Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.23 17:51

JAV KOP išbandė raketą „Minuteman“ iš bazės Kalifornijoje

BNS 2016.02.23 17:51

Jungtinių Amerikos Valstijų ginkluotosios pajėgos pranešė, kad iš Kalifornijos pakrantės vidurinio ruožo paleista neužtaisyta raketa „Minuteman III“ – tai naujausias šios tarpkontinentinės sistemos bandymas.

Raketa startavo šeštadienį 23 val. 34 min. vietos laiku iš Vandenbergo KOP bazės, esančios į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.

„Šiek tiek vėluota dėl instrumentų paklaidos, bet vadinamojo starto lango ribose“, – sakė Carla Pampe, Karinių oro pajėgų Globalaus smūgio vadavietės ryšių su visuomene pareigūnė.

Ši raketa nešė bandomąjį sugrąžinimo modulį, kuris turėjo pasiekti zoną, esančią už 4200 mylių prie Kvadžaleino atolo Maršalo salose Ramiajame vandenyne.

KOP paprastai raketoms „Minuteman“ bandyti naudojasi kitomis bazėmis šalyje.

„Leidžiant tarpkontinentines balistines raketas iš Vandenbergo taip pat atrodo beveik įprasta, tačiau kas kartą reikia nepaprastų pastangų ir absoliutaus dėmesio kad paleidimas būtų saugus ir sėkmingas“, – nurodė pranešime spaudai pulkininkas J. Christopheris Mossas, vadovaujantis 30-ajam kosminių pajėgų pulku.

„Šiuo ypatingu bandymu bus gauta tikslumo ir patikimumo duomenų, kurių reikia tobulinant šią ginklo sistemą ir modifikuojant ją, nes tai labai svarbu siekiant pagerinti jau ir dabar įspūdingą „Minuteman III“ galios efektyvumą“, – pažymi jis.

Bandyme dalyvavo ne tik Vandenbergo 576-oji skrydžio bandymų eskadrilė, bet ir padaliniai Ofuto KOP bazėje Nebraskoje bei Mainoto KOP bazėje Šiaurės Dakotoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi