Pasaulyje

2020.12.02 13:27

Įvykiai Baltarusijoje. Lukašenka vėl apkaltino Baltijos šalis ir Lenkiją dėl jų vykdomų „destruktyvių sprendimų“

BNS, LRT.lt2020.12.02 13:27

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenkas vėl užsipuolė Baltijos šalis ir Lenkiją, dėl jų „vykdomų desktruktyvių sprendimų“.

„Tokie jų sprendimai ir elgesys yra skirtas tam, kad jie sustiprintų savo pozicijas Europos Sąjungoje“, – kolektyvinio saugumo organizacijos nuotoliniame susitikime sakė Baltarusijos autoritarinis lyderis, jo žodžius cituoja Baltarusijos portalas tut.by.

„Šių šalių piliečiai turėtų išgirsti apie tikrąją padėtį ir nedovanotiną savo politikų elgesį“, – pridėjo Lukašenka.

Diktatorius vėl kalbėjo, neva protestus ir neramumus šalyje skatina „jėgos iš išorės“.

Lukašenka pasaulyje mato globalių žaidėjų „valdomą chaosą“

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka trečiadienį pareiškė, kad tarptautinė sankloda ritasi „valdomo chaoso“ link ir kad už socialinių konfliktų stovi pasauliniai žaidėjai.

„Tarptautinė tvarka ritasi vadinamojo valdomo chaoso link. Akivaizdžiai matosi gerai apgalvotas ir surežisuotas pasaulinių žaidėjų, kartais nesiskaitančių su niekuo, net su savo žmonių interesais, veikimas“, – Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) Kolektyvinio saugumo tarybos sesijoje sakė A. Lukašenka. Jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Anot A. Lukašenkos, COVID-19 pandemija ne tik padidino tarptautinių santykių problemas, bet ir paaštrino socialinius konfliktus ir visame pasaulyje vyksta beprecedenčiai masiniai neramumai.

„Jau aišku, kad tai ne spontaniška nepasitenkinimo apraiška, kaip mums bando pavaizduoti masinio informavimo priemonėse“, – sakė jis.

Baltarusijoje jau beveik keturis mėnesius vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo oficialiai paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994-ųjų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.