Pasaulyje

2020.11.27 07:37

Naujausia informacija. Lukašenka pirmą kartą užsidėjo veido kaukę, bet ligoninėje ją čiupinėjo rankomis

Brazilijos prezidentas sako, kad nesiskiepys nuo koronaviruso; atnaujinta 21.00
BNS, ELTA2020.11.27 07:37

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka surengė propagandinį pasirodymą vienoje Minsko ligoninių. Režimo „Telegram“ kanale pasirodė vaizdo įrašas ir nuotraukos, kuriose A. Lukašenka dėvi apsauginį kostiumą ir pirmą kartą viešumoje veido kaukę, rašo tut.by.

A. Lukašenkai buvo aprodyti nuo COVID-19 gydomi pacientai. „Matau iš tavo akių, kad tu čia naujas, – vaizdo įraše režimo lyderis kreipiasi į vieną gydytoją. – Visi kiti čia jau seniai, su kiekvienu sveikinausi 10 kartų. Ar tu čia gydai žmones? (...) Na, parodyk man, kaip tu čia gydai.“

Nors gydytojas primena A. Lukašenkai, kad reikia dėvėt apsauginius reikmenis, Baltarusijos lyderis pirštinių nemūvi, rankomis liečia savo veido kaukę, ją nusiima nuo burnos ir nosies, vėliau vėl užsideda.

Liepos gale A. Lukašenka paskelbė persirgęs COVID-19 ir esą nepajutęs simptomų. Baltarusijos režimo institucijos paskelbė, kad A. Lukašenka skiria ypatingą dėmesį ligoninėms ir jų personalui, kovojančioms su COVID-19 pandemija. Pats A. Lukašenka neseniai kaltino Vakarus, kad jie nepadeda šaliai kovoti su virusu ir vietoje to remia jau keturis mėnesius vykstančius prodemokratinius protestus.

Baltarusijoje per pastarąją parą nustačius 1 621 naują užsikrėtimo koronavirusu atvejį, bendras jų skaičius išaugo iki 131 633, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Ankstesnę dieną COVID-19 infekcija buvo patvirtinta 1 563 žmonėms.

Ministerijos duomenimis, per pastarąją parą mirus aštuoniems koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 1 136.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Sveikatos apsaugos ministerija pridūrė, kad iki penktadienio ryto dėl COVID-19 hospitalizuotų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 110 152, iš jų 1 383 buvo išrašyti per pastarąją parą.

JK nustatyta dar 16 tūkst. COVID-19 atvejų

Jungtinė Karalystė (JK) praėjusią parą nustatė dar 16 022 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejus.

Kaip praneša agentūra „Reuters“, per tą patį laikotarpį mirė dar 521 žmogus, kuriam COVID-19 liga buvo diagnozuota per pastarąsias 28 dienas.

Oficialus bendras JK patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius yra 1 589 301. Iš viso mirė 57 551 užsikrėtęs žmogus.

Prancūzija švelnina koronaviruso priemones

Mažėjant naujų Covid-19 infekcijų skaičiui, Prancūzija nuo šeštadienio švelnina griežtus koronaviruso ribojimus. Vėl leista duris atverti ne maisto prekių parduotuvėms. Tiesa, jose reikės laikytis saugumo priemonių – vienam klientui turi būti užtikrintas 8 kvadratinių metrų plotas.

Nors ir toliau prancūzai galės palikti namus tik esant svariai priežasčiai ir turėdami užpildytą leidimą, tačiau nuo savaitgalio jiems leista ilgiau būti lauke. Kas norės pasivaikščioti ar sportuoti, tai galės daryti tris valandas per dieną 20 km spinduliu nuo savo gyvenamosios vietos. Iki šiol būti lauke buvo leidžiama tik valandą ir tik kilometro spinduliu nuo namų.

Sveikatos tarnybų duomenimis, Prancūzija įveikė antrosios bangos piką. Ketvirtadienį pranešta apie 13 500 naujų infekcijos atvejų per 24 valandas. Lapkričio pradžioje kai kuriomis dienomis paros atvejų skaičius viršijo 60 000.

67 mln. gyventojų turinčioje Prancūzijoje nuo pandemijos pradžios mirė daugiau kaip 50 000 Covid-19 sirgusių žmonių.

Atnaujinta 19.08

Italijoje praėjusią parą patvirtinti 28 352 koronaviruso atvejai, mirė 827 žmonės

Italijos sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad per praėjusią parą šalyje patvirtinti 28 352 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, ir užfiksuoti 827 su COVID-19 susiję mirties atvejai.

Per pirmąją pandemijos bangą Italija tapo pirmąja Vakarų šalimi, kuriai koronavirusas smogė itin stipriai.

Nuo protrūkio pradžios vasarį iki šios dienos Italijoje nuo koronaviruso sukeltos ligos padarinių mirė 53 677 žmonės, patvirtinta 1,538 mln. ligos atvejų. Aukų skaičius Italijoje yra antras didžiausias Europoje.

