Pasaulyje

2020.11.30 07:37

Naujausia informacija. PSO žada „padaryti viską“ aiškindamasi COVID-19 kilmę

atnaujinta 21.12
ELTA, BNS2020.11.30 07:37

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį tvirtino padarysianti visa, kas įmanoma, kad išsiaiškintų, nuo kokių gyvūnų COVID-19 sukeliantis virusas persimetė žmonėms.

„Norime sužinoti kilmę ir padarysime viską, kad ją sužinotume“, – žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis paragino kritikus, kaltinančius PSO perdavus Kinijai vadovavimą tyrimui, nebepolitizuoti šio klausimo.

„PSO pozicija labai, labai aiški. Turime sužinoti šio viruso kilmę, nes tai gali padėti užkirsti kelią protrūkiams ateityje“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jungtinės Valstijos, kuriose pandemija pareikalavo daugiau kaip 262 000 gyvybių ir kurios yra labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi pasaulio šalis, griežtai kritikavo, kaip PSO dorojasi su krize, ir apkaltino ją pataikaujant Kinijai bei vilkinant tyrimą dėl to, kaip prasidėjo protrūkis.

Kiti kritikai taip pat išreiškė susirūpinimą, kad agentūra galėjo leisti Kinijai diktuoti viruso kilmės tarptautinio tyrimo sąlygas.

Nuo praėjusių metų pabaigos, kai naujasis koronavirusas pirmą kartą pasirodė Kinijos mieste Uhane, jo sukeliama infekcija COVID-19 buvo patvirtinta beveik 63 mln. žmonių, iš kurių 1,46 mln. mirė.

PSO kelis mėnesius rengėsi išsiųsti į Kiniją tarptautinių ekspertų komandą, įskaitant epidemiologus ir gyvūnų sveikatos specialistus, kurie padėtų ištirti naujojo koronaviruso pandemijos gyvūninę kilmę ir kaip virusas pirmą kartą persimetė žmonėms.

Organizacija liepą išsiuntė parengiamąją komandą į Pekiną, kad padėtų pagrindą tarptautiniam tyrimui.

Tačiau lieka neaišku, kada didesnė mokslininkų komanda galės išvykti į Kiniją pradėti epidemiologinių tyrimų, siekdama nustatyti pirmuosius žmonių užsikrėtimo atvejus ir jų infekcijos šaltinį.

PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas praėjusią savaitę sakė, kad agentūra tikisi „kaip įmanoma greičiau“ išsiųsti tarptautinę komandą į Uhaną.

Tuo metu Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pirmadienį atmetė kritiką dėl nepakankamo tyrimo skaidrumo ir pabrėžė, kad komandos ekspertų pavardės ir įgaliojimai buvo paviešinti.

„Nėra, ko slėpti. Norime žinoti kilmę. Nenoriu dėl to jokios painiavos“, – kalbėjo jis.

Mokslininkai iš pradžių manė, kad virusas persimetė nuo gyvūnų žmonėms Uhano turguje, kuriame pardavinėjami egzotiniai gyvūnai mėsai.

Tačiau ekspertai dabar mano, kad protrūkis galėjo kilti ne turguje, o ten tik sustiprėjo.

Plačiai manoma, kad naujasis koronavirusas prasidėjo nuo šikšnosparnių, tačiau per kokią rūšį jis galėjo būti perduotas žmonėms, lieka neaišku.

Atnaujinta 21.11

Ispanijoje per savaitgalį koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo beveik 20 tūkst.

Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios užfiksuoti mažiausiai 1 648 187 užsikrėtimo atvejai. Tokius duomenis pirmadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Penktadienį žinyba informavo apie 1 628 208 infekuotuosius. Tad per savaitgalį šis rodiklis padidėjo 19 979.

Bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje pasiekė 45 069. Ministerija nepateikia duomenų apie mirčių skaičių per pastarąsias 24 valandas, tik informuoja, kad per savaitę mirė 943 žmonės.

