Pasaulyje

2020.12.01 13:28

Sankt Peterburgo gyventojams virusas nė motais – tūkstančiai žmonių traukia į garsenybių koncertus

LRT.lt, BNS2020.12.01 13:28

Nors Rusijoje ir toliau auga koronaviruso atvejų skaičius, šalies gyventojai ir toliau ranka moja į įvedamus apribojimus ir net lankosi masiniuose renginiuose.

Sankt Peterburgo mieste du didžiulius koncertus surengė roko muzikantai Bi-2 ir reperis Basta.

Nors prie įėjimo į arenas buvo laikomasi visų reikalavimų, padėtas dezinfekcinis skystis ir prižiūrimi atstumai tarp žmonių, prasidėjus koncertams apie apribojimus Sankt Peterburgo gyventojai pamiršo.

Socialiniuose tinkluose gausu vaizdo įrašų ir nuotraukų, kuriose aiškiai matyti, kad žmonės nesilaiko atstumų ir nedėvi veido kaukių.

Tokių renginių organizavimu pasipiktino ir žiniasklaida ir sveikatos tarnybos, tačiau koncertai vis vien įvyko, rašo portalas currenttime.tv.

„Vakar buvome Bastos koncerte. Visi laikosi reikalavimų, todėl viskas tvarkoje“, – sakė renginyje lankęsis Rinatas.

Sankt Peterburgo mieste toliau auga užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičius, jau savaitę laiko kasdien fiksuojama apie kelis tūkstančius naujų susirgimo atvejų.

Rusijoje per pastarąją parą nustatyta 26,4 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios mirštamumas, per vieną dieną mirus 569 žmonėms, rodo antradienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Štabas nurodė, kad nuo pirmadienio šalyje buvo nustatyti 26 402 COVID-19 atvejai ir kad sergamumas trečią dieną iš eilės viršija 26 tūkst. atvejų per parą. Kelias ankstesnes dienas per parą būdavo fiksuojama daugiau kaip 27 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Be to, Rusijoje trečią savaitę stebimas didėjantis koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirštamumas. Prieš savaitę per parą užregistruotų COVID-19 pacientų mirčių skaičius pirmąsyk viršijo 500.

Vis dėlto didėja ir per parą išrašomų pasveikusių pacientų skaičiai. Antradienį buvo paskelbta apie 24 763 ligoninėse gydytus ir išrašytus COVID-19 pacientu – beveik 5 tūkst. daugiau negu ankstesnę dieną. Iki šiol didžiausias išrašytų pacientų skaičius buvo paskelbtas praeitą šeštadienį, kai iš gydymo įstaigų išėjo 27,3 tūkst. COVID-19 persirgusių pacientų.

Didžiausias sergamumas tebestebimas Maskvoje: per pastarąją parą sostinėje buvo patvirtinti 6 524 naujų užsikrėtimo atvejų ir mirė 76 pacientai.

Iki šiol Rusijoje testai patvirtinti 2 322 056 COVID-19 atvejai, 40 464 užsikrėtusieji mirė, 1 803 467 buvo išrašyti iš gydymo įstaigų.

Šiuo metu šalyje žinom 478 125 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.