Pasaulyje

2020.12.01 07:26

Naujausia informacija. Latvija iki sausio 11-osios pratęs ekstremalią padėtį

atnaujinta 20.04
BNS, ELTA2020.12.01 07:26

Augant COVID-19 infekcijų skaičiui, Latvijos vadovybė nuteikia gyventojus tolesniems ribojimams. Vyriausybė ketina lapkričio pradžioje paskelbtą ekstremalią padėtį pratęsti iki sausio 11 dienos, pirmadienį po susitikimo su šalies prezidentu Egiliu Levitu ir parlamento pirmininke Inara Murniece sakė ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas. Taip tikimasi suvaldyti nekontroliuojamą koronaviruso plitimą šalyje.

„Pagrindinis principas, kurio siekiame, yra: du asmenys, du metrai. Jokių lankymų ir ilgesnių pasibuvimų“, - kalbėjo vyriausybės vadovas. Be to, norima išplėsti kaukių prievolę uždarose erdvėse, prailginti Kalėdų atostogas moksleiviams ir įvesti „aktyvią pasienio kontrolę“. Dėl priemonių ketinama nuspręsti antradienį vyksiančiame vyriausybės posėdyje. E. Levitas ir I. Mūrniece pareiškė savo pritarimą planams.

1,9 mln. gyventojų turinti Latvija rudenį fiksavo staigų naujų koronaviruso atvejų šuolį. Todėl vyriausybė antrą kartą iki gruodžio 6 dienos paskelbė ekstremalią padėtį. Kaip jau pavasarį, taip norima apriboti viešąjį gyvenimą ir ekonominę veiklą.

Latvijoje nuo pavasario registruota per 17 000 koronaviruso atvejų.

Atnaujinta 20.04

Kroatijoje vėl užfiksuotas mirčių nuo koronaviruso skaičiaus rekordas

Kroatijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis mirčių nuo koronaviruso padarinių skaičius – 75. Tad bendras Covid-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 1 787. Tai antradienį žurnalistams pranešė Kroatijos sveikatos apsaugos ministras Vilis Berošas.

„Šiandien – 281-oji diena, kai Kroatijoje atsirado koronavirusas. Per pastarąsias 24 valandas nustatyta 2 900 naujų užsikrėtimo atvejų, – informavo V. Berošas. – 75 žmonės mirė nuo infekcijos padarinių, ir tai dar vienas liūdnas rekordas, rodantis, kokia žiauri ši liga“.

Nuo pandemijos pradžios Kroatijoje koronavirusas diagnozuotas 131 342 žmonėms.

Atnaujinta 20.02

Italijoje užfiksuota 19 350 naujų COVID-19 atvejų

Italijoje pastarąją parą registruota 19 350 naujų COVID-19 atvejų ir 785 su infekcija susijusios mirtys, paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, praneša „Reuters“.

Tai daugiau infekcijų nei ankstesnę parą, kai buvo fiksuoti 16 377 nauji užsikrėtimai. Taip pat daugiau ir mirčių, ankstesnę parą fiksavus 672 mirties atvejus.

Italijoje, pirmojoje viruso paveiktoje Vakarų Europos šalyje, nuo protrūkio pradžios vasarį patvirtinta 56 361 mirtis nuo COVID-19 ir 1,62 mln. užsikrėtimo atvejų.

Pastarąją parą šalyje buvo atlikta 182 100 testų – daugiau nei ankstesnę parą, kai šis skaičius siekė 130 524.

Antradienio duomenimis, hospitalizuotų žmonių skaičius siekia 32 811 – 376 mažiau nei ankstesnę parą. Per pastarąsias 24 val. intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius sumažėjo 81 ir šiuo metu siekia 3 663.

Italijoje pirmojoje lapkričio pusėje pagreitėjus antrajai viruso bangai, hospitalizuojamų žmonių skaičius per parą padidėdavo maždaug tūkstančiu, o į intensyvios terapijos skyrius guldomų pacientų skaičius – maždaug šimtu.

Atnaujinta 19.07

JK patvirtinta 13 430 naujų COVID-19 atvejų

Jungtinėje Karalystėje (JK) per pastarąsias 24 val. fiksuota 13 430 naujų COVID-19 atvejų, rodo oficialūs vyriausybės duomenys.