Spalio 25 d. Ispanijos vyriausybė vėl įvedė šalyje aukštesnio lygio parengties režimą, kurio galiojimas pratęstas iki ateinančių metų gegužės mėnesio.

Atnaujinta 20.07

Kroatijoje – vėl rekordinis mirčių nuo koronaviruso skaičius

Kroatijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis mirčių nuo koronaviruso padarinių skaičius – 74. Tad bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 1 786. Tai pirmadienį žurnalistams pranešė Nacionalinio civilinės saugos štabo atstovai.

„Kroatijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyta 1 830 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 74 žmonės mirė nuo infekcijos padarinių“, - informavo jie.

Nuo pandemijos pradžios Kroatijoje koronavirusas diagnozuotas 128 442 žmonėms.

Atnaujinta 19.50

Erdoganas: Turkijoje įvedama komendanto valanda šiokiadieniais

Kovodama su koronavirusu, Turkijos valdžia priėmė sprendimą įvesti komendanto valandą šiokiadieniais. Tai pirmadienį pranešė šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Šiokiadieniais nuo 21 val. iki 5 val. įvedami ėjimo iš namų apribojimai Komendanto valanda taip pat galios nuo penktadienio 21 val. iki pirmadienio 5 val. Tad šeštadienį ir sekmadienį mes visi būsime namie“, – pabrėžė jis.

Be to, Turkijoje bus ribojamas maisto prekių parduotuvių ir prekybos centrų lankytojų skaičius. Įeinant į juos bus nuskaitomi QR kodai, jau praminti „sveikatos kodais“.

R. T. Erdoganas paragino šalies gyventojus nekviesti į namus svečių, taip pat nešvęsti Naujųjų metų.

COVID-19 Turkijoje pirmą kartą buvo diagnozuotas kovo 10 d. vietos gyventojui, grįžusiam iš Europos. Iki šiol infekuotųjų skaičius šalyje viršijo 494 tūkst., mirė 13 558 žmonės.

Atnaujinta 19.39

Italijoje per pastarąsias 24 val. nustatyti 16 377 nauji COVID-19 atvejai ir 672 mirtys, paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, informuoja agentūra „Reuters“.

Tai daugiau mirčių nei ankstesnę parą, kai buvo patvirtintas 541 mirties atvejis, tačiau mažiau naujų infekcijų, ankstesnę parą fiksavus 20 648 naujus susirgimus.

Pastarąją parą užsikrėtimų mažiau todėl, nes sekmadieniais atliekama mažiau testų. Ankstesnę parą atlikti 176 934 testai, o pastarąją – 130 524.

Rusijoje apie 20 žmonių, paskiepytų viena vakcinos doze, susirgo COVID-19

Maždaug 20 asmenų susirgo koronavirusine infekcija, kai jiems buvo suleista viena rusiškos vakcinos nuo koronaviruso dozė, t. y. dar nespėjus susiformuoti imunitetui nuo COVID-19, pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Sečenovo transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto vadovas Vadimas Tarasovas.

V. Tarasovas yra vienas iš rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ klinikinių tyrimų organizatorių.

„Dabar galime pagrįstai kalbėti, kad turime viso labo kelias dešimtis atvejų, kai žmonės susirgo COVID-19 ir tai buvo susiję su vakcina. Tačiau sakyti, kad jie buvo paskiepyti ir [todėl] susirgo COVID-19, taip pat neteisinga: dauguma šių žmonių negavo antrojo vakcinos komponento, neįgijo visaverčio imuniteto“, – sakė jis spaudos konferencijoje pirmadienį.

Anot V. Tarasovo, „jei jus skiepijo ir jūs susirgote tarp pirmos ir antros vakcinavimo fazių, deja, vakcina nespėjo išprovokuoti imuninio atsako reakcijos“.

Mokslininkas pridūrė, kad imunitetas susiformuoja 42-ą dieną po vakcinos suleidimo.

V. Tarasovas pabrėžė, kad nė vienas iš pirmųjų savanorių, paskiepytų vakcina „Sputnik V“ iki šio preparato registracijos birželi mėnesį, nesusirgo COVID-19. Šie žmonės visą vakcinacijos laikotarpį praleido karantine Sečenovo institute.

