Pasaulyje

2020.12.01 15:49

Vokietijos mieste automobilis rėžėsi į žmonių minią – pranešama apie 4 žuvusius, tarp jų ir vaikas

atnaujinta 21.04
LRT.lt, BNS, ELTA2020.12.01 15:49

Vokietijos Tryro mieste pėsčiųjų zona antradienį automobiliu važiavęs vyras, atrodo, turi „psichiatrinių problemų“, pareiškė prokuroras Peteris Fritzenas, o incidento aukų skaičius išaugo iki keturių.

Anksčiau buvo skelbta apie du žuvusiuosius ir 15 sužeistųjų.

Preliminarios išvados „leidžia manyti, kad psichiatrinės problemos galėjo turėti įtakos“, sakė jis žurnalistams, pridurdamas, kad vairuotojas tuo metu taip pat buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Prokurorai svarsto galimybę paprašyti suteikti jam psichiatrinę priežiūrą, pridūrė P. Fritzenas.

Tryro meras Wolframas Leibe regiono transliuotojui SWR anksčiau antradienį sakė, kad vairuotojas, regis, pradėjo „siautėti“.

Policijos atstovas Karlas-Peteris Jochemas žurnalistams sakė, kad automobilį vairavo vietinis. Jis patikino, kad „pavojus praėjo“.

Pasak policijos atstovo, 51 metų vokietis maždaug kilometrą važiavo pėsčiųjų gatve dideliu greičiu, kol pagaliau sustojo.

„Visa tai įvyko labai greitai. Jis negalėjo pabėgti ir buvo sulaikytas policijos“, – nurodė K.-P. Jochemas.

Kalbėdamas su žurnalistais su ašaromis akyse meras pasakojo apie šoką, kurį patyrė gatvėje išvydęs vaikišką batą šalia mergaitės kūno.

„Tai buvo siaubingas vaizdas, – sakė jis. – Traumavo daug žmonių.“

Policijos atstovas Uwe Konzas naujienų agentūrai AFP sakė, jog dar neaišku, kas tiksliai įvyko.

„Faktus dar reikia išaiškinti“, – pridūrė jis.

Nors kol kas nepatvirtinta, kad tai buvo teroro ataka, incidentas atgaivino prisiminimus apie 2016 metų išpuolį, kai sunkvežimis vienoje Berlyno kalėdinėje mugėje mirtinai sužalojo 12 žmonių. Sunkvežimio vairuotojas, nesėkmingai prieglobsčio prašęs tunisietis, rėmė džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS).

2019 metų rugpjūtį šeši žmonės buvo sužeisti per virtinę avarijų Berlyne, kurias prokurorai vadina įtariama islamistų ataka.

Tryras yra už maždaug 200 km į vakarus Frankfurto, netoli sienos su Liuksemburgu. Maždaug 110 tūkst. gyventojų turintis miestas garsėja romėniškais vartais „Porta Nigra“, esančiais netoli avarijos vietos, ir kaip Karlo Marxo gimimo vieta.

Tryro policija informavo, kad incidentą sukėlė 51 metų amžiaus miesto gyventojas iš Saarburgo rajono.

Pasak laikraščio „Bild“, jis yra Vokietijos pilietis. Sulaikomas vyras priešinosi policijos pareigūnams. Incidentas įvyko apie 14 valandą vietos laiku. Automobilio vairuotojo poelgio motyvai kol kas nežinomi.

Į incidentą sureagavo Vokietijos vyriausybė. „Tai, kas įvyko Tryre, sukrečia. Mes mintimis esame su žuvusiųjų artimaisiais, nukentėjusiaisiais ir tais, kurie teikia jiems pagalbą“, - parašė tviteryje oficialus VFR ministru kabineto atstovas Steffenas Seibertas.