Pasaulyje

2020.11.29 23:29

Trumpas neatsisako teiginių apie JAV rinkimų klastojimą, Bideno pergalės nepripažins

BNS2020.11.29 23:29

Pirmajame televizijos kanalui duotame interviu po pralaimėjimo rinkimuose dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė niekada nepripažinsiantis pralaimėjimo Joe Bidenui ir neatsisakysiantis savo sąmokslo teorijos dėl rinkimų klastojimo.

„Jūs nepakeisite mano nuomonės. Mano nuomonė nepasikeis per šešis mėnesius“, – pareiškė D. Trumpas kanalo „Fox News“ laidos vedėjai Mariai Bartiromo.

„Rinkimai buvo suklastoti. Tai buvo visiškas sukčiavimas, – tvirtino D. Trumpas, nors ir nepateikė to įrodymų. – Mes lengvai laimėjome rinkimus.“

45 minučių interviu – pirmasis D. Trumpo pasirodymas televizijoje po lapkričio 3 dieną įvykusių rinkimų – daugiausia buvo prezidento monologas sukčiavimo rinkimų metu tema, nepateikiant konkrečių įrodymų.

Nepaisant beprecedenčio D. Trumpo išpuolio JAV rinkimų sistemos teisėtumo atžvilgiu, jo teisininkų komanda vis dar nepateikė įrodymų, kurie galėtų būti panaudoti teismuose.

Visoje šalyje teismai atmeta ieškiniu vieną po kito. Pastarasis tai padarė Pensilvanijos Aukščiausiasis Teismas, kuris šeštadienį atmetė D. Trumpo šalininkų pateiktą ieškinį, kuriuo siekiama užginčyti J. Bideno pergalę minėtoje valstijoje.

„Stengiamės pateikti įrodymų, tačiau teisėjai neleidžia mums to padaryti, – teigė D. Trumpas. – Mes bandome. Turime labai daug įrodymų.“

Nepaisydamas įprastų ribų tarp prezidentūros ir teismų bei teisėsaugos sistemos, D.Trumpas skundėsi, kad Teisingumo departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) jam nepadeda.

Jie „nesiima veiksmų“, kalbėjo D. Trumpas, taip pat suabejojęs Aukščiausiojo Teismo pozicija.

„Aukščiausiasis Teismas turėtų mus išklausyti. Kažkas jame turi gebėti tai padaryti. Priešingu atveju, kas yra Aukščiausiasis Teismas?“ – klausė D. Trumpas.

Nepaisydamas to, kad jo kadencija eina į pabaigą, D.Trumpas atsisakė „Fox News“ nurodyti, kada baigsis jo nesėkminga teisinė kampanija.

„Aš nesakysiu datos“, – pareiškė jis.

Paklaustas, ar mato priešaky kelią į pergalę, D. Trumpas atsakė: „Tikiuosi“.