Pasaulyje

2020.11.24 16:15

Britanija neturės Maskvos lordo – oligarchui suteikė Sibiro ir Hamptono lordo titulą

LRT.lt2020.11.24 16:15

Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II suteikė rusų kilmės oligarchui Jevgenijui Lebedevui Hamptono ir Sibiro lordo titulą, nors jis prašė tapti „Maskvos lordu“.

Apie karalienės sprendimą informavo oficialus britų Vyriausybės leidinys „The Gazette“, rašo „The Moscow Times“.

Oficialus pilnas žiniasklaidos magnato titulas bus „Baronas Lebedevas iš Hamptono, Londono Ričmondo priemiestyje prie Temzės bei Sibiro Rusijos Federacijoje“.

Premjero Boriso Johnsono teikimu Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II rusų oligarchui Jevgenijui Lebedevui rugpjūtį suteikė lordo titulą ir pavertė jį Lordų Rūmų nariu. Jis prašė gauti „Maskvos lordo“ teritorinį priskyrimą, tačiau tam esą reikėjo Kremliaus pritarimo.

Rugpjūtį JK Bendruomenių Rūmų komitetas atliko tyrimą dėl Rusijos įtakos Britanijos politikai. Tyrimo ataskaitoje, kad reikėtų atidžiau vertinti britų Lordų Rūmų narių verslo ryšius su Rusijos piliečiais ir įmonėmis, nes Kremlius gali siekti tuo pasinaudoti. Taip pat perspėjama, kad rusai yra tapę Britanijos elito dalimi ir tai gali tapti grėsme.

J. Lebedevo tėvas Aleksandras yra buvęs sovietų KGB agentas, dabar – Rusijos oligarchas – kuriam priklauso dalis dienraščio „Novaja Gazeta“, rašo „The Moscow Times“.

J. Lebedevui priklauso britų dienraščiai „Independent“ ir „Evening Standard“. 2019 m. tuometinė premjerė Theresa May nurodė ištirti aplinkybes, kuriomis verslininkas 30 proc. „Independent“ akcijų pardavė investuotojams iš Saudo Arabijos. Tą vasarą J. Lebedevas bendravo su B. Johnsonu priėmęs jį savo viloje Italijoje. Dėl siūlymo suteikti lordo titulą šiam oligarchui, