Pasaulyje

2016.02.25 13:57

Čekijoje Zikos virusas diagnozuotas turistams, grįžusiems iš Dominikos ir Martinikos

ELTA2016.02.25 13:57

Čekijoje Zikos virusas diagnozuotas turistams, poilsiavusiems Dominikoje ir Martinikoje. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Čekijos sveikatos apsaugos ministras Svatoplukas Nemečekas.

„Du pirmieji užsikrėtimo Zikos virusu atvejai Čekijoje nustatyti turistams – vyrui ir moteriai, kurie lankėsi rizikos zonose Pietų Amerikoje, – pabrėžė ministras. – Vyras grįžo iš Martinikos salos Karibų jūroje, moteris – iš Dominikos Respublikos“.

Pasak S. Nemečeko, guldyti užsikrėtusiųjų Zikos virusu į ligoninę neprireikė, jie gydosi ambulatoriškai. Moteris nėra nėščia, todėl komplikacijų neturėtų būti.

Infekuotieji kreipėsi į medikus dėl gripui būdingų simptomų.

Zikos virusas sukelia aukštą temperatūrą, konjunktyvitą, galvos ir sąnarių skausmus, uždegimo procesus, kartais – pykinimą ir vėmimą, skrandžio sutrikimus ir skausmus. Ligos protrūkių užfiksuota Azijoje, Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Ramiojo vandenyno regione. Vakarų pusrutulyje ji dabar ypač sparčiai plinta: virusas jau pasiekė daugiau kaip 20 šalių iš 55, nors praėjusių metų gegužę susirgusiųjų buvo tik Brazilijoje.

Yra duomenų, kad užsikrėtimas Zikos virusu nėštumo laikotarpiu gali sukelti kūdikiui mikrocefaliją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt