Naujienų srautas

Pasaulyje2016.02.19 19:10

V. Putino kritikas A. Piontkovskis palieka Rusiją

DELFI.lt 2016.02.19 19:10

Publicistas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas Andrejus Piontkovskis paliko Rusiją.

Skelbiama, kad tokį sprendimą jis priėmė baimindamasis baudžiamojo persekiojimo dėl straipsnio, paskelbto „Echo Moskvy“ svetainėje internete, BBC pranešė jo advokatas Markas Feiginas.

Straipsnyje „Bomba, pasirengusi susprogti“, kuris buvo paskelbtas sausio 23 dieną, kalbama apie Rusijos federalinės valdžios ir Čečėnijos vadovybės bei bendruomenės santykius.

Po straipsnio pasirodymo sausio 28 dieną Valstybės Dūmos saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkė Irina Jarovaja kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu įvertinti, ar straipsnyje nėra ekstremizmo elementų.

Be to, į Generalinę prokuratūrą bei Rusijos tyrimų komitetą kreipėsi ir Čečėnijos parlamento nariai, teigiama Generalinės prokuratūros puslapyje internete.

Pats A. Piontkovskis socialiniame tinkle „Twitter“ teigia besibaiminantis dėl savo gyvybės.

„Rusijos tyrimų komitetas ir Generalinė prokuratūra nesutaria, kuriam atiteks teisė nužudyti 76 metų žmogų. Valstybės Dūma nurodė Tyrimų komitetui mane likviduoti, tačiau prokuratūra mano bylą jau perdavė Rusijos federalinei saugumo tarnybai“, – vasario 19 dienos rytą parašė A. Piontkovskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi