 mln., tikino M. Slaoui.

Tiesa, į šiuos skaičius neįtrauktos beveik sukurtos ir patikrintos „Johnson & Johnson“ ir „AstraZeneca“ vakcinos, kurias patvirtinti tikimasi kitų metų pradžioje.