„Praėjo pusmetis nuo tyrimų. Mes stebime jų būklę, niekas iš jų nesusirgo. 38 asmenys Maskvoje ir regionuose gyvena aktyvų socialinį gyvenimą, dirba – tai, mano nuomone, yra vilties teikianti informacija“, – kalbėjo mokslininkas.

Per klinikinius tyrimus Sečenovo institute birželį buvo paskiepyti 38 žmonės. Vakcina „Sputnik V“, pavadinta pirmojo sovietų palydovo garbei, buvo registruota Rusijoje rugpjūčio 11 dieną. Vėliau buvo pradėti vakcinos poklinikiniai tyrimai, jau paskiepyta pusė iš 40 tūkst. numatytų savanorių. Tyrimus planuojama baigti ateinančių metų vasaros pradžioje.

Šiuo metu kelios kitos farmacijos bendrovės Vakarų šalyse, įskaitant „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ taip pat baigia savo sukurtų vakcinų nuo COVID-19 bandymus.

Atnaujinta 19.01

Jungtinėje Karalystėje (JK) per pastarąją parą patvirtinta 12 330 naujų COVID-19 atvejų, pirmadienį parodė oficialūs vyriausybės duomenys.

Kaip praneša agentūra „Reuters“, tai kiek daugiau atvejų nei ankstesnę parą, kai buvo užfiksuoti 12 155 susirgimai. Bendras infekcijų skaičius padidėjo iki 1 629 657.

Vyriausybės duomenimis, per tą patį laikotarpį mirė 205 pacientai – ankstesnę parą buvo patvirtinta 215 mirties atvejų.

Pagal naujas kovos su koronavirusu priemones svetingumo paslaugų vietose Velse bus uždrausta tiekti alkoholį, be to, šios vietos anksčiau turės baigti darbą, pirmadienį paskelbė Velso vyriausybė.

Pagal penktadienį įsigaliosiančias naujas taisykles Velso aludės, barai, restoranai ir kavinės nebegalės pardavinėti alkoholio, o darbą kasdien turės baigti iki 18 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku.

Tuo metu uždarose patalpose įsikūrusios pramogų vietos, įskaitant kino teatrus ir boulingo klubus, bus uždarytos mažiausiai dvi savaites.

Vis dėlto bus leidžiama dirbti sporto salėms, kirpykloms ir nebūtinų prekių mažmeninio pardavimo vietoms.

Naujosios taisyklės įvedamos mažiau nei mėnuo po dviejų savaičių „priešgaisrinės juostos“ karantino Velse pabaigos, vėl daugėjant užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų, ypač jaunesnių nei 25 metai gyventojų grupėje.

Velso pirmasis ministras Markas Drakefordas sakė, kad dėl spartėjančio viruso plitimo ir susirūpinimo galima COVID-19 banga po Kalėdų reikia tolesnių veiksmų.

„Faktai akivaizdūs“, – sakė M. Drakefordas, kurio vyriausybė yra atsakinga už sveikatos apsaugos politiką Velse, vykdomą atskirai nuo likusios Jungtinės Karalystės dalies.

„Mūsų modeliai rodo, kad jei nesiimsime veiksmų, žiemos periodu galėtų būti nuo 1 000 iki 1 700 mirčių, kurioms galima užkirsti kelią“, – sakė jis.

Atnaujinta 18.50

Vietnamas pirmadienį pranešė užfiksavęs pirmąjį vietinio koronaviruso perdavimo atvejį per beveik tris mėnesius.

Komunistinė tauta buvo giriama už sėkmingą pandemijos kontroliavimą su griežtais judėjimo ribojimais, plataus masto karantino priemonėmis ir atsekimo programa.

Tačiau vėlų pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad infekcija buvo patvirtinta Hošimino mieste gyvenančiam 32-ejų vyrui, kurio giminaičiui, dirbančiam oro linijų „Vietnam Airlines“ skrydžių palydovu, savaitgalį buvo patvirtintas susirgimas COVID-19.

