Pasaulyje

2020.12.02 07:08

Naujausia informacija. Norvegija sušvelnins apribojimus dėl koronaviruso švenčių laikotarpiu

atnaujinta 22.54
BNS, ELTA, LRT.lt2020.12.02 07:08

Norvegija trečiadienį pranešė, kad per Kalėdas ir Naujuosius metus šiek tiek sušvelnins apribojimus koronaviruso ir leis gyventojams į svečius pasikviesti iki 10 asmenų.

Atnaujinta 22.54

Jungtinėje Karalystėje (JK) per pastarąsias 24 val. nustatyta 16 170 naujų COVID-19 atvejų, trečiadienį parodė oficialūs duomenys, informuoja „Reuters“.

Per tą patį laikotarpį dėl su infekcija susijusių priežasčių mirė dar 648 žmonės.

Trečiadienio statistika didesnė, nei ankstesnės paros, kai buvo fiksuota 13 430 infekcijų ir 603 mirties atvejai.

Atnaujinta 22.02

Italijoje per pastarąsias 24 val. užfiksuoti 20 709 nauji COVID-19 atvejai ir 684 mirtys, trečiadienį parodė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

Kaip praneša agentūra „Reuters“, tai mažiau su infekcija susijusių mirčių, nei antradienį, kai mirė 785 žmonės. Tačiau trečiadienį fiksuotas didesnis infekcijų skaičius, ankstesnę parą nustačius 19 350 naujų užsikrėtimų.

Italija, kuri buvo pirmoji smarkiai paveikta Vakarų Europos valstybė, nuo protrūkio pradžios vasarį užfiksavo iš viso 57 045 mirtis nuo COVID-19 – tai didžiausias mirčių skaičius Europoje po Didžiosios Britanijos. Šalyje iki šiol fiksuota 1,642 mln. užsikrėtimo atvejų.

Per pastarąją parą Italijoje atlikti 207 143 viruso testai – daugiau nei ankstesnę parą, kai buvo ištirta 182 100 testų.

Trečiadienio duomenimis, dėl COVID-19 hospitalizuojamų žmonių skaičius siekia 32 454, jis 357 mažesnis, nei ankstesnę parą. Intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius per parą sumažėjo 47, jis šiuo metu siekia 3 616.

Atnaujinta 21.49

Šiuo metu vienam namų ūkiui leidžiama į pasikviesti ne daugiau kaip penkis svečius, jei žmonės laikosi metro atstumo vieni nuo kitų.

Ši taisyklė galios iki 2021 metų, tačiau per artėjančias šventes kiekvienam namų ūkiui bus leidžiama pasikviesti iki 10 svečių, nurodė vyriausybė.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad svarbu laikytis fizinio atstumo.

„Šiemet teks improvizuoti ir galbūt šiek tiek praplėsti stalą“, – žurnalistams sakė ministrė pirmininkė Erna Solberg.

Nerekomenduojama keliauti nei šalies viduje, nei į užsienį, o dauguma išvykstančiųjų iš Norvegijos sugrįžę turės karantinuotis.

Nors kitaip nei daugelis kitų Europos šalių, Norvegija neįvedė naujo karantino, ten iki gruodžio 16 dienos galioja griežti apribojimai.

Be to, Oslo miestas uždraudė prekybą alkoholiu baruose ir restoranuose, todėl daugeliui įstaigų teko užsidaryti.

Norvegijoje iki trečiadienio buvo pranešta apie 36 591 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejį ir 351 žmogaus mirtį.

Putinas įsakė pradėti „Sputnik V“ skiepyti visus šalies gyventojus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė nuo kitos savaitės pradėti masinę šalies gyventojų vakcinaciją nuo koronaviruso Rusijoje pagaminta vakcina „Sputnik V“, rašo televizija „Dožd“.

Pranešama, kad pirmieji vakcina Rusijoje bus paskiepyti gydytojai ir mokytojai.

„Jeigu esate įsitikinę, kad yra pasiruošta tokiam žingsniui, paprašysiu suorganizuoti darbą taip, kad kitą savaitę galėtume pradėti masinę vakcinaciją“, – V. Putino žodžius premjero pavaduotojai Tatjanai Golikovai citavo „Dožd“.

Rusija skelbia sukūrusi tariamai sėkmingą vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“, tačiau nepriklausomi ekspertai negali patvirtinti, kad vakcina yra sėkminga.