Pirmojoje lapkričio mėnesio pusėje Italijoje įsibėgėjus antrajai pandemijos bangai, kasdien į ligonines buvo paguldoma po maždaug 1 000 užsikrėtusių pacientų. Šiuo metu hospitalizuojamų pacientų skaičiaus augimas lėtėja.

Atnaujinta 18.45

Brazilijos prezidentas pareiškė, kad nesiskiepys nuo koronaviruso

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras pareiškė neketinąs skiepytis nuo koronaviruso. Kai tik bus gautas kompetentingų kontrolės institucijų leidimas, jo vyriausybė „iš karto“ ims rūpintis vakcinos pirkimu ir padalijimu, sakė J. Bolsonaras. Jis teigė esąs tikras, kad prievolės skiepytis nebus. Kartu prezidentas pridūrė, kad pats nesiskiepys. „Tai mano teisė“, – pabrėžė jis.

J. Bolsonaras sulaukia didelės kritikos dėl savo reakcijos į koronaviruso krizę. Jis vis menkino viruso pavojų, priešinosi griežtoms karantino priemonėms ir gyrė antimaliarinį preparatą hidroksichlorokiną, nors, anot tyrimų, jis nepadeda gydyti COVID-19.

Liepos pradžioje 65-erių J. Bolsonaras pats užsikrėtė koronavirusu. Paėjusiais mėnesiais virusas nustatytas ir pusei jo kabineto narių.

Brazilija yra antra labiausiai pandemijos paveikta šalis po JAV. Čia virusas jau pražudė per 170 000 žmonių.

Atnaujinta 18.23

Serbijoje – 7 780 naujų koronaviruso atvejų

Serbijoje per praėjusias 24 valandas koronavirusas diagnozuotas 7 780 žmonių. Per tą patį laikotarpį nuo koronaviruso sukeltos ligos mirė 57 pacientai.

Per parą šalyje atlikti 22 404 testai dėl koronaviruso, 34,73 proc. rezultatai buvo teigiami.

Padėtis Serbijoje pastaruoju metu itin sudėtinga. Ketvirtadienį Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius įspėjo, kad šalis yra atsidūrusi prie katastrofos ribos.

Per visą pandemiją Serbija patvirtino 155 994 koronaviruso atvejus, 1 423 užsikrėtę žmonės mirė.

Atnaujinta 15.20

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti 637 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę pacientai, penktadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Viena iš naujausių COVID-19 aukų patenka į 70–75 metų, kita – į 80–85 metų amžiaus grupes.

Per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 7 193 testai COVID-19 nustatyti, iš jų 8,9 proc. buvo teigiami. Pasak Europos Sąjungos tarnybų, jeigu šis rodiklis yra didesnis kaip 4 proc., galima daryti išvadą, kad ligos plitimas yra spartus ir nevaldomas.

Iki šiol Latvijoje COVID-19 nustatyta 15 808 žmonėms. Šiuo metu šalyje yra 12 403 žinomi aktyvūs šios ligos atvejai.

Remiantis Ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikta informacija, nuo koronavirusinės infekcijos pasveikusių žmonių skaičius išaugo nuo 1 686 lapkričio 25 dieną iki 1719 pasveikusiųjų lapkričio 27-ąją. Tačiau pastaraisiais mėnesiais pasveikusiųjų skaičius auga gerokai lėčiau nei naujų užsikrėtimo atvejų skaičius.

Atnaujinta 13.32

Indijos vakaruose penktadienį paryčiais kilus gaisrui privačioje ligoninėje, kurioje gydomi koronavirusine infekcija sergantys pacientai, žuvo mažiausiai penki žmonės ir dar 28 buvo sužeisti.

Policijos atstovas K.N. Bhukanas informavo, kad atvykę ugniagesiai neleido gaisrui išplisti į kitus ligoninės aukštus ir per pusvalandį jį užgesino.

Gaisro priežastis tiriama.

Naujienų agentūra „Press Trust of India“ (PTI) pranešė, kad gaisras įsiplieskė Gudžarato valstijos Radžkoto miesto ligoninės, kurioje buvo gydomi 33 COVID-19 pacientai, intensyviosios terapijos skyriuje.

Dalis nudegimų patyrusių pacientų buvo perkelti į kitą ligoninę Radžkote, esančiame už beveik 1 100 km į pietvakarius nuo Delio.

Rugpjūtį per gaisrą kito svarbaus Gudžarato valstijos miesto Ahmadabado ligoninėje žuvo aštuoni pacientai, sirgę koronavirusine infekcija.

Indijoje dažnai pasitaiko žmonių gyvybių pareikalaujančių gaisrų, nes šalyje menkai paisoma saugos standartų, o priešgaisrinė įranga – prastai prižiūrima.

Atnaujinta 12.11

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 16 310 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 579 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną šalyje buvo patvirtinti 16 687 nauji COVID-19 atvejai, o trečiadienį užregistruota rekordiškai daug mirčių – 674.