„Tose (miesto) vietose, kur pacientas lankėsi, buvo įvestas laikinas karantinas“, – pranešime teigė ministerija, pridurdama, kad dešimtims su infekuotuoju kontaktavusių žmonių buvo nurodyta izoliuotis.

Vietname, turinčiame 95 mln. gyventojų, nuo pandemijos pradžios fiksuoti tik 1 347 susirgimo atvejai ir 35 mirtys.

Per pastaruosius tris mėnesius šalyje gyvenimas buvo beveik visiškai sugrįžęs į normalias vėžes, nepaisant vasarą kurortiniame Danango mieste fiksuoto protrūkio, sukėlusio nerimo sveikatos institucijoms.

Atnaujinta 18.40

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 639 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras jų skaičius siekia 136 647, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Išvakarėse infekcija buvo patvirtinta 1 684 žmonėms.

Ministerijos duomenimis, per pastarąją parą mirus septyniems koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 1 158.

Sveikatos apsaugos ministerija pridūrė, kad iki pirmadienio ryto dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 114 341, iš jų 966 buvo išrašyti per pastarąją parą.

Atnaujinta 16.27

Honkonge pirmadienį sugrąžintos griežtos socialinio atstumo priemonės, pareigūnams grumiantis su ketvirta užsikrėtimų koronavirusine infekcija banga.

Mieste beveik visus metus galiojo didelių susibūrimų draudimas, padaugėjus COVID-19 atvejų buvo uždaryti įvairūs pramonės sektoriai.

Šios priemonės padėjo pasiekti, kad 7,5 mln. gyventojų turinčiame mieste užsikrėtimo atvejų yra tik kiek daugiau nei 6 tūkst., o mirties nuo COVID-19 atvejų – 109.

Tačiau pastarosiomis dienomis per parą užregistruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai yra didesni už 100, todėl pareigūnai įvedė griežtesnes priemones, panašias į tas, kurios galiojo per ankstesnius protrūkius.

„Ši nauja COVID-19 banga Honkongui smogė labai greitai“, – žurnalistams sakė miesto vadovė Carrie Lam. Pasak jos, nauji suvaržymai įsigalios trečiadienį.

170 tūkst. Honkongo valstybinių tarnautojų dirbs iš namų, nebent būtina kitaip. C. Lam paprašė privačių kompanijų, jei tik įmanoma, elgtis taip pat.

Viešų susibūrimų ribojimai griežtinami, bus leidžiama susitikti nebe keturiems, kaip iki šiol, bet tik dviem žmonėms. Restoranuose bus galima aptarnauti ne daugiau kaip du žmones prie vieno staliuko.

Mokyklas, barus ir naktinius klubus jau nurodyta uždaryti.

Nauji suvaržymai galios daugumai pramogų vietų, įskaitant karaokės ir madžongo salonus, pramogų parkus.

Sporto salės ir grožio salonai galės dirbti toliau, bet turės griežčiau riboti žmonių skaičių vienoje vietoje ar per vieną užsiėmimą.

C. Lam sakė, kad dalis honkongiečių bendruomenės, nuo pat pradžių rimtai vertinusios koronavirusą, jaučia nuovargį.

Valdžia planuoja didinti dabartines 2 tūkst. Honkongo dolerių (216 eurų) baudas ir atidarys karštąją liniją gyventojams, norintiems pranešti apie socialinio atstumo taisyklių pažeidimus.

Policija taip pat aktyviau reaguos į pažeidimus, imsis veiksmų prieš privačias vietas, kuriose rengiamos šventės ar dideli susibūrimai, pridūrė miesto lyderė.

Vienas iš dalykų, labai prisidėjusių prie dabartinės COVID-19 bangos, yra pramoginių šokių vakarai, kuriuos yra pamėgę turtingesni gyventojai.