Rusijos žiniasklaidoje neseniai pasirodė pranešimai, kad COVID-19 suserga ir rusiška vakcina paskiepyti žmonės.

Praėjusią savaitę rusų Gynybos ministerija paskelbė, kad kariuomenėje prasidėjo masinė vakcinavimo kampanija, siekiant paskiepyti per 400 tūkst. karių, iš jų apie 80 tūkst. – iki šių metų pabaigos.

Rusija, kur koronavirusinė infekcija patvirtinta 2,3 mln. žmonių, užima ketvirtą vietą pasaulyje pagal COVID-19 atvejų skaičių. Nuo epidemijos pradžios šalyje mirė daugiau kaip 41 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Atnaujinta 19.35

Čekija atidaro barus ir parduotuves

Nuo ketvirtadienio Čekija švelnina koronaviruso ribojimus. Vėl leista atsidaryti barams ir restoranams, taip pat visoms parduotuvėms. Tačiau klientų skaičius parduotuvėse bus ribojamas. Vienam asmeniui turės būti užtikrintas 15 kvadratinių metrų plotas. Neliks naktinės komendanto valandos. Lankytojus vėl galės priimti muziejai ir galerijos. Tačiau teatrai ir kino teatrai liks uždaryti.

Ministras pirmininkas Andrejus Babišas paragino žmones laikytis disciplinos. Kalbėdamas per TV kanalą „Nova“, jis teigė, kad „šiek tiek nervinasi“.

10,7 mln. gyventojų turinti Čekija neseniai dar buvo viena labiausiai pandemijos paveiktų ES šalių. Dabar situacija čia pagerėjo. Tačiau ir trečiadienį pranešta apie 5 176 naujus infekcijos atvejus per 24 valandas.

Iš viso Čekijoje nuo pandemijos pradžios koronavirusas patvirtintas 528 000 žmonių, daugiau kaip 8 400 pacientų mirė.

Atnaujinta 18.59

Vietnamas dėl naujų koronaviruso atvejų uždraudė atvykstamuosius komercinius skrydžius

Vietnamas laikinai uždraudė atvykstamuosius komercinius skrydžius, šalyje patvirtinus pirmuosius vietinio koronaviruso perdavimo atvejus per beveik tris mėnesius, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Vietnamo premjeras Nguyen Xuan Phuc per antradienį vykusį ministrų susitikimą nurodė laikinai stabdyti komercinius atvykstamuosius skrydžius. Nepaisant to, toliau bus leidžiami repatrijavimo skrydžiai.

„Vyriausybė leis repatrijavimo skrydžius, kad į namus būtų galima sugrąžinti senyvo amžiaus, sergančius ar su finansiniais sunkumais susiduriančius žmones“, – sakė vyriausybės pareigūnas Mai Tien Dung.

Tokio žingsnio imtasi siekiant suvaldyti atvežtinių COVID-19 atvejų išplitimo riziką, Vietnamui pirmadienį fiksavus pirmąjį vietinio perdavimo atvejį per 87 dienas.

Atnaujinta 17.40

Japonijos vyriausybė pažadėjo nemokamus skiepus nuo koronaviruso visiems gyventojams. Aukštieji parlamento rūmai trečiadienį priėmė įstatymą, kuris numato, kad valstybė padengs vakcinacijos kaštus 126 mln. šalies gyventojų.

Japonija, jos pačios duomenimis, užsitikrino „Biontech“ ir „Pfizer“ vakcinos 60 mln. žmonių ir „Moderna“ vakcinos dar 25 mln. gyventojų. Britų ir švedų gamintoja „Astra Zeneca“ pažadėjo 120 mln. vakcinos dozių.

„Pfizer“ su „Biontech“ ir „Moderna“ jau pateikė paraiškas vakcinos nuo koronaviruso registracijai JAV ir Europoje, kai klinikiniai tyrimai įrodė jos efektyvumą. Didžioji Britanija trečiadienį tapo pirmąja Europos šalimi, uždegusia žalią šviesą abiejų farmacijos įmonių vakcinos naudojimui.

Japonijoje iki šiol patvirtinta 150 000 koronaviruso atvejų ir 2 100 mirčių. Praėjusią savaitę skaičiai ėmė sparčiai augti, žinybos prognozuoja trečią bangą.