Didžiausias COVID-19 atvejų prieaugis fiksuotas lapkričio 7-ąją, kai infekcija per vieną parą buvo patvirtinta 27 875 žmonėms.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija per „Twitter“ nurodė, kad tarp naujausių COVID-19 aukų 112 žmonių mirtis tiesiogiai siejama su koronavirusinės infekcijos komplikacijomis, o dar 467 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis ligomis.

Nuo pandemijos pradžios šalyje koronavirusinė infekcija testais patvirtinta iš viso 957 666 žmonėms, iš jų 16,147 mirė, nurodė pareigūnai.

Penktadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomas 21 691 koronavirusu užsikrėtęs pacientas, iš kurių 2 106 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol šalyje pasveiko 516 636 koronavirusine infekcija persirgę pacientai, iš jų 21 767 – per pastarąją parą, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Vokietijoje COVID-19 atvejų skaičius perkopė 1 mln.

Vokietijoje per praėjusią parą nustačius daugiau kaip 22 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras jų skaičius penktadienį viršijo 1 mln., rodo Roberto Kocho instituto (RKI) duomenys.

Vokietijai palyginti sėkmingai pavyko susitvarkyti su pirmąja koronaviruso banga, tačiau rudenį sergamumas COVID-19 drastiškai išaugo.

Intensyvios terapijos skyriuose gydomų COVID-19 pacientų skaičius šalyje išaugo nuo daugiau nei 360 spalio pradžioje iki daugiau nei 3 500 praėjusią savaitę.

Daugiausia gyventojų turinčioje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje užregistruotas ketvirtadalis visų užsikrėtimo atvejų, o Bavarijoje – 198 000. Berlyne nuo pandemijos pradžios patvirtinta 62 000 COVID-19 atvejų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel anksčiau šią savaitę paskelbė, kad šalis dabartinius suvaržymus dėl koronaviruso pratęs iki sausio pradžios, nebent, kas mažai tikėtina, viruso plitimas būtų smarkiai pristabdytas.

Suvaržymai tęsis „iš pradžių iki gruodžio 20-osios, bet manome, kad... dėl labai didelio užsikrėtimo atvejų dažnumo suvaržymus reikės taikyti iki sausio pradžios“, sakė A. Merkel.

Tai reiškia, kad didžiausioje Europos ekonomikoje ir toliau nedirbs restoranai, barai, sporto ir kultūros įstaigos, tačiau darbą tęs mokyklos ir parduotuvės.

Nuo gruodžio 1-osios privačiuose susibūrimuose galės dalyvauti tik iki penkių žmonių iš dviejų namų ūkių. Šiuo metu tokiuose susibūrimuose gali dalyvauti iki 10 žmonių. Vis dėlto naujoji taisyklė turi išimtį – ji netaikoma vaikams.

Švenčių laikotarpiu, nuo gruodžio 23-iosios iki sausio 1-osios, susibūrimų taisyklės bus kiek švelnesnės, leidžiant susitikti iki 10 suaugusių asmenų ir neribojant jaunesnių nei 14 metų vaikų skaičiaus.

Atnaujinta 10.35

Estijoje per praėjusias 24 valandas patvirtinta 370 naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų, nuo šios ligos šalyje per tą patį laikotarpį mirė penki žmonės, praneša Sveikatos taryba.

Per parą buvo atlikti 5 367 koronaviruso testai, beveik 6,9 proc. jų rezultatai buvo teigiami.

Per dvi savaites patvirtintų COVID-19 atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičius dabar siekia 314,23. Ketvirtadienį šis rodiklis buvo lygus 305,95.

Šiuo metu Estijos ligoninėse gydomi 182 COVID-19 sergantys pacientai. Šis skaičius mažesnis nei praėjusią dieną.

Nuo pandemijos pradžios Estija iš viso patvirtino 11 325 užsikrėtimo atvejus. Bendras mirties nuo šios ligos atvejų skaičius – 104.

Padėtis Rusijoje

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta rekordiškai daug naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų – 27 543, taip pat mirė 496 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo penktadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnis rekordinis sergamumas Rusijoje fiksuotas ketvirtadienį, kai testais buvo patvirtinti 25 487 nauji COVID-19 atvejai.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis pandemijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Vis dėlto tęsiasi ir teigiama tendencija dėl iš ligoninių paleidžiamų pasveikusių pacientų skaičiaus. Per praėjusią parą iš ligoninių buvo išrašyta rekordiškai daug pasveikusių asmenų – 26 682.

Didžiausias sergamumas tebefiksuojamas Maskvoje: per praėjusią parą ten nustatyta 7 918 užsikrėtimo atvejų, mirė 77 pacientai.

Sostinėje per pastarąją parą pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 6 484 žmonės. Maskvoje naujų užsikrėtimo atvejų ir pasveikusiųjų skaičiai praėjusią parą buvo didžiausi nuo pandemijos pradžios.

Iš viso šalyje išaiškinti iš viso 2 215 533 COVID-19 atvejai, 38 558 užsikrėtusieji mirė.

Bendras ligoninėse gydytų ir pasveikusių žmonių skaičius padidėjo iki 1 712 174.