Kaip antradienį pranešė agentūra „Reuters“, per pastarąją parą mirė dar 603 pacientai, kuriems COVID-19 liga buvo diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

Atnaujinta 18.27

Prancūzija žada paskelbti „atgrasymo“ priemones, kad per Kalėdas gyventojai nevyktų slidinėti

Prancūzija paskelbs tam tikras priemones, kad paragintų gyventojus Kalėdų laikotarpiu nevažiuoti slidinėti į užsienį, tokiu būdu siekiama suvaldyti koronaviruso plitimą, antradienį paskelbė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Taip, skelbsime apribojimus ir atgrasymo priemones“, – po Paryžiuje įvykusio susitikimo su Belgijos premjeru Alexander'iu de Croo sakė E. Macronas. Jis teigė, kad priemones reikia suderinti per kelias ateinančias dienas.

E. Macronas taip pat paragino Europą laikytis bendro požiūrio dėl slidinėjimo kurortų veiklos šventiniu laikotarpiu.

Šalys, kurioms priklauso įvairūs Alpių kurortai, susiginčijo, ar dėl COVID-19 keliamų grėsmių kurortus reikėtų visiškai uždaryti.

Vokietija ir Italija ragina slidinėjimo sezoną atnaujinti tik po Naujųjų metų, Austrija ir Šveicarija apskritai prieštarauja bet kokiam slidinėjimo kurortų veiklos stabdymui.

Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas praėjusią savaitę teigė, kad šalies slidinėjimo kurortai ir toliau turėtų būti uždaryti.

Atnaujinta 18.13

Madride atidaroma ligoninė COVID-19 pacientams

Madrido pareigūnai antradienį surengė per 100 dienų pastatytos tūkstančio lovų ligoninės ekstremalioms situacijoms dalies atidarymo ceremoniją.

Maždaug 200 sveikatos apsaugos profesionalų buvo susirinkę prie 100 mln. eurų – dvigubai daugiau nei planuota iš pradžių – atsiėjusios Slaugytojos Isabel Zendal ligoninės.

Sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos sako, kad šias investicijas verčiau reikėjo skirti esamai sveikatos apsaugos sistemai, nukentėjusiai nuo ne vienus metus trukusio finansavimo mažinimo.

Madrido regiono prezidentė Isabel Diaz Ayuso sakė, kad netoli Madrido tarptautinio oro uosto esanti naujoji ligoninė COVID-19 pacientams padės sumažinti spaudimą kitoms valstybinėms ligoninėms.

Konservatyvi regiono lyderė kritikavo nacionalinės kairiųjų vyriausybės darbą kovojant su pandemija ir nuolat prieštaraudavo prevencinėms priemonėms. Ji propaguodavo tokius suvaržymus, su kuriais galėtų tęstis ekonominė veikla.

Kai kurie kritikai sako, kad naujoji ligoninė yra I. Diaz Ayuso tuštybės projektas, pastatas, kuriame nepasirengta priimti pacientus.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį regione yra 236 atvejai 100 tūkst. gyventojų – gerokai mažesnis nei spalio mėnesį, kai šis skaičius viršijo 500.

Visos šalies vidurkis yra 275 atvejai 100 tūkst. gyventojų, tad sergamumas Madrido regione yra mažesnis ir už jį.

Atnaujinta 16.54

Prancūzija siekia plataus masto vakcinavimą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pradėti kitų metų balandžio–birželio mėnesiais, antradienį sakė prezidentas Emmanuelis Macronas.

2021 metų pradžioje bus vykdoma pirma vakcinavimo kampanija, skirta pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms. Po jos bus vykdoma antra kampanija likusiai visuomenės daliai, spaudos konferencijoje Eliziejaus rūmuose paskelbė prezidentas.

Premjeras Jeanas Castexas parlamentui sakė, kad prioritetas skiepijant bus teikiamas senelių namų gyventojams ir kai kuriems ten dirbantiems žmonėms.

Atnaujinta 16.02

Vokietijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyti 13 604 nauji COVID-19 atvejai, antradienį parodė Roberto Kocho instituto (RKI) duomenys.

Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, bendras Vokietijoje registruotų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 1 067 473.

Per tą patį laikotarpį viruso aukomis tapo dar 388 žmonės, bendras aukų skaičius išaugo iki 16 636.

Atnaujinta 14.53

Latvijoje per praėjusią parą nustatyta 612 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė keturi anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Dvi iš naujausių COVID-19 aukų priklausė 55–65 metų amžiaus grupei, viena – 45–50, dar viena – 90–95 metų amžiaus grupėms.