Latvija veržia ribojimus – savaitgaliais dirbs tik būtiniausios parduotuvės, kaukių reikės darbo vietose

Latvijos Vyriausybė mėnesiui pratęsė dėl koronaviruso pandemijos įvestą ekstremalią padėtį ir įvedė papildomų apribojimų, apie tai antradienio vakarą pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

Ekstremalioji padėtis turėjo baigti galioti gruodžio 6 d., dabar ji pratęsta iki sausio 11-osios.

Vyriausybė taip pat nutarė išplėsti kaukių nešiojimo taisykles. Nuo ketvirtadienio žmonės privalės dėvėti apsaugines veido kaukes visose uždarose patalpose, išskyrus savo pačių namus, t. y. žmonės turės būti su jomis ir darbo vietose.

Taip pat įvedama 2+2 taisyklė – du metrai, du žmonės. Tai reiškia, kad privaloma nuo kitų žmonių laikytis mažiausiai dviejų metrų atstumo, o kartu leidžiama būti ne daugiau kaip dviem žmonėms.

Savaitgaliais dirbs tik pirmojo būtinumo prekių parduotuvės - maisto produktų parduotuvės, degalinės, vaistinės.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis bus draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais ir tabako produkcija.

Prekybos centrai ir parduotuvės, išskyrus maisto prekių parduotuves ir parduotuves, prekiaujančias prekėmis kasdienėms reikmėms, savaitgaliais ir valstybinių švenčių dienomis bus uždarytos.

Mažmeninės prekybos sektorius taip pat yra įpareigotas reguliuoti klientų srautus.

Gruodžio 7-ąją beveik visos šalies mokyklos pereis prie nuotolinio mokymosi, išskyrus 1-4 klasių mokinius. Nuo sausio 4-osios visi mokiniai ir mokytojai klasėse turės dėvėti apsaugines veido kaukes.

Latvijoje, turinčioje beveik 1,9 mln. gyventojų, rudenį sparčiai pradėjo daugėti užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Reaguodama į tai Vyriausybė lapkričio pradžioje paskelbė mėnesio trukmės ekstremalią padėtį.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje užregistruota beveik 18 000 užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejų. Daugiau kaip 200 žmonių mirė.

Atnaujinta 15.35

Europos Sąjunga primygtinai įspėja dėl koronaviruso ribojimų švelninimo prieš Kalėdas ir per šventes.

„Tai nėra tinkamas metas švelninti priemones“, - trečiadienį ES sveikatos ministrų vaizdo konferencijoje sakė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vadovė Andrea Ammon. Ji pabrėžė, kad užsikrėtimų naujuoju koronavirusu lygis išlieka aukštas, ir „padėtis vėl gali pablogėti“.

A. Ammon informavo sveikatos ministrus apie epidemiologinę situaciją Europoje. Anot jos, apskritai užsikrėtimų procentas mažėja, tačiau mirčių skaičiai ir lovų intensyvios terapijos skyriuose apkrova toliau auga. „Virtinė šalių, atrodo, pasiekė (antrosios bangos) piką, tačiau ne visos“, - kalbėjo A. Ammon.

ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides sakė suprantanti šalių norą atlaisvinti suvaržymus. Tačiau „dabar situacija nėra tokia pat, kaip prieš prasidedant vasarai“. Užsikrėtimų skaičiai esą apskritai yra aukšti, o „žiema reiškia didesnį viruso plitimą“.

„Kol bus pradėta plačiai naudoti vakcina“, priemonės turi būti tęsiamos, „ypač – per artėjančias šventes“, - įspėjo komisarė.

Europos vaistų agentūros (EMA) vadovė Emer Cook tuo tarpu patvirtino, kad gautos dvi paraiškos registruoti vakciną nuo koronaviruso. Jas pateikė JAV įmonė „Moderna“ bei vokiečių kompanija „Biontech“ kartu su JAV farmacijos milžine „Pfizer“.

Norvegai šventes galės švęsti ne daugiau kaip 10 žmonių kompanijoje

Norvegai galės pasikviesti iki dešimties svečių į savo namus dviem skirtingomis progomis nuo Kalėdų iki Naujųjų metų imtinai, trečiadienį sakė ministrė pirmininkė Erna Solberg, skelbia agentūra „Reuters“.

