Pasaulyje

2016.02.25 13:57

Čekijoje Zikos virusas diagnozuotas turistams, grįžusiems iš Dominikos ir Martinikos

ELTA2016.02.25 13:57

Čekijoje Zikos virusas diagnozuotas turistams, poilsiavusiems Dominikoje ir Martinikoje. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Čekijos sveikatos apsaugos ministras Svatoplukas Nemečekas.

„Du pirmieji užsikrėtimo Zikos virusu atvejai Čekijoje nustatyti turistams – vyrui ir moteriai, kurie lankėsi rizikos zonose Pietų Amerikoje, – pabrėžė ministras. – Vyras grįžo iš Martinikos salos Karibų jūroje, moteris – iš Dominikos Respublikos“.

Pasak S. Nemečeko, guldyti užsikrėtusiųjų Zikos virusu į ligoninę neprireikė, jie gydosi ambulatoriškai. Moteris nėra nėščia, todėl komplikacijų neturėtų būti.

Infekuotieji kreipėsi į medikus dėl gripui būdingų simptomų.

Zikos virusas sukelia aukštą temperatūrą, konjunktyvitą, galvos ir sąnarių skausmus, uždegimo procesus, kartais – pykinimą ir vėmimą, skrandžio sutrikimus ir skausmus. Ligos protrūkių užfiksuota Azijoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Ramiojo vandenyno regione. Vakarų pusrutulyje ji dabar ypač sparčiai plinta: virusas jau pasiekė daugiau kaip 20 šalių iš 55, nors praėjusių metų gegužę susirgusiųjų buvo tik Brazilijoje.

Yra duomenų, kad užsikrėtimas Zikos virusu nėštumo laikotarpiu gali sukelti kūdikiui mikrocefaliją.