Pasaulyje

2020.12.02 07:43

Džordžijos valstijos rinkimų vadovas Sterlingas: Trumpas kursto smurtą tarp JAV gyventojų

atnaujinta 15.02
ELTA2020.12.02 07:43

JAV generalinis prokuroras Billas Barras atmetė respublikonų teiginius, esą per prezidento rinkimus buvo reikšmingai sukčiaujama, taip padidindamas spaudimą Donaldui Trumpui pripažinti akivaizdžią Joe Bideno pergalę.

JAV Džordžijos valstijos rinkimų pareigūnas Gabrielis Sterlingas paragino prezidentą Donaldą Trumpą sušvelninti savo retoriką, susijusią su tariamu sukčiavimu per prezidento rinkimus, nes jo retorika kursto smurtą. Pasak pareigūno, prezidentui D. Trumpui teks atsakomybė už bet kokį smurtą, paskatintą nepagrįstų jo tvirtinimų apie rinkimų klastojimą.

„Viskas nuėjo per toli! Viskas! Tai turi liautis!“, – tvirtino respublikonas G. Sterlingas.

„Liaukitės kurstyti žmones vykdyti potencialus smurto veiksmus. Kažkas bus sužalotas. Kažkas žus. Tai negerai“, – pridūrė pareigūnas.

Pasak G. Sterlingo, vienas asmuo, dirbantis prie Džordžijos rinkimų infrastruktūros, sulaukė grasinimų mirtimi ir priekabiavimo internetu.

D. Trumpo kampanijos prašymu, Džordžijos valstija šiuo metu antrą kartą perskaičiuoja balsus, atiduotus valstijoje per JAV prezidento rinkimus.

Demokratas išrinktasis prezidentas Joe Bidenas buvo paskelbtas laimėtoju Džordžijoje, bet jo persvara prieš D. Trumpą yra itin maža, todėl prezidento kampanija paprašė perskaičiuoti balsus.

Kiek anksčiau JAV generalinis prokuroras Williamas Barras pareiškė, kad teisingumo departamentas iki šiol nerado įrodymų, patvirtinančių D. Trumpo teiginius apie sukčiavimą rinkimuose.

Atmetė respublikonų teiginius dėl sukčiavimo

JAV generalinis prokuroras Billas Barras atmetė respublikonų teiginius, esą per prezidento rinkimus buvo reikšmingai sukčiaujama, taip padidindamas spaudimą Donaldui Trumpui pripažinti akivaizdžią Joe Bideno pergalę.

Dabartinis JAV vadovas D. Trumpas pralaimėjo rinkimus demokratui J. Bidenui, bet iki šiol atsisako pripažinti pralaimėjimą, nors jau įsibėgėjo oficialus perėjimo prie naujos administracijos procesas.

D. Trumpo komanda pateikė daug ieškinių dėl pažeidimų per rinkimus, tačiau dėl įrodymų trūkumo beveik visi jie buvo atmesti.

„Iki šiol nepamatėme sukčiavimo tokiu mastu, kuris galėtų paveikti rinkimų baigtį“, – interviu „Associated Press“ sakė B. Barras.

B. Barro komentarai patvirtina Krašto saugumo departamento, JAV žvalgybininkų ir nepriklausomų rinkimų stebėtojų išvadas, kad, vyriausybės pareigūnų žodžiais, šie rinkimai buvo „saugiausi Amerikos istorijoje“.

Antradienį tviteryje D. Trumpas pabrėžė neva liudytojų parodymus Mičigane, kur jau patvirtinta J. Bideno pergalė, ir dar vieną respublikonų organizuotą renginį Virdžinijoje.

„Žmonės ateina [duoti parodymų] kaip niekad anksčiau. Didelis vilkikas, vežantis šimtus tūkstančių suklastotų (netikrų) rinkimų biuletenių į balsavimo centrą? Siaubinga – apsaugokime Ameriką“, – rašė jis.

Nors D. Trumpo advokatai yra pateikę keliasdešimt ieškinių, beveik visi jie buvo atmesti teismų kaip neturintys jokio pagrindo.