Europos šalys šiuo metu kurpia planus, kokius apribojimus vertėtų įvesti šventiniu laikotarpiu, kad būtų galima apriboti koronaviruso infekcijos plitimą.

„Nenorime naujų metų pradėti su didėjančiais infekcijų skaičiais ir naujais apribojimais sausį“, – spaudos konferencijoje sakė E. Solberg.

Namų ūkis, nepaisant jo dydžio, galės priimti iki dešimties svečių dviem skirtingomis progomis. Žmonės, atkeliavę ne iš to paties namų ūkio, turės laikytis saugaus 1 metro atstumo.

„Atstumo taisyklės galioja viso pobūvio metu. Nuo tos akimirkos, kai tiekiamas karštas vynas, iki tos, kai sėdate prie stalo. Kai atidarinėjamos dovanos. Ir kai tiekiama kava bei kalėdiniai pyragaičiai“, – sakė E. Solberg.

Antradienio duomenimis, Norvegijos pastarųjų 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 128,8 – tai ketvirtas mažiausias rodiklis visoje Europoje. Šalį lenkia tik Islandija, Airija ir Suomija, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

Per pastarąsias dvi savaites nacionaliniu mastu sumažėjo kas savaitę patvirtinamų infekcijų skaičiai, ankstesnes dvi savaites fiksavus augimą.

Valdžios institucijoms daugiausiai nerimo kelia Oslas ir aplinkinės teritorijos, kadangi ten fiksuojama daugiausiai COVID-19 atvejų.

Lapkričio 6 dieną Oslas uždarė teatrus, kino teatrus, treniruočių centrus ir baseinus, barai ir restoranai nebegali tiekti alkoholio, daugumai jų dėl to teko užverti duris.

Į nacionaliniu mastu galiojančių apribojimų sąrašą įskaitomas draudimas susiburti daugiau kaip 20 žmonių ir 10 dienų saviizoliacijos laikotarpis iš užsienio atvykstantiems žmonėms.

Atnaujinta 14.53

Italijoje visi piliečiai nuo koronaviruso bus skiepijami nemokamai, pirmiausia bus paskiepyti vyresnio amžiaus žmonės senelių namuose ir medikai. Vakcinavimas bus pradėtas vos tik atitinkamos institucijos patvirtins vakciną, trečiadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza.

Imunizaciją numatoma pradėti pavasarį. Italijai vakcina bus tiekiama per Europos viešųjų pirkimų programą, šiuo metu laukiama Europos vaistų agentūros patvirtinimo, teigė ministras.

Jungtinė Karalystė (JK) trečiadienį tapo pirmąja Vakarų šalimi, patvirtinusia COVID-19 vakciną bendram naudojimui. Nuo kitos savaitės JK bus tiekiama Vokietijos įmonės „BioNTech“ ir JAV „Pfizer“ sukurta vakcina.

Europos vaistų agentūra savo ruožtu pranešė dėl vakcinos tvirtinimo apsispręsianti iki gruodžio 29 d. Labai mažai tikėtina, kad pirmosios vakcinos siuntos Europos valstybes pasieks dar iki šių metų pabaigos.

Vis dėlto, Italijos sveikatos apsaugos ministras džiaugiasi dėl dabartinės situacijos. „Pagaliau matome šviesą tunelio gale“, – teigė jis.

„Vakcina visiems Italijos piliečiams bus prieinama nemokamai. Iš pradžių skiepai nebus privalomi. Vakcinavimo procesą prižiūrės šalies vyriausybė“, – sakė ministras.

Italija laikotarpiui nuo Kalėdų iki Naujųjų metų griežtins koronaviruso ribojimus. Tai trečiadienį parlamente Romoje paskelbė sveikatos ministras Robertas Speranza.

Kalėdų dienomis ir per Naujuosius kelionės tarp regionų greičiausiai bus uždraustos, Senate kalbėjo ministras. Taip pat būtų ribojamos ir kelionės tarp komunų .

„Turime kiek įmanoma riboti kontaktą tarp žmonių“, - pabrėžė R. Speranza. Be tokių ribojimų esą sausį ir vasarį nebus išvengta trečiosios pandemijos bangos.

Dekreto dėl naujų ribojimų detalės dar derinamos. Vyriausybė ir regionai nesutaria dėl daugelio dalykų, įskaitant – tolesnio slidinėjimo trasų uždarymo. Dekretas turėtų įsigalioti šios savaitės pabaigoje.

