Pasaulyje

2020.11.30 08:44

Per ataką džihadistų siaubiamame Nigerijos regione žuvo mažiausiai 110 žmonių

BNS2020.11.30 08:44

Per savaitgalį veikiausiai džihadistų surengtą išpuolį viename šiaurės rytiniame Nigerijos kaime žuvo mažiausiai 110 civilių, pranešė JT humanitarinės pagalbos koordinatorius Nigerijoje Edwardas Kallonas.

Ši ataka yra daugiausiai civilių gyvybių Nigerijoje pareikalavęs išpuolis nuo metų pradžios.

Daugiau nei dešimtmetį besitęsiančio džihadistų sukilimo apimtoje valstijoje surengtas išpuolis buvo įvykdytas tą pačią dieną, kai regione vyko ilgai atidėlioti vietos valdžios rinkimai.

„Esu pasipiktinęs ir pasibaisėjęs šiuo baisiu išpuoliu prieš civilius, įvykdytu nevalstybinės ginkluotos grupuotės kaimuose netoli Borno valstijos sostinės Maidugūrio“, – pareiškime pažymėjo E. Kallonas.

„Per šią ataką negailestingai buvo nužudyti mažiausiai 110 civilių, dar daugelis buvo sužeisti“ – pridūrė jis.

Iš pradžių buvo pranešta, jog per šeštadienį įvykdytas žudynes gyvybės neteko 43, o vėliau – mažiausiai 70 žmonių.

Kai kurie vietos gyventojai dėl išpuolio apkaltino džihadistų judėjimo „Boko Haram“ kovotojus, tačiau Tony Blairo instituto analitikas Bulama Bukarti atkreipė dėmesį, kad regione aktyviau veikia kita grupuotė –„Islamo valstybės Vakarų Afrikos provincija“ (ISWAP).

„Kaltininkė veikiausiai yra ISWAP“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

E. Kallonas savo pareiškime nurodė: „Šis incidentas yra šių metų žiauriausias tiesioginis išpuolis prieš nekaltus civilius gyventojus.“

„Raginu patraukti baudžiamojon atsakomybėn šio šlykštaus ir beprasmio akto vykdytojus“, – pridūrė jis.

Pagrindiniu smurto taikiniu šeštadienį tapo Maidugūrio apylinkėse esantis Košobės kaimas, kur ginkluoti asmenys užpuolė ryžių derlių nuimančius ūkių darbininkus. Su džihadistais kovojanti viena provyriausybinė sukarinta organizacija pranešė, jog užpuolikai surišo darbininkus ir perrėžė jiems gerkles.

E. Kallonas savo ruožtu nurodė, kad užpuolikai – „ginkluoti motociklininkai“ – anksčiau siaubė ir kitas rajono bendruomenes.

„Kaimo bendruomenės Borno valstijoje susiduria su neapsakomais sunkumais, – pridūrė JT koordinatorius, ragindamas imtis papildomų priemonių šioms gyvenvietėms apsaugoti, siekiant užkirsti kelią, jo teigimu, ten bręstančios maisto krizės.

Į išpuolį sureagavo ir ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis, sekmadienį „Twitter“ parašęs, kad jį „visiškai pribloškė dar viena siaubinga ataka prieš nekaltus civilius“ regione.

„Turime ir toliau dėti kolektyvines pastangas kovodami su teroru ir smurtu, kad visiems Afrikos žmonėms suteiktume taikos, saugumo ir stabilumo“, – pridūrė J. Borrellis.