Pasaulyje

2016.02.23 17:01

Estijoje teismas pasiuntė už grotų tris Rusijai šnipinėjusius asmenis

BNS2016.02.23 17:01

Estijos teismas praėjusią savaitę skyrė laisvės atėmimo bausmę vyrui, kuris buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto bendradarbiavimo su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, antradienį pranešė prokurorai.

Vienas prokuratūros atstovas naujienų agentūrai BNS sakė, kad toje pačioje byloje dviem kitiems asmenims įkalinimo bausmės buvo skirtos pernai spalį ir kad nei vienas iš šių asmenų nedirbo Estijos valstybinėse įstaigose.

Praėjusios savaitės pabaigoje nutartis buvo paskelbta kaltinamajam Maksimui Gruzdevui — šiam 32 metų Estijos piliečiui teismas skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Estijos saugumo policija (KaPo) ir Valstybinė prokuratūra kaltino M. Gruzdevą užmezgus ir palaikius ryšius su Rusijos tarnybomis bei kenkus Estijos saugumo institucijų darbui.

Prokuratūra nurodė, kad  jis buvo užverbuotas 2013 metų antroje pusėje Rusijos vakarinėje Pskovo srityje ir iki savo arešto 2015 metų spalį perdavinėjo kaimyninės šalies tarnyboms informaciją, įskaitant susijusią su KaPo veikla.

2015 metų spalį teismas paskelbė nuosprendžius 21 metų Estijos piliečiui Aleksandrui Rudniovui, kuris buvo pasiųstas už grotų dvejiems metams ir 10 mėnesių, taip pat pilietybės neturinčiam 42 metų Pavelui Romanovui, kuris buvo užverbuotas Rusijos 1994-aisiais ir suimtas pernai vasarį. P. Romanovas buvo nuteistas kalėti metus ir 10 mėnesių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.