Atnaujinta 12.15

Lenkija trečiadienį tapo šešta Europos šalimi, kurioje bendras koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius viršijo 1 mln., visuomeninis radijas citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Anksčiau ši riba buvo peržengta Prancūzijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje ir Vokietijoje.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per pastarąją parą šalyje nustatyti 13 855 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 609 anksčiau užsikrėtę pacientai.

Nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 013 747 užsikrėtimo atvejai, 18 208 užsikrėtusieji mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 20 855 COVID-19 pacientai, iš kurių 2 023 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 622 980 žmonių, iš jų 25 391 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 11.13

Ukrainoje oficialiai užregistruotų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius per praėjusią parą padidėjo 13 141, iki 758 264.

Per praėjusias 24 valandas šalyje nuo COVID-19 mirė 169 asmenys, dar 1 447 žmonės paguldyti į ligonines, o 13 882 pacientai pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios iki šios dienos nuo COVID-19 ligos padarinių Ukrainoje mirė 12 717 žmonių, pasveiko jau 369 tūkst.

Aktyvių infekcijos atvejų skaičius šiuo metu siekia 376 tūkst.

JAV ekspertai: pirmiausia turėtų būti skiepijami medikai ir slaugos namų gyventojai

Per pirmąjį vakcinacijos nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 etapą prioritetine tvarka turėtų būti skiepijami sveikatos priežiūros darbuotojai ir ilgalaikės priežiūros įstaigų gyventojai, antradienį pareiškė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) patariamasis komitetas.

Komitetas triuškinama balsų dauguma patvirtino neprivalomas „1a fazės“ (Phase 1a) rekomendacijas dėl vakcinų paskirstymo valstijoms ir kitoms vietos jurisdikcijoms, jei Maisto ir vaistų administracija suteiks leidimą jas naudoti ekstremalios situacijos sąlygomis.

„Kalbant apie vakcinos paskirstymą, manau, kad mano atiduotas balsas reiškia didžiausią naudą, mažiausią žalą, skatina teisingumą ir mažina egzistuojančią nelygybę sveikatos priežiūros srityje“, – sakė Imunizacijos patariamojo komiteto vadovas Jose Romero.

Dviem prioritetinėms grupėms priklauso apie 24 mln. žmonių – maždaug tiek asmenų galėtų būti paskiepyta gruodį, jei būtų duotas leidimas naudoti „Pfizer“ ir „Moderna“ sukurtas vakcinas, o šios farmacijos įmonės pristatytų žadėtas 40 mln. dozių.

Abiem atvejais vakcinacijai būtų reikalingos dvi dozės. „Pfizer“ vakcinos antra dozė turėtų būti suleidžiama po trijų savaičių, „Moderna“ vakcinos – po keturių savaičių nuo pirmo skiepo.

CDC atstovė Sara Oliver posėdžio metu sakė, kad nuo kitų metu tikimasi per savaitę gauti nuo 5 iki 10 mln. dozių.

Dauguma valstijų mano, kad „per tris savaites“ galės paskiepyti visus savo sveikatos priežiūros darbuotojus, sakė CDC mokslininkė Nancy Messonnier.

Ilgalaikės priežiūros įstaigoms, kuriose gyvena maždaug 3 mln. žmonių, tenka apie 40 proc. visų mirties nuo koronaviruso atvejų, užregistruotų Jungtinėse Valstijose nuo pandemijos pradžios.

Sveikatos priežiūros sektoriuje dirba apie 21 mln. žmonių, įskaitant ligoninių, ambulatorinių įstaigų, vaistinių, greitosios medicinos pagalbos tarnybų darbuotojus.

Komitetas nebalsavo dėl to, kas bus pasibaigus pirmajam etapui. Tačiau ekspertai siūlo per „1b fazę“ (Phase 1b) prioritetine tvarka skiepyti būtiniausius darbuotojus, o per „1c fazę“ (Phase 1c) – rizikos veiksnių turinčius suaugusius asmenis ir vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones.

Atnaujinta 10.29

Estijoje per parą nustatyti 524 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Kaip pranešė trečiadienį šalies medicinos tarnybų atstovai, tai naujas infekcijos atvejų paros prieaugio antirekordas.

