Pasaulyje

2016.02.20 16:37

JT Saugumo Taryba atmetė Rusijos rezoliuciją dėl Sirijos

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.02.20 16:37

Šešios šalys, Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narės, atmetė Rusijos pasiūlytą rezoliuciją dėl Sirijos, reikalaujančią nutraukti veiksmus, kurie kenkia šalies suverenitetui. 

Tarp nepritariančių Rusijos siūlymui – Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija. Prieš posėdį kalbėjęs Prancūzijos atstovas Jungtinėse Tautose sukritikavo Rusijos projektą. Diplomatas pareiškė, kad aklaviete laiko Maskvos politiką, kuri nedviprasmiškai remia Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą. JAV atstovė Samantha Power teigė, kad toks siūlymas neturi ateities.

Rusija rezoliuciją teikė, reaguodama į Turkijos pasiūlymą įvesti sausumos pajėgas į Siriją. Tačiau Turkija teigia, kad viena to daryti neketina.

Rusija „apgailestauja“ dėl JT atsisakymo stabdyti prieš Siriją veikiančią Turkiją

Rusija šeštadienį išreiškė apgailestavimą dėl to, kad JT Saugumo Taryba atmetė jos bandymą sustabdyti Turkijos karinius veiksmus prieš Siriją, ir pažadėjo toliau remti vyriausybines pajėgas, kovojančias su „teroristais“.

Galingosios Vakarų valstybės penktadienį atmetė Rusijos pasiūlytą rezoliucijos projektą, kuriame buvo raginama tuojau pat nutraukti apšaudymus iš už sienos ir Turkijos remiamus planus dėl užsienio sausumos pajėgų intervencijos Sirijoje.

„Čia galima tik pareikšti apgailestavimą ryšium su tuo, kad šios rezoliucijos projektas nebuvo palaikytas“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak jo, Maskva yra „susirūpinusi dėl didėjančios įtampos prie Sirijos ir Turkijos sienos“.

„Rusija neleistinais laiko tokius štai apšaudymus iš už sienos, kuriuos vykdo turkų artilerija Sirijos teritorijoje“, – sakė jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį su savo saugumo taryba surengė „detalią diskusiją dėl situacijos Sirijoje, ypač – dėl įtampos eskalavimo prie Sirijos ir Turkijos sienos“, sakoma Kremliaus pareiškime.

D. Peskovas pabrėžė, kad Sirijos vyriausybinės pajėgos yra apšaudomos rajone, kurį apšaudo Turkija ir kurdų kovotojai.

Kremliaus atstovas pabrėžė, kad Rusija ketina ir toliau remti „teroristus“ puolančias Sirijos prezidento Basharo al-Assado pajėgas.

„Rusija ir toliau laikosi nuoseklaus požiūrio teikti pagalbą ir padėti Sirijos ginkluotosioms pajėgoms, puolančioms teroristus ir teroristines organizacijas“, – sakė D. Peskovas.

Pasak jo, Rusijos intervencijos tikslas yra suteikti „stabilumą kovoje su terorizmu, išsaugoti šalies (Sirijos) ir regiono teritorinį vientisumą“.