„Jie išeidavo grupėmis, nedėvėdavo kaukių, toliau pramogaudavo šventėse. Jie šokdavo glaudžiai kontaktuodami... Todėl mums reikia didinti baudą“, – kalbėdama apie pastarojo meto pažeidimus sakė C. Lam.

Pareigūnai su pradiniu ligos protrūkiu Honkonge šių metų pradžioje kovojo uždarydami mokyklas ir suvaržydami keliones į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį ir iš jos.

Miestas pavasarį ir vasarą išgyveno dar dvi COVID-19 bangas, todėl buvo sugriežtinti karantino reikalavimai ir ekonomiškai skausmingos socialinio atstumo taisyklės restoranams bei kitoms kompanijoms.

Velse įvedama naujų koronaviruso apribojimų

Velso barai, užeigos ir restoranai nebegalės prekiauti alkoholiu ir privalės užsidaryti anksčiau pagal naujus šią savaitę įsigaliosiančius COVID-19 apribojimus, pirmadienį pranešė Velso vyriausybė.

Pagal šį penktadienį įsigaliosiančius apribojimus uždarose patalpose veikiančios laisvalaikio įstaigos, kaip kino teatrai ir boulingas, bent dviem savaitėms turės užverti duris. Veiklą galės tęsti sporto salės, kirpyklos ir nebūtinos mažmeninės prekybos parduotuvės.

Tokių priemonių imtasi praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai buvo atšauktos visame Velse dvi savaites galiojusios karantino priemonės ir vėl padaugėjus užsikrėtimų, ypač jaunesnių kaip 25-erių metų žmonių gretose.

Velso pirmasis ministras Markas Drakefordas sakė, kad didėjantys užsikrėtimų skaičiai ir nerimas dėl po kalėdinio laikotarpio galimai kilsiančio atvejų šuolio paskatino imtis papildomų veiksmų.

„Faktai yra akivaizdūs, – teigė M. Drakefordas. – Mūsų skaičiavimai rodo, kad, jei nesiimtume veiksmų, žiemos laikotarpiu gali būti užfiksuota tarp 1 000 ir 1 700 mirčių, kurių galėjo būti išvengta.“

Priemonės bus pakartotinai įvertintos gruodžio 17 dieną, o po to vertinimas vyks kas tris savaites.

Keturios JK dalys Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija praėjusią savaitę susitarė kalėdiniu laikotarpiu sušvelninti apribojimus ir įvesti vadinamuosius „Kalėdų burbulus“ – tai reiškia, kad trijų namų ūkių gyventojai galės susitikti ir švęsti Kalėdas.

Velse po teigiamos koronaviruso diagnozės mirė beveik 2,6 tūkst. žmonių, o visoje JK iki šiol mirė daugiau kaip 58 tūkst. žmonių. Tai didžiausias aukų skaičius visoje Europoje.

Atnaujinta 14.35

Europos Sąjungoje naujų užsikrėtimų koronavirusine infekcija atvejų kreivė kai kur plokštėja arba leidžiasi žemyn, bet tai vyksta ne visose šalyse, todėl dar anksti švelninti dėl pandemijos įvestus suvaržymus, pirmadienį pareiškė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vadovė Andrea Ammon.

Nerimą kelia tai, kad mirčių dėl COVID-19 skaičius toliau auga visoje Europoje – praėjusią savaitę vienam milijonui gyventojų teko 95 mirties atvejai, tuo metu prieš savaitę jų buvo 84, nurodė A. Ammon.

Pasak jos, praėjusią savaitę intensyviosios terapijos skyrių užimtumas siekė 91 proc., o tai reiškia, kad „kai kuriose šalyse jau veikiausiai pasiekta riba“.

A. Ammon kalbėjo per įstatymų leidėjų, atsakingų už Europos reikalus visose ES valstybėse narėse ir Europos Parlamente, virtualų susitikimą.

ECDC vadovė taip pat sakė, kad testavimas ir kontaktinių atvejų atsekimas ir toliau kelia iššūkių, be to kai kurioms ES valstybėms reikia suderinti savo medicininius duomenis.

