Pasaulyje

2020.11.29 22:12

Pandemija Kalėdų senelio dvasios nenuslopino – laukia svečių už meduolio formos stiklo

Aurimas Piečiukaitis2020.11.29 22:12

Europos valstybėms svarstant, kaip šiemet atrodys Kalėdos, Suomijos šiaurėje Kalėdų senelis jau priima svečius. Tiesa, šiemet jų kur kas mažiau, o daugiausia į Laplandijos regioną vyksta patys suomiai. Pats senelis sako, kad per šiuos iššūkių metus kalėdinė dvasia labai svarbi.

Įprastai tokiu metu į Suomijos šiaurėje, Laplandijoje esantį Kalėdų senelio miestelį pradeda traukti smalsuoliai. Tačiau šiemet Kalėdų senelio elniams svarbiausios savaitės metuose – ramesnės nei anksčiau. Koronaviruso akivaizdoje svečių pas Kalėdų senelį atvyksta kur kas mažiau.

„Dabar sulaukiame tarp 10 ir 30 šeimų per dieną. Įprastai, pavyzdžiui, praėjusiais metais kasdien sulaukdavome 100–300 šeimų. Taigi liko tik dešimtadalis“, – teigia vyriausiojo Kalėdų senelio elfė Minttu Kariniemi-Aula.

Verslininkai ruošiasi milžiniškiems nuostoliams. Suomijos Laplandija kasmet sulaukia šimtų tūkstančių turistų, didžiąją dalį jų sudaro svečiai iš užsienio. Dabar balta šiaure dažniausiai džiaugiasi patys suomiai.

Panorama. Nueinančios Vyriausybės pirkimai: atminimo medaliai, anglų kalbos kursai ir emocijų valdymo mokymai

„Helsinkyje mes pasiilgome sniego. Kaip tik ruošiausi visa tai nufotografuoti ar net nufilmuoti, nes paskutinį kartą Helsinkyje tiek sniego mačiau turbūt prieš trejus metus“, – sako Kalėdų senelio miestelyje apsilankiusi Clarice Odhiambo.

„Aš čia pirmą kartą, įdomu, žinau, kad tai populiariausia vieta Suomijoje, žymi visame pasaulyje“, – įspūdžiais dalinasi iš toliau atvykęs Guang Chu.

Dalis pramogų kaimelyje ribojamos, o svečiams reikia laikytis taisyklių. „Kalėdų senelio dirbtuvėse, žinoma, pagrindinė taisyklė – plauti rankas. Taip pat rekomenduojame dėvėti veido kaukę, tą daro ir elfai. O kai patenkate pas Kalėdų senelį, jis jus pasitinka po meduolio formos stiklu, kad ir senelis išliktų saugus“, – ribojimus paaiškina vyriausioji elfė.

Pats senelis sako, kad pasiruošimo Kalėdoms darbai vyksta sėkmingai, skaitomi paskutiniai laiškai ir ruošiamos dovanos. Bei priduria, kad šiemet Kalėdų dvasia bus itin svarbi: „Šie metai yra išskirtiniai ir panašu, kad su pandemija turėsime gyventi kurį laiką. Štai kodėl Kalėdoms geresnio meto ir negali būti – mūsų gyvenimuose tikrai reikia daugiau laimės ir džiaugsmo.“

Dabar paskelbti ribojimai Suomijoje galioja iki gruodžio vidurio. Šalis – viena geriausiai su koronavirusu besitvarkančių Europos Sąjungoje. Suomiai pasitiki vyriausybės rekomendacijomis ir plačiai naudoja kontaktų sekimo programėlę, tad ir ribojimai Suomijoje išlieka švelnesni.

Tiesa, pastaruoju metu sostinėje Helsinkyje viruso atvejų skaičius išaugo, tad ribojimai gali būti ir sugriežtinti.