Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.21 22:22

Iššūkis D. Cameronui – Londono meras pasisakė už JK pasitraukimą iš ES

BNS 2016.02.21 22:22

Londono meras Borisas Johnsonas sekmadienį paskelbė prisidedantis prie kampanijos, palaikančios pasiūlymą, kad Didžiajai Britanijai reikia pasitraukti iš Europos Sąjungos, mesdamas tiesioginį iššūkį premjerui Davidui Cameronui, kuris pradeda agituoti, kad Jungtinė Karalystė turi likti Bendrijos nare.

Britai birželio 23 d. balsuos referendume, kuriame bus pateiktas klausimas, ar jų šalis turi palikti 28 valstybių bloką, ar jame pasilikti. Šis klausimas supriešino D. Camerono konservatorių partiją: dauguma jo kabineto narių palaiko premjero pageidavimą, kad Britanija liktų ES nare, bet keli laikosi priešingos pozicijos.

„Su skaudančia širdimi patarsiu balsuoti už pasitraukimą“, – sakė B. Johnsonas, kuris yra populiarus B. Camerono konservatorių partijos politikas, laikomas potencialiu pretendentu perimti premjero postą.

Šie jo komentarai laikomi Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos, vadinamojo „Brexit“, šalininkų svaria pergale, nors iš B. Johnsono pasisakymo buvo galima suprasti, kad jis netaps šio judėjimo vėliavnešiu ir toje kampanijoje aktyviai nesireikš.

51 metų meras sakė, kad D. Cameronui „fantastiškai gerai“ sekėsi derėtis dėl Bendrijos reformų per praeitą savaitę vykusį ES viršūnių susitikimą, bet pridūrė: „Nemanau, kad kas nors gali realistiškai teigti, kad tai yra ES arba Britanijos ryšio su ES fundamentali reforma.“

„Europos stebuklai, atostogos Europoje, nuostabus maistas ir draugystės jokiu būdu neturėtų būti painiojami su politiniu projektu, kuris iš esmės veikia jau dešimtmečius“, – pabrėžė B. Johnsonas.

Meras pareiškė, kad Europos Teisingumo Teismo galia „tampa nebekontroliuojama“, taip pat ragino užmegzti „naujus ryšius“ su ES, pagrįstus prekyba ir bendradarbiavimu.

B. Johnsonas kalbėjo prie savo namų Londono šiauriniame Izlingtono rajone po to, kai D. Cameronas anksčiau sekmadienį duotame interviu paragino savo partiją prisidėti prie stovyklos, palaikančios tolesnę Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi