Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.25 10:40

JAV Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybai perdavė Mobiliąją aptikimo sistemą

LRT.lt 2016.02.25 10:40

Partneriai iš JAV Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) perdavė mikroautobuse sumontuotą itin modernią Mobiliąją aptikimo sistemą (angl. Mobile Detection System (MDS). Ją mokymams naudos VSAT Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centras, rašoma pranešime spaudai.

Jis organizuoja ir vykdo Lietuvos muitinės mobiliųjų grupių pareigūnų, kurie naudojasi panašiomis sistemomis, mokymus ir pratybas. Muitinė vykdo gabenamų krovinių dozimetrinę kontrolę šalies viduje. Gauta įranga bus naudojama ne tik muitinės, bet ir kitų, ypač teisėsaugos, institucijų atstovų mokymo tikslams.

MDS sudaro mikroautobuse „Fiat Ducato“ sumontuoti galingi gamma spinduliuotės ir neutronų aptikimo detektoriai su operatoriaus darbo vieta, nešiojamosios įrangos rinkinys. MDS paskirtis – užkirsti kelią neteisėtai branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrabandai ir kitokiai apyvartai.

Naudodamiesi MDS pareigūnai gali nustatyti asmenis, transporto priemones, jų gabenamus krovinius, kurių skleidžiama jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia viršija įprastą tos vietovės foną. Naudojantis specialiąja MDS įranga, pareigūnai aptinka ir nustato padidintos jonizuojančiosios spinduliuotės objektą ir kitas įvykio aplinkybės. Įvertinus surinktų duomenų visumą, pareigūnai priima sprendimą dėl gabenimo teisėtumo.

Taip pat MDS yra efektyvi priemonė siekiant sustiprinti VSAT vykdomos pasienio radiacinės kontrolės pajėgumus, be to, ši sistema gali būti operatyviai dislokuota suteikiant pagalbą teisėsaugos institucijų operacijoms, užtikrinant visuomenės saugumą masinių renginių metu ir pan.

JAV Energetikos departamentas, bendradarbiaudamas su VSAT, remia branduolinio saugumo mokymų plėtrą Lietuvoje ir yra perdavęs nemažai stacionarios ir nešiojamos jonizuojančiosios spinduliuotės įrangos, organizuoja jos techninę priežiūrą, taip pat padėjo apmokyti pirmuosius instruktorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi