Pasaulyje

2020.11.30 12:03

Kandžiai Putiną prisiminęs Obama sulaukė Rusijos atsako – televizijoje jį šaržavo juodai išsidažiusi „reperė“

LRT.lt2020.11.30 12:03

Rusijos televizijos „NTV“ žurnalistai nusprendė pajuokauti – laidoje Baracką Obamą įkūnijo repere apsirengusi ir juodai veidą išsidažiusi aktorė. Šis reportažas sukėlė pasipiktinimą šalies viduje, komentatoriai jį vadino „apgailėtinu“.

Laidos vedėjas Tigranas Keosajanas programos metu kritikavo B. Obamos išleistą memuarų knygą, kurioje buvo aptarti santykiai ir su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, rašo „The Moscow Times“.

Tuomet įvyko pokalbis su „B. Obama“ – grandinėlėmis, skarele ir juodais dažais veidą išsidažiusia aktore, kuri interviu metu šaukė „Black Lives Matter“ (liet. Juodaodžių gyvybės svarbios).

Laidos metu T. Keosajanas paklausė B. Obamą įkūnijančios aktorės, ar šią memuarų knygą laiko pasiekimu.

„Niekas iš mano giminaičių nemoka rašyti“, – atsakė aktorė, kuri įkūnijo buvusį JAV vadovą.

B. Obama savo memuaruose pašiepė V. Putino pomėgį pozuoti perdėm vyriškoms nuotraukoms, pavyzdžiui, iki pusės apsinuoginus jodinėjant ant arklio, teigdamas, kad jis tai daro su „Instagram“ tinkle besireiškiančio paauglio uolumu“.

Taip pat B. Obama rašė, kad V. Putinas yra „kietas“, kaip „gatvės mokyklą išėję rajonų vadeivos, vadovavę Čikagos mašinai (korumpuotos politikos simbolis)“ ir pažymėjo, kad 170 cm ūgio Rusijos vadovas „fizine prasme, niekuo neišskirtinis“.

„Tau reikėjo tapti reperiu“, – toliau tyčiojosi T. Keosajanas.

Laidos turinys užkliuvo ir Kremliaus opozicionieriui Aleksejui Navalnui, kuris atsigauna po apnuodijimo „Novičiok“ dujomis rugpjūčio mėnesį.

„Laidos vedėjas ir jo žmona už vieną laidą gauna 54 tūkstančių eurų, o savo dukrą siunčia mokytis į Niujorką“, – „Twitter“ paskyroje rašė A. Navalnas.

Rusijos „Twitter“ vartotojai taip pat buvo pasibaisėję tokia humoro forma, pavadindami ją „apgailėtina“.

Santykiai tarp B. Obamos ir V. Putino nebuvo patys geriausi, o Kremlius pastaruoju metu vėl apkaltino B. Obamos administraciją dvišalių santykių „žlugdymu“.