Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.23 14:05

Damasko režimas sutinka su paliaubų susitarimo sąlygomis

BNS 2016.02.23 14:05

Sirijos vyriausybė antradienį sutiko su JAV ir Rusijos paskelbto susitarimo dėl kovos veiksmų nutraukimo Sirijoje sąlygomis, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Pareiškime, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, rašoma, kad vyriausybė sustabdys ginkluotas operacijas, bet „tęs kovos su terorizmu pastangas“, nukreiptas prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“, „al-Qaeda“ ir kitas susijusias grupuotes.

Pirmadienį JAV ir Rusijos suderintame paliaubų susitarime numatyta, kad nuo šeštadienio įsigaliosiantis „kovos veiksmų nutraukimas“ nebus taikomas operacijoms prieš pagrindines džihadistų grupuotes – „Islamo valstybę“ (IS) ir „al-Nusra Front“.

„Siekdama užtikrinti, kad kovos veiksmų nutraukimas sėkmingai prasidėtų nustatytą datą – vasario 27 dieną, šeštadienį – Sirijos vyriausybė pasiruošusi toliau koordinuoti veiksmus su Rusija, kad būtų nustatytos teritorijos ir ginkluotos grupuotės, kurioms bus taikomas šis ugnies nutraukimas“, – sakoma Damasko pareiškime.

Vyriausybė nurodė, kad jos ginkluotosios pajėgos pasilieka teisę atsakyti į bet kokias opozicijos grupių atakas.

Analitikai sako, kad dėl Sirijos pilietiniame kare susiklosčiusios padėties, ypač dėl fakto, kad sukilėlių pajėgų sudėtis yra mišri, o fronto linijos dažnai keičiasi, šios paliaubos tikriausiai iš anksto yra pasmerktos žlugti.

Padėtis ypač paini Sirijos šiaurėje, kur daug nedžihadistinių sukilėlių grupių veikia išvien su „al-Qaeda“ padaliniu Sirijoje – „al Nusra Front“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi