Pasaulyje

2016.02.25 19:50

Sirijos kurdai sutinka su paliaubomis

ELTA2016.02.25 19:50

Sirijos kurdai sutinka laikytis paliaubų, kurios turėtų įsigalioti šeštadienį. Tačiau jie pabrėžė, kad pasilieka „teisę smogti atsakomuosius smūgius, jei bus užpulti“. Tai ketvirtadienį pareiškė Liaudies gynimo daliniai (YPG), praneša agentūra AFP.

Visos konflikto šalys iki penktadienio ryto turi pareikšti savo poziciją dėl JAV ir Rusijos paliaubų iniciatyvos. Kad sutinka su paliaubomis, jau yra paskelbęs Basharas al-Assadas bei opozicinės jėgos.

„Mes, kurdų Liaudies gynimo daliniai, teikiame didelę reikšmę JAV ir Rusijos paskelbtam procesui nutraukti priešiškumus ir jį gerbsime“, – sakoma ketvirtadienį feisbuke paskelbtame YPG pareiškime. Nutraukti ugnį nori ir YPG vadovaujamos Sirijos demokratinės jėgos (FDS), kurioms priklauso ir arabų kovotojai.

Paliaubos turėtų įsigalioti šeštadienį 0.00 val. Tačiau atakos prieš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus, „Al Nusra fronto“ kovotojus ir jų sąjungininkus islamistus bus tęsiamos.

YPG yra Vakarų sąjungininkė kovoje su IS. Turkijos vyriausybė tuo tarpu YPG traktuoja kaip Kurdistano darbininkų partijos (PKK) ir jos karinio sparno sąjungininkus ir reguliariai iš artilerijos apšaudo jų pozicijas.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas jau trečiadienį reikalavo, kad paliaubos YPG nebūtų taikomos.