Pasaulyje

2020.11.28 13:45

Žiniasklaida: Bidenas gali pasiūlyti senatoriaus McCaino našlei JAV ambasadoriaus Londone postą

ELTA2020.11.28 13:45

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas gali pasiūlyti šalies ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje postą 2018 metais mirusio senatoriaus respublikono Johno McCaino našlei. Tai šeštadienį pranešė Didžiosios Britanijos laikraštis „The Times“, remdamasis šaltiniu J. Bideno aplinkoje.

Pasak leidinio pašnekovo, Cindy McCain gaus Amerikos ambasadoriaus pareigas, jei bus tuo suinteresuota. Jis taip pat pabrėžė, jog būtent senatoriaus našlei J. Bidenas turi būti dėkingas už pergalę Arizonos valstijoje, kur nuo 1952 metų, išskyrus vieną išimtį, nugalėdavo tik kandidatai respublikonai. Per JAV prezidento rinkimus J. Bidenas Arizonoje iškovojo 49,4 proc. balsų, o dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas respublikonas Donaldas Trumpas – 49,1 proc.

Svarstyklių lėkštę demokrato naudai galėjo nusverti Cindy McCain pareiškimas, kad ji remia J. Bideną, nors nuo 18 metų amžiaus balsuodavo tik už respublikonus. Pats senatorius J. McCain paskutiniais gyvenimo metais sunkiai sirgdamas griežtai kritikavo D. Trumpą ir jo iniciatyvas, o su J. Bidenu jį siejo draugiški santykiai.

66 metų Cindy McCain įgyvendino daugybę labdaros projektų, jai priklauso bendrovė „Hensley&Co“, kuri yra viena didžiausių alaus ir kitų gėrimų platintojų Arizonoje. „The Times“ vadina ją anglofile ir teigia, kad ji turi daug ryšių Jungtinėje Karalystėje. Tačiau leidinys pažymi, jog jai gali trūkti patirties atsakingoms pareigoms.

Kaip dar vienas kandidatas į Jungtinių Valstijų ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje postą įvardijamas buvęs JAV ambasadorius Europos Sąjungoje Anthony`is Gardneris.