Nuo pandemijos pradžios šalyje užsikrėtę koronavirusu mirė 210 žmonių.

Per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 7 810 testų COVID-19 nustatyti, iš jų 7,8 proc. buvo teigiami. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Bendras Latvijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu skaičius padidėjo iki 17 687. Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje nuo COVID-19 pasveiko 1 806 asmenys.

Atnaujinta 13.17

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 572 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras jų skaičius siekia 138 219, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešama, kad per parą išaiškinamų COVID-19 atvejų skaičius mažėja trečią dieną iš eilės. Išvakarėse infekcija buvo patvirtinta 1 639 žmonėms, spalio 29-ąją – 1 684.

Ministerijos duomenimis, per pastarąją parą mirus aštuoniems koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 1 166.

Sveikatos apsaugos ministerija pridūrė, kad iki antradienio ryto dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 115 587, iš jų 1 246 buvo išrašyti per pastarąją parą.

Nuo epidemijos pradžios šalyje atliktas 3 279 561 testas koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 12.50

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį perspėjo apie šaliai gresiančią trečiąją koronaviruso pandemijos bangą.

„Žiemą dar turime būti labai, labai atidūs... Priešingu atveju vėl sulauksime naujos bangos“, – antradienį A. Merkel citavo televizija „Welt“.

Pasak vyriausybės vadovės, žiemą žmonės visuomet daugiau serga ir nesant pandemijos, o dėl šalčių sergančiųjų skaičius gali tik išaugti.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų instituto duomenimis, per pastarąją parą Vokietijoje buvo nustatyti 13 604 nauji COVID-19 atvejai.

Airijoje baigėsi antras griežtas karantinas

Airijoje antradienį baigėsi antras griežtas karantinas, įvestas koronaviruso pandemijai suvaldyti. Po šešių savaičių pertraukos vėl leista duris atverti ne būtiniausių prekių parduotuvėms, kirpykloms ir sporto klubams. Vėl lankytojų lauks muziejai, galerijos, bibliotekos, kino teatrai, o tikinčiųjų – bažnyčios. Nuo penktadienio vėl galės veikti ir restoranai bei aludės, kurios siūlo ir maistą. Tuo tarpu barai, pardavinėjantys tik alkoholį, liks uždaryti.

Vyriausybė paragino gyventojus ir toliau neišvykti iš rajono, kuriame gyvena. Bent jau žmonių pilnose gatvėse būtina dėvėti kaukes ir lauke. Ir toliau draudžiama lankyti žmones iš kitų namų ūkių. Tik Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bus leidžiami iki trijų namų ūkių susitikimai.

Prieš Kalėdų šventes tikėtinas naujas koronaviruso atvejų skaičiaus augimas, įspėjo Airijos užsienio reikalų ministras Simonas Coveney‘is. Iššūkis, anot jo, yra augimą išlaikyti kiek įmanoma mažą.

Airija buvo pirmoji Europos šalis, kuri dėl antrosios pandemijos bangos vėl įvedė karantiną. 5 mln. gyventojų turinčioje šalyje, oficialiais duomenimis, Covid-19 iki šiol pražudė 2 053 žmones.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Airija šiuo metu fiksuoja antrą mažiausiai naujų atvejų, tenkančių 100 000 gyventojų per 14 dienų, Europoje rodiklį.

„Pastangos ir pasiaukojimas, kurių ėmėsi kiekvienas mūsų, suveikė, - penktadienį gyventojams kalbėjo premjeras Michael Martinas. – Buvo išgelbėtos gyvybės“.

Lenkijoje – 9,1 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 449 pacientai

Lenkija per pastarąją parą užfiksavo 9 105 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus, taip pat mirė 449 anksčiau užsikrėtę pacientai, antradienį visuomeninis radijas citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbti naujausi epidemiologiniai rodikliai vėl grįžo į aukštesnį lygį po ankstesnę dieną fiksuoto reikšmingai mažesnio sergamumo ir mirštamumo, kai buvo patvirtinti 5 733 užsikrėtimo ir 121 pacientų mirties atvejis.

Sekmadienį buvo skelbta apie 11 483 naujus COVID-19 atvejus ir 283 aukas, o per parą iki šeštadienio ryto užregistruoti 15 178 naujai susirgę ir patvirtinta 599 pacientų mirtis.

