Pasaulyje

2016.02.23 08:07

JAV ir Rusija sutarė dėl plano pradėti paliaubas Sirijoje šeštadienį

BNS 2016.02.23 08:07

JAV pareigūnai pirmadienį sakė, kad Jungtinės Valstijos ir Rusija sutarė dėl plano, pagal kurį ugnis Sirijoje būtų nutraukta nuo šeštadienio, vasario 27 dienos, kuomet nebebūtų atakų nei prieš grupuotę „Islamo valstybė“ (IS), nei prieš vietinę „al Qaeda“ atšaką.

Pasak pareigūnų, abi pusės sutarė dėl „kovos veiksmų nutraukimo“ terminų ir sąlygų. Oficialiai tai būsią paskelbta po abiejų prezidentų, Baracko Obamos ir Vladimiro Putino, pokalbio telefonu. Šią žinią pranešę pareigūnai nebuvo įpareigoti tai viešinti, todėl prašė neminėti jų pavardžių.

Dar sekmadienį JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sakė, kad preliminariai susitarta su Rusija dėl kovos veiksmų sustabdymo Sirijoje sąlygų.

Oficialus skelbimas apie paliaubas vainikuos savaites trukusias pastangas, kurios ypač sustiprėjo pastarosiomis dienomis, pasiekti bent laikinas paliaubas, kad kariaujančios šalys galėtų grįžti prie derybų stalo Ženevoje.

Pirmasis netiesioginių derybų turas žlugo praėjusį mėnesį, kai Sirijos vyriausybės pajėgos, remiamos Rusijos karo aviacijos smūgiais, pradėjo didelį puolimą Alepo provincijoje netoli Turkijos sienos.