Pasaulyje

2020.11.24 18:46

Rekordas – Joe Bidenas JAV prezidento rinkimuose gavo daugiau kaip 80 mln. balsų

Pensilvanija patvirtino Bideno pergalę; atnaujinta 20.56
BNS, ELTA2020.11.24 18:46

Demokratas Joe Bidenas JAV prezidento rinkimuose gavo daugiau kaip 80 mln. balsų, rodo „Cook Political Report“ skaičiavimas. Jis yra pirmasis kandidatas šalies istorijoje, sulaukęs tokio gyventojų pasitikėjimo.

Portalo duomenimis, J. Bidenas iki šiol surinko apie 51 proc. balsų, o Donaldas Trumpas – 47,1 proc. (73,8 mln.).

Savo balsą šių metų JAV prezidento rinkimuose atidavė daugiau kaip 156 mln. žmonių. Rinkėjų aktyvumas siekė daugiau kaip 66 proc.

Pensilvanija patvirtino J. Bideno pergalę

Pensilvanija oficialiai patvirtino demokrato Joe Bideno pergalę prieš respublikoną Donaldą Trumpą per JAV prezidento rinkimus šioje valstijoje.

Šis žingsnis buvo atliktas prezidentui sutikus, kad būtų pradėti pasiruošimai valdžios perdavimui, bet nepripažinus savo pralaimėjimo.

Valstijos gubernatorius Tomas Wolfas per „Twitter“ parašė, kad Pensilvanijos valstijos departamentas „paliudijo“ lapkričio 3-ąją įvykusio balsavimo rezultatus.

Ankstesnę dieną J. Bideno pergalė buvo patvirtinta svarbioje Mičigano valstijoje.

„Kaip reikalauja federalinis įstatymas, pasirašiau Patvirtinimo liudijimą, kad rinkikų balsai atiteks Joe Bidenui ir [išrinktajai viceprezidentei] Kamalai Harris", – pridūrė T. Wolfas.

Netrukus po to žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Nevados Aukščiausiasis teismas antradienį taip pat patvirtino J. Bideno pergalę per prezidento rinkimus valstijoje. Nevada J. Bidenui skirs 6 balsus.

J. Bidenas: rinkimai JAV baigėsi, laikas pradėti bendradarbiauti ir „nedemonizuoti“

J. Bidenas antradienį paragino užbaigti politinius nesutarimus ir drauge dirbti, kad būtų pagerinta padėtis šalyje.

„Rinkimai baigėsi. Atėjo laikas į šalį atidėti partijų siekius ir retoriką, (liautis) demonizuoti vieniems kitus“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mums reikia susivienyti“, – pridūrė jis.

JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną. Dauguma balsų jau suskaičiuota, tačiau oficialūs balsalapių skaičiavimo rezultatai bus paskelbti vėliau. Vis tik pagrindinės JAV žiniasklaidos priemonės, remdamosi turimais duomenimis, lapkričio 7 dieną paskelbė, kad pergalę iškovojo J. Bidenas.