Pasaulyje

2020.11.28 17:08

Kalnų Karabacho konfliktas. Fizulio rajone automobiliui užvažiavus ant minos, žuvo penki žmonės

ELTA2020.11.28 17:08

Su Kalnų Karabachu besiribojančiame Fizulio rajone, kurio kontrolę neseniai perėmė Azerbaidžanas, automobiliui užvažiavus ant minos, žuvo penki civiliai. Tai šeštadienį pranešė šalies Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

„Lapkričio 28 d. 15 val. 20 min. iš okupacijos išvaduotame Fizulio rajono Ašagy Seidahmedli kaime lengvasis automobilis „Toyota“ užvažiavo, preliminariasis duomenimis, ant prieštankinės minos, žuvo mašinoje buvę penki Azerbaidžano piliečiai“, – sakoma žinybos pranešime.

Pasak Azerbaidžano pareigūnų, iškelta baudžiamoji, incidento aplinkybės tiriamos.
Padėtis Kalnų Karabache susikomplikavo rugsėjo 27 d., kai ginčijamoje teritorijoje prasidėjo aktyvūs mūšiai.

Lapkričio 9 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas ir Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas pasirašė bendrą pareiškimą dėl visiško karo veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache. Dokumente, be kita ko, numatoma dislokuoti Kalnų Karabache apie 2 tūkst. kariškių iš Rusijos.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho Respublika. Kilus kariniam konfliktui, Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho kontrolę.