Iki šiol didžiausias sergamumo padidėjimas Lenkijoje buvo fiksuotas lapkričio 7 dieną, kai per parą buvo nustatyti 27 875 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 999 924 užsikrėtimo atvejai, 17 599 užsikrėtusieji mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 21 351 COVID-19 pacientai, iš kurių 2 032 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 977 589 žmonės, iš jų 20 075 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 11.43

Naujų koronaviruso atvejų skaičius Izraelyje išaugo iki aukščiausio lygio nuo spalio vidurio. Sveikatos ministerija antradienį pranešė, kad per 24 valandas registruotos 1 227 naujos infekcijos.

Daugiau užkrato atvejų per parą pastarąjį kartą fiksuota spalio 19 dieną – 1 517. Iš dabar atliktų daugiau kaip 56 000 testų 2,2 proc. buvo teigiami. Teigiamų testų rodiklis pastaruoju metu šiek tiek išaugo.

Po santykinai ramios pandemijos pradžios 9 mln. gyventojų turinčioje šalyje infekcijų skaičiai vasarą smarkiai išaugo. To priežastis, be kita ko, buvo per anksti sušvelninti ribojimai. Rugsėjo viduryje vyriausybė įvedė antrą karantiną, kad išvengtų sveikatos sistemos perkaitimo. Tada naujų infekcijų skaičius sumažėjo nuo daugiau kaip 9 000 per parą iki kelių šimtų.

Spalio viduryje vyriausybė pradėjo laipsnišką ribojimų švelninimą. Pastaruoju metu būta spėlionių dėl naujo dalinio karantino per žydų Chanukos šventę gruodžio viduryje.

Estijoje – 191 naujas COVID-19 atvejis, mirė trys pacientai

Estijoje per pastarąją parą ištyrus 4 154 mėginius buvo nustatytas 191 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė trys anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną Estija skelbė per parą nustačiusi 256 naujus COVID-19 atvejus.

Iki šiol šalyje nustatyti 12 497 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 121 užsikrėtęs žmogus.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomi 206 koronavirusu užsikrėtę žmonės, 12 jų buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 7 536.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 336,12 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 10.50

Rusijoje per pastarąją parą nustatyta 26,4 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios mirštamumas, per vieną dieną mirus 569 žmonėms, rodo antradienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Štabas nurodė, kad nuo pirmadienio šalyje buvo nustatyti 26 402 COVID-19 atvejai ir kad sergamumas trečią dieną iš eilės viršija 26 tūkst. atvejų per parą. Kelias ankstesnes dienas per parą būdavo fiksuojama daugiau kaip 27 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Be to, Rusijoje trečią savaitę stebimas didėjantis koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirštamumas. Prieš savaitę per parą užregistruotų COVID-19 pacientų mirčių skaičius pirmąsyk viršijo 500.

Vis dėlto didėja ir per parą išrašomų pasveikusių pacientų skaičiai. Antradienį buvo paskelbta apie 24 763 ligoninėse gydytus ir išrašytus COVID-19 pacientu – beveik 5 tūkst. daugiau negu ankstesnę dieną. Iki šiol didžiausias išrašytų pacientų skaičius buvo paskelbtas praeitą šeštadienį, kai iš gydymo įstaigų išėjo 27,3 tūkst. COVID-19 persirgusių pacientų.

Didžiausias sergamumas tebestebimas Maskvoje: per pastarąją parą sostinėje buvo patvirtinti 6 524 naujų užsikrėtimo atvejų ir mirė 76 pacientai.

Iki šiol Rusijoje testai patvirtinti 2 322 056 COVID-19 atvejai, 40 464 užsikrėtusieji mirė, 1 803 467 buvo išrašyti iš gydymo įstaigų.

Šiuo metu šalyje žinom 478 125 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atnaujinta 09.50

JAV biotechnologijų įmonei „Moderna“ paskelbus, kad pirmadienį ji kreipsis dėl leidimo ekstremalios situacijos sąlygomis naudoti jos sukurtą vakciną nuo koronaviruso Jungtinėse Valstijose ir Europoje, sustiprėjo viltys, kad pirmoji vakcinacijos banga prasidės dar iki šių metų galo.

Įtakingiausiems JAV mokslininkams įspėjus amerikiečius ruoštis COVID-19 „bangai po bangos“, „Moderna“ pranešė, kad išsamūs rezultatai patvirtino aukštą vakcinos veiksmingumą, siekiantį 94,1 procento.

