Pasaulyje

2016.02.23 12:33

Kabule susirinkę pareigūnai tikisi sutarti dėl Afganistano taikos derybų datos

ELTA2016.02.23 12:33

Antradienį Kabule susitinkantys Afganistano, Pakistano, JAV ir Kinijos pareigūnai tikisi sutarti dėl pirmųjų tiesioginių derybų su Talibanu datos. Pastarasis taikos derybų su Talibano kovotojais procesas žlugo pernai, skelbia „Reuters“.

Keturių šalių pareigūnai pastarąjį kartą susitiko sausį, tada jie nusprendė, kad tiesiogines derybas tarp Vakarų šalių remiamos vyriausybės ir Talibano kovotojų reikia pradėti iki vasario pabaigos.

Afganistano užsienio reikalų ministras Salahuddinas Rabbanis Talibaną pakartotinai paragino prisijungti prie derybų ir pareiškė, kad antradienio susitikimas nuties kelią netrukus vyksiančiam tiesioginiam susitikimui.

Nesutariančių frakcijų iš vidaus jau kurį laiką draskomas Talibanas dar nepateikė aiškaus atsakymo dėl dalyvavimo taikos derybose, tačiau pranešė, kad jo atstovai antradienį vyksiančiame susitikime nedalyvaus. 

Afganistano Talibano lyderis mula Akhtaras Mansuras, prieš sutikdamas dalyvauti bet kokiose derybose, nori, kad būtų įvykdytos jo pateiktos sąlygos, įskaitant užsienio šalių pajėgų atsitraukimą. Tačiau jam nepaklūstanti Talibano frakcija derybose dalyvauti atsisakė.

Kabule susirinkę pareigūnai tikisi, kad pavyks įkalbinti bent dalį grupės kovotojų prisijungti prie derybų.