Iki pirmadienio visoje ES buvo registruota daugiau nei 13 mln. koronavirusinės infekcijos atvejų, dėl su COVID-19 susijusių priežasčių mirė daugiau nei 319,7 tūkst. Bendrijos gyventojų.

Latvijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 200

Latvija praėjusią parą patvirtino lygiai 100 naujų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų, ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 17 075.

Didžiausias per parą patvirtinamų koronaviruso atvejų skaičius Latvijoje užfiksuotas lapkričio 26 d. – 898 susirgimai.

Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, praėjusią parą Latvijoje mirė dar devyni užsikrėtę žmonės, o mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios peržengė 200 ribą.

Trys naujos aukos priklausė 65-75 metų amžiaus grupei, dvi – 75-85 metų grupei, o keturi – 85-95 metų.

Nuo infekcijos šalyje iš viso pasveiko 1 719 pacientų, 206 mirė.

Kaip praneša Nacionalinė sveikatos tarnyba (NVD), Latvijos ligoninėse šiuo metu dėl koronaviruso gydomi 534 žmonės. Ankstesnę parą ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius siekė 510.

Infektologas Fauci: amerikiečiai turėtų ruoštis COVID-19 „bangų bangoms“

JAV turėtų pasiruošti COVID-19 atvejų „bangų bangoms“, milijonams amerikiečių grįžtant namo po Padėkos dienos, perspėjo įtakingas amerikiečių infektologas Anthony Fauci.

JAV yra pandemijos labiausiai paveikta pasaulio šalis, kurioje COVID-19 nusinešė net 266 831 žmogaus gyvybę.

„Beveik užtikrinta, kad bus atvejų šuolis dėl to, kas vyko su kelionėmis“, – CNN sakė A. Fauci.

Dėl Padėkos dienos JAV skrydžių skaičius praeitą savaitę buvo didžiausias nuo pat pandemijos pradžios.

„Galime pamatyti COVID-19 atvejų bangų bangas“ po dviejų ar trijų savaičių, sakė A. Fauci. „Nenorime gąsdinti žmonių, tačiau tokia realybė“, – teigė jis.

A. Fauci pritarė ir Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu koordinatorė Deborah Birx.

„Prasideda banga po Padėkos dienos, kurios metu matysime tris, keturis, o gal 10 kartų daugiau ligos atvejų visoje šalyje. Esame labai sunerimę“, – televizijai CBS sakė jis.

JAV generalinis chirurgas Jerome'as Adamsas taip pat nevyniojo žodžių į vatą.

„Nenoriu meluoti: kitas kelias savaites bus tik blogiau“, – „Fox News“ sakė jis.

Per pastarąsias 24 val. Jungtinėse Valstijose užregistruota 140 651 naujas COVID-19 atvejis ir 822 mirtys. Iš viso COVID-19 atvejų skaičius siekia 13 373 673.

Atnaujinta 12.41

Lenkija per pastarąją parą užfiksavo 5 733 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus – reikšmingai mažiau, negu buvo skelbiama kelias pastarąsias dienas, pirmadienį visuomeninis radijas citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Be to, šalyje per parą mirė dar 121 anksčiau koronavirusu užsikrėtęs žmogus, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Palyginimui, sekmadienį buvo skelbta apie 11 483 naujus COVID-19 atvejus ir 283 aukas, o per parą iki šeštadienio ryto užregistruota 15 178 naujai susirgusių ir 599 pacientų mirtis.

Iki šiol didžiausias sergamumo padidėjimas Lenkijoje buvo fiksuotas lapkričio 7 dieną, kai per parą buvo nustatyti 27 875 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 990 811 užsikrėtimo atvejų, 17 150 užsikrėtusiųjų mirė.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 21 504 COVID-19 pacientai, iš kurių 2 118 reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 577 514 žmonių, iš jų 18 085 – per pastarąją parą, pridūrė ministerija.

Atnaujinta 11.48

Ukrainoje per praėjusias 24 valandas užregistruoti 9 946 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Tai 23 proc. mažesnis skaičius nei ankstesnę parą, kai buvo užfiksuoti 12 978 nauji koronaviruso atvejai, pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras Maksimas Stepanovas.