„Moderna“ prisijungs prie farmacijos milžinių „Pfizer“ ir „BioNTech“, kurios dėl analogiško leidimo naudoti jų vakciną nuo koronaviruso ekstremalios situacijos sąlygomis kreipėsi praėjusią savaitę. Šios bendrovės prognozuoja, kad jų preparatui žalia šviesa Jungtinėse Valstijose galėtų būti uždegta po gruodžio 10-osios.

Jeigu JAV maisto ir vaistų administracija sutiks, kad „Moderna“ vakcina yra saugi ir veiksminga, jau gruodžio viduryje milijonams amerikiečių galėtų būti suleista pirmoji iš dviejų preparato dozių.

„Manome, kad mūsų vakcina taps nauja ir veiksminga priemone, galinčia pakeisti šios pandemijos kryptį ir užkirsti kelią sunkiai ligai, hospitalizacijoms ir mirčiai“, – sakė „Moderna“ vadovas Stephane'as Bancelis.

Kartu su JAV Nacionaliniu sveikatos apsaugos institutu sukurtos „Moderna“ vakcinos klinikiniuose tyrimuose visose Jungtinėse Valstijose dalyvauja per 30 tūkst. žmonių.

Vakcina iš esmės yra gerai toleruojama, kaip šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia skausmas dūrio vietoje, nuovargis, raumenų, sąnarių ir galvos skausmas.

Bendrovė pranešė planuojanti iki metų galo Jungtinėse Valstijose turėti maždaug 20 mln. vakcinos mRNA-1273 dozių.

Ateinančiais metais „Moderna“ ketina pagaminti nuo 500 mln. iki milijardo šio preparato dozių.

Žinia, kad „Moderna“ kreipsis dėl jos vakcinos patvirtinimo JAV ir Europoje, paskelbta kitą dieną po to, kai JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci išsakė susirūpinimą dėl tikėtino COVID-19 atvejų padaugėjimo, milijonams keliautojų po Padėkos dienos šventės sugrįžus į namus.

Jungtinės Valstijos yra labiausiai pandemijos veikiama pasaulio valstybė. Šalyje užregistruoti 266 887 mirties nuo COVID-19 atvejai, o prezidento Donaldo Trumpo administracija skelbia prieštaringus pranešimus dėl kaukių dėvėjimo, kelionių ir viruso keliamo pavojaus.

Po dviejų ar trijų savaičių „galime pamatyti bangą po bangos“, sakė A. Fauci televizijai CNN ir pridūrė: „Nenorime gąsdinti žmonių, bet tokia tikrovė.“

Dabartinė tendencija yra grėsminga, tvirtina A. Fauci ir kiti vyriausybės mokslininkai. Be to, artėjantis Kalėdų sezonas neabejotinai pranašauja tolesnes keliones ir šeimų susitikimus.

Šiaurės Korėjos vadovas buvo paskiepytas kiniška vakcina

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas ir jo šeima, anot žiniasklaidos, jau paskiepyti nuo koronaviruso, rašo agentūra „Reuters“.

„Kim Jong Unas ir kiti aukšti pareigūnai, susiję su jo šeima bei vadovybe, per praėjusias dvi tris savaites paskiepyti nuo koronaviruso vakcina kandidate, kuri gauta Kinijos vyriausybės dėka“, – straipsnyje portale „19FortyFive“ rašo Harry‘is Kazianis, Šiaurės Korėjos ekspertas iš Nacionalinių interesų centro Vašingtone.

Jis remiasi dviem japonų žvalgybos atstovais.

Nėra aišku, kokia eksperimentine vakcina paskiepytas Kim Jong Unas ir jo aplinka ir ar ji yra saugi.

Atnaujinta 08.57

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 12 498 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 221 anksčiau užsikrėtęs žmogus, antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną naujų COVID-19 atvejų paros prieaugis – 9 946 – buvo mažiausias per pastarąją savaitę. Sekmadienį Ukraina skelbė nustačiusi 12 978 užsikrėtimo atvejus, o šeštadienį jų skaičius buvo rekordiškai didelis – 16 294.

Bendras šalyje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 745 123, iš šių užsikrėtusiųjų 12 548 žmonės mirė.

Per pastarąją parą šalyje buvo hospitalizuota 1 470 žmonių, dar 10 223 pacientai pasveiko, per „Facebook“ parašė M. Stepanovas.

