Pasaulyje

2020.12.01 22:45

Linkevičius: geopolitiniai ir technologijų pokyčiai reikalauja iš naujo įvertinti NATO strategiją

Justinas Vainilavičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.01 22:45

NATO užsienio reikalų ministrai per pirmą iš dviejų virtualaus susitikimo dienų aptarė Aljanso ateities viziją ir strategiją, kuria siekiama per artimiausią dešimtmetį organizacijai suteikti ne tik didesnį karinį, bet ir politinį vaidmenį.

Taip pat aptarti dabar aktualūs klausimai – misija Afganistane, įtampos malšinimas tarp dviejų sąjungininkių, Graikijos ir Turkijos, bei Rusijos keliama grėsmė.

Po susitikimo generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad NATO smerkia Rusijos karinių pajėgų telkimą prie aljanso rytinių sienų, bet pabrėžė ir dialogo su Maskva svarbą, ypač tokiais klausimais kaip branduolinės ginkluotės mažinimas.

Laikinasis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nurodė, kad per pastaruosius 10 metų saugumo aplinka reikšmingai pasikeitė. Agresyvi Rusijos laikysena ir tarptautinės teisės pažeidimai, auganti Kinijos karinė ir ekonominė galia, naujosios technologijos, kibernetinės ir dezinformacinės atakos reikalauja iš naujo įvertinti NATO strategiją.

Panorama. Vyriausybės dėlionė vis nesibaigia – sprendimas žadamas savaitės pabaigoje

„NATO aljanso stiprybė yra jo gebėjime adaptuotis ir laiku reaguoti į iššūkius. Rekomendacijos, kurias pateikė generalinio sekretoriaus suburta ekspertų grupė, yra pirmas žingsnis link NATO politinės darbotvarkės stiprinimo išlaikant tvirtus gynybinius pajėgumus. Jų pagrindu siūlysime sprendimus artėjant NATO viršūnių susitikimui“, – sakė L. Linkevičius.

Per susitikimą NATO ambasadoriai taip pat išgirdo apie Ukrainos ketinimą kitąmet siekti glaudesnių ryšių su aljansu.