„Ukrainoje patvirtinti 9 946 nauji koronaviruso atvejai. Tarp naujų pacientų yra 580 vaikų ir 360 medicinos darbuotojų“, – feisbuke rašė ministras.

Pasak M. Stepanovo, praėjusią parą į ligonines Ukrainoje paguldytas 1 161 koronavirusu užsikrėtęs žmogus, dar 114 žmonių mirė, o 5 771 pasveiko.

Bendras Ukrainoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius pasiekė 732 625. Nuo ligos iš viso mirė 12 327 ukrainiečiai, daugiau kaip 345 tūkst. užsikrėtusiųjų pasveiko.

Atnaujinta 10.33

Estijoje per pastarąją parą ištyrus 3 934 mėginius buvo nustatyti 256 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė šeši anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Ankstesnę dieną Estija skelbė per parą nustačiusi 355 naujus COVID-19 atvejus.

Iki šiol šalyje nustatyti 12 052 koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 112 užsikrėtusiųjų.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse buvo gydomas 191 koronavirusu užsikrėtęs žmogus, septyniems jų buvo reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Bendras pasveikusių COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 7 010.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 335,75 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Rusijoje nustatyta 26,3 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 368 užsikrėtusieji

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 26 338 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 368 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo pirmadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Didžiausias sergamumas tebefiksuojamas Maskvoje: per praėjusią parą ten nustatyti 6 511 užsikrėtimo atvejų, mirė 74 pacientai.

Iš viso šalyje išaiškinti 2 295 654 COVID-19 atvejai, 39 895 užsikrėtusieji mirė.

Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 778 704.

Naujausi duomenys rodo, kad šalyje šiuo metu yra 477 055 žinomi aktyvūs COVID-19 atvejai.

Anglijoje per mėnesį trukusį karantiną COVID-19 atvejų skaičius sumažėjo 30 proc.

Anglijoje per mėnesio trukmės karantiną COVID-19 atvejų skaičius sumažėjo 30 proc., o dabar protrūkis jau blėsta, rodo tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. savanorių, praneša „Reuters“.

Anglijoje antrasis nacionalinis karantinas buvo įvestas lapkričio 5 d. Šalis prie švelnesnių regioninių apribojimų grįš gruodžio 2 d.

Londono imperatoriškojo koledžo ir „Ipsos MORI“ atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad užsikrėtimo lygis Anglijoje karantino metu nukrito 30 proc.

Lapkričio 13–24 dienomis atliktas tyrimas rodo, kad tuo metu COVID-19 užsikrėtimo lygis siekė 96 atvejus, tenkančius 10 tūkst. gyventojų.

Ankstesnis tyrimas, atliktas iki karantino įvedimo, spalį parodė, kad tuo metu užsikrėtimo lygis siekė 130 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų.

Nepaisant augančio COVID-19 atvejų skaičiaus, Niujorke žadama atidaryti pradines mokyklas

Niujorke nuo gruodžio 7 d. bus atidarytos pradinės mokyklos ir atnaujintos pamokos gyvai specialių poreikių turintiems moksleiviams, nepaisant COVID-19 atvejų skaičiaus augimo, pranešė miesto meras Billas de Blasio.

Daugeliui tėvų nespėjant pasirūpinti savo vaikais namuose, Niujorko valdžia, atsižvelgdama į tai, kad koronavirusas įprastai nekelia didelės grėsmės vaikams, atšaukė reikalavimą mokykloms užsidaryti, jei teigiamų COVID-19 testų skaičius viršija 3 proc. visų atliktų testų skaičiaus.

Niujorke šis rodiklis šiuo metu siekia 3,1 proc.

B. de Blasio tvirtino, esą mokyklas galima atidaryti, nes „dabar mes turime daug įrodymų, kad mokyklose gali būti saugu“.

Pasak jo, grįžtantiems mokiniams kas savaitę bus atliekami COVID-19 testai.