Atnaujinta 08.27

Jungtinei Karalystei rengiantis pradėti skiepyti milijonus žmonių nuo koronaviruso, už vakcinavimo eigą atsakingu ministru praėjusią savaitę paskirtas Nadhimas Zahawi pareiškė, jog barai ir restoranai, taip pat kai kurios kitos paslaugų įstaigos ateityje gali neįsileisti nuo COVID-19 nepasiskiepijusiųjų, skelbia televizija „Sky News“.

N. Zahawi pranešė, jog JK vyriausybė svarsto galimybę nuo nuo viruso SARS-CoV-2 pasiskiepijusiems išdavinėti oficialius to patvirtinimus.

Ministro žodžiais, tokį patvirtinimą būtų galima fiksuoti mobiliojoje programėlėje, JK jau naudojamoje koronavirusu sergančiųjų kontaktams atsekti.

„Manau, kad ši koronaviruso užkrato plitimą ribojanti sistema gali būti įdiegta restoranuose, baruose, kino teatruose ir kitose paslaugų įstaigose - pavyzdžiui, sporto“, – sakė N. Zahawi.

Leidinys „The Guardian“, remdamasis sveikatos priežiūros įstaigų atstovais, praėjusį savaitgalį skelbė, jog „Pfizer-BioNTech“ sukurta COVID-19 vakcina JK ligoninėms gali būti pradėta tiekti nuo gruodžio 7-osios, jei artimiausiomis dienomis bus oficialiai patvirtintas jos saugumas bei veiksmingumas.

JK pareigūnai sako, kad pirmiausia bus skiepijami su šia liga kovojantys medikai ir slaugos namų gyventojai, o po to – senyvi žmonės, pradedant vyresniais kaip 80 metų.

Didžioji Britanija yra užsisakiusi 40 mln. „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, kurių pakaktų paskiepyti

Atsistatydino kontroversiškas JAV prezidento patarėjas kovos COVID-19 reikalams

JAV prezidento Donaldo Trumpo vienas artimiausių patarėjų kovos su koronaviruso pandemija klausimais, išprovokavęs kontroversiją savo pasisakymais prieš apsauginių kaukių dėvėjimą ir kitus klausimus, pasitraukė iš pareigų, pirmadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Televizija „Fox News“ gavo gruodžio 1-osios data pažymėtą atsistatydinimo raštą, parengtą Scotto Atlaso, kuris pasirodė neturintis pakankamos patirties ir kvalifikacijos visuomenės sveikatos apsaugos arba kovos su užkrečiamosiomis ligomis srityse.

Transliuotojas taip pat pranešė, kad S. Atlaso darbo sutartis jau turėjo baigtis vėliau šią savaitę.

„Rašau, norėdamas atsistatydinti iš Jungtinių Valstijų prezidento ypatingojo patarėjo pareigų“, – sakoma rašte.

S. Atlasas padėkojo D. Trumpui už garbę dirbti jo komandoje, taip pat palinkėjo „visa, kas geriausia“ išrinktojo prezidento Joe Bideno būsimai administracijai.

„Uoliai dirbau susitelkęs į vieną tikslą – gelbėti ir padėti amerikiečiams per šią pandemiją“, – pabrėžė jis ir pridūrė „visuomet kliovęsis naujausiu mokslu ir įrodymais, be jokių politinių sumetimų ar įtakos“.

Per savo darbą kadenciją baigiančiam prezidentui S. Atlasas nuolat sulaukdavo prieštaringų vertinimų. Iš darbo jis traukiasi visoje šalyje sparčiai gausėjant koronavirusinės infekcijos atvejų.

Tiek mokslininkai, tiek viešosios sveikatos apsaugos specialistai reiškė didelių abejonių dėl šio patarėjo patirties ir kvalifikacijos.

Spalį jis per „Twitter“ parašė: „Kaukės veikia? – NE“, nors daugybė mokslinių įrodymų demonstravo šių apsaugos priemonių naudą. „Twitter“ šią žinutę paslėpė kaip klaidinamą.

S. Atlasas taip pat davė interviu Rusijos vyriausybės kontroliuojamai televizijai RT, per kurį stengėsi nesureikšminti koronaviruso plitimo spartos Jungtinėse Valstijose.

Lapkritį jis ragino žmones Mičigano valstijoje „sukilti“ prieš priemones, turinčias pažaboti COVID-19, įskaitant raginimus likti namuose.

Pirmadienio pavakare bendras Jungtinėse Valstijose nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 13 522 247, o koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių padaugėjo iki 267 844. Pagal abu rodiklius JAV yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis pasaulyje.