Ankstesnis paros prieaugio antirekordas buvo užfiksuotas lapkričio 26 d., kai Covid-19 buvo diagnozuotas dar 415 žmonių.

Antradienį Estijos vyriausybę konsultuojantys specialistai paragino griežtinti apribojimus, kadangi „ligoninėms tenkantis krūvis darosi kritinis, o galimybės gydyti naujus pacientus mažėja“.

Iki šiol Estijoje koronavirusas diagnozuotas 13 021 žmogui, mirė 121 pacientas.

Atnaujinta 10.01

Rusijoje per pastarąją parą nustatyti 25 345 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai ir antrą dieną iš eilės užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios mirštamumas, mirus 589 žmonėms, rodo trečiadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Nors šalyje kelias pastarąsias dienas nustatomų COVID-19 atvejų skaičius nežymiai mažėjo, jau trečią savaitę stebimas didėjantis koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirštamumas. Antradienį buvo skelbta apie 569 mirusius pacientus.

Didžiausias sergamumas tebestebimas Maskvoje: per pastarąją parą sostinėje buvo patvirtintas 5 191 naujas užsikrėtimo atvejis ir mirė 75 pacientai.

Iki šiol Rusijoje testai patvirtintas 2 347 401 COVID-19 atvejis, 41 053 užsikrėtusieji mirė, 1 830 349 buvo išrašyti iš gydymo įstaigų, iš jų 26 882 – per pastarąją parą.

Šiuo metu šalyje žinomi 475 999 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atnaujinta 09.06

Ukrainoje - per 13 tūkst. COVID-19 atvejų, 169 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą nustatytas 13 141 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 169 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną šalyje buvo nustatyta 12 498 nauji COVID-19 atvejai, o pirmadienį skelbtas užsikrėtimo atvejų paros prieaugis – 9 946 – buvo mažiausias per pastarąją savaitę. Tačiau praeitą šeštadienį buvo fiksuotas nuo pandemijos pradžios didžiausias COVID-19 atvejų prieaugis, per parą nustačius 16 294 užsikrėtusiuosius.

Bendras šalyje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius trečiadienį padidėjo iki 758 264, iš šių užsikrėtusiųjų 12 717 žmonių mirė.

Per pastarąją parą šalyje buvo hospitalizuoti 1 447 žmonės, dar 13 882 pacientai pasveiko, per „Facebook“ parašė M. Stepanovas.

Bendras nuo pandemijos pradžios pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 369 054.

JAV per parą mirė daugiau kaip 2,5 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių

Jungtinės Valstijose, labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta šalis, per pastarąją parą užregistravo daugiau kaip 2,5 tūkst. COVID-19 pacientų mirčių – daugiausiai nuo balandžio pabaigos, antradienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Be to, Baltimorėje įsikūrusio universiteto nuolat atnaujinami duomenys 20 val. 30 min. vietos (trečiadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku rodė, kad per parą taip pat buvo patvirtinta daugiau kaip 180 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Vėliausias didžiausias COVID-19 aukų paros prieaugis iki antradienio buvo fiksuotas per pandemijos pirmąją bangą balandžio pabaigoje, kai per parą mirė 2 562 užsikrėtusieji.

Antradienį JAV hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius viršijo 99 tūkst., nurodoma epidemiologinės padėties stebėsenos tinklalapyje „Covid Tracking Project“. Situacija itin sunki Vidurio Vakarų regiono valstijose, įskaitant Indianą ir Pietų Dakotą.

Ekspertai baiminasi naujo užsikrėtimo atvejų pliūpsnio, praėjus kelioms dienoms po Padėkos dienos šventinio savaitgalio, kai milijonai amerikiečių nuvyko aplankyti artimųjų, nors buvo rekomenduota vengti sambūrių.

Kol kas per parą registruojamų užsikrėtimo atvejų skaičius tebėra didelis, bet daugmaž atitinkantis padėtį, stebėtą pastarosiomis savaitėmis.

Jungtinėse Valstijose pavasarį neretai per parą mirdavo apie 2 000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, bet per pastarąsias dvi savaites taip nutiko tik kelis kartus.

Iki šiol Jungtinėse Valstijose nustatyta daugiau kaip 13,7 mln. COVID-19 atvejų ir per 270 tūkst. pacientų mirčių.

Populiariausi