Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.24 15:54

JAV svarsto planą B, jei Rusija ir B. al-Assadas nesilaikys paliaubų

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.24 15:54

Rusija pareiškė, kad Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas užtikrino savo pagrindinį rėmėją Vladimirą Putiną dėl pasiryžimo laikytis paliaubų, dėl kurių šią savaitę susitarė Jungtinių Valstijų ir Rusijos atstovai.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas patikino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną, kad Damasko vyriausybė yra pasiruošusi laikytis Maskvos ir Vašingtono sudaryto ugnies nutraukimo susitarimo, trečiadienį paskelbė Kremlius.

Kremliaus pranešime sakoma, kad abu lyderiai aptarė tą susitarimą kalbėdamiesi telefonu ir kad B. al-Assadas pažymėjo, jog dokumente išdėstyti pasiūlymai yra „svarbus žingsnis politinio sprendinio link“.

B. al-Assadas patvirtino Sirijos vyriausybės pasiruošimą prisidėti prie paliaubų paskelbimo, rašo Kremlius.

Paliaubų susitarime, kuris nebus taikoma operacijoms prieš pagrindines džihadistų grupuotes – „Islamo valstybę“ (IS) ir „al Nusra Front“, raginama nutraukti kovos veiksmus tarp režimo pajėgų ir opozicijos grupių nuo šeštadienio vidurnakčio Damasko (ir Lietuvos) laiku.

V. Putinas ir B. al-Assadas pabrėžė, kad svarbu tęsti bekompromisę kovą su IS, „al Nusra Front“ ir kitomis teroristinėmis grupuotėmis, įtrauktomis į atitinkamą JT Saugumo Tarybos sąrašą, sakoma pranešime.

Rusijos, kurios oro pajėgos bombarduoja taikinius Sirijoje, padėdamos B. al-Assado antžeminėms pajėgoms, lyderis pirmadienį pažadėjo padaryti viską, kas būtina, kad Damaskas laikytųsi paliaubų susitarimo, kurį V. Putinas suderino su JAV prezidentu Baracku Obama.

Tačiau kai kurie Vašingtono pareigūnai reiškė abejones, ar Rusija laikysis šių paliaubų.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį perspėjo, kad Jungtinės Valstijos svarsto „atsarginį planą“, kaip bus elgiamasi, jeigu Damaskas ir Maskva nevykdys savo įsipareigojimų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu nurodė, kad Maskvai nežinoma apie jokį „atsarginį planą“, ir pabrėžė, kad svarbu laikytis dabartinio susitarimo.

Paliaubos turėtų įsigalioti nuo šeštadienio, bet nebus taikomos džihadistams ir daug apžvalgininkų labai abejoja, ar Rusija, prisidengdama kova su džihadistais ir toliau nebombarduos nuosaikesnių sukilėlių. Amerikos valstybės sekretorius Johnas Kerry sako, kad Jungtinės Valstijos svarsto savo planą B, jeigu Rusija ir B. al-Assadas galiausiai nesilaikys paliaubų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi