Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.03 11:06

B. al Assadas kaltina Britaniją noru militarizuoti situaciją Sirijoje

ELTA 2013.03.03 11:06

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas interviu laikraščiui „The Sunday Times“ pareiškė, kad „paviršutiniška ir nebrandi“ Didžiosios Britanijos vyriausybės retorika „tik pabrėžia bauginimo ir hegemonijos tradiciją“.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas interviu laikraščiui „The Sunday Times“ pareiškė, kad „paviršutiniška ir nebrandi“ Didžiosios Britanijos vyriausybės retorika „tik pabrėžia bauginimo ir hegemonijos tradiciją“.

Kaip pažymi interviu ėmusi žurnalistė Hala Jaber, būtent Londonui buvo adresuota griežčiausia Sirijos prezidento kritika.

Pačią Davido Camerono vyriausybę B. al Assadas pavadino „naivia, susipainiojusia ir nerealistiška“. Jis taip pat apkaltino Londoną noru militarizuoti situaciją Sirijoje. „Kaip mes galime tikėtis, kad jie sumažins smurto mastą, jeigu jie nori tiekti ginklus teroristams?“ – klausė B. al Assadas.

Pasak Sirijos prezidento, Didžioji Britanija teigia norinti teikti pagalbą „nuosaikioms“ sukilėlių grupuotėms, „puikiai žinodama, kad nuosaikių grupuočių nėra“. B. al Assadas pažymėjo, kad jis Sirijoje kovoja prieš „Al Nusros frontą“ – radikalią islamistų grupuotę, kurią JAV yra paskelbusios teroristine.

Prezidentas neigė tvirtinimus, kad esą Rusija, Iranas ir „Hezbollah“ siunčia į Siriją savo kareivius, ir pažymėjo, kad sirai gali apsiginti patys. Kartu jis pavadino Rusijos poziciją „labai konstruktyvia”.

Anot B. al Asado, padėti jo šaliai galima paprašant Katarą ir Saudo Arabiją nebefinansuoti teroristų.

Interviu jis pareiškė esąs pasirengęs deryboms su sukilėliais, jeigu šie sudės ginklus. Prezidentas taip pat priekaištavo Vakarų šalims dėl to, kad šios įsivaizduoja Sirijos laisvąją armiją kaip vieningą visumą, nors iš tikrųjų ją sudaro „šimtai mažų grupuočių“.

B. al Assadas kritikavo ne tik Didžiąją Britaniją bei Jungtines Valstijas, bet ir Jungtines Tautas. Jo manymu, JT padidino Sirijos konflikto aukų skaičių iki 70 tūkstančių žmonių, kad pateisintų tarptautinių pajėgų įsiveržimą.

Tai pirmasis B. al Assado interviu Vakarų leidiniui per daugiau kaip metus. Jis duotas JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry vizito į Katarą ir Saudo Arabiją išvakarėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi