Pasaulyje

2020.11.28 17:28

Jungtinė Karalystė paskyrė už vakcinas atsakingą ministrą

BNS2020.11.28 17:28

Jungtinei Karalystei rengiantis pradėti skiepyti milijonus žmonių nuo koronaviruso, šalies vyriausybė paskyrė už vakcinas atsakingą ministrą.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pranešė, kad parlamentaras konservatorius Nadhimas Zahawi prižiūrės didžiausią per pastaruosius dešimtmečius šalyje vykdomą vakcinų programą.

JK vaistų reguliavimo institucija šiuo metu vertina dvi vakcinas – viena sukurta „Pfizer-BioNTech“, o kita – Oksfordo universiteto su „AstraZeneca“.

Pasak laikraščio „The Guardian“, sveikatos priežiūros įstaigoms pranešta, kad jei bus patvirtinta, kad „Pfizer“ vakcina yra saugi ir veiksminga, nuo gruodžio 7 dienos šalies ligonines galbūt pasieks pirmosios jos dozės.

JK pareigūnai sako, kad pirmiausiai bus paskiepyti su koronavirusu kovojantys medikai ir slaugos namų gyventojai, o po to – senyvi žmonės, pradedant vyresniais nei 80 metų.

Didžioji Britanija yra užsisakiusi 40 milijonų „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, kurių pakaktų paskiepyti 20 milijonų žmonių, ir 100 milijonų Oksfordo universiteto ir „AstraZenecos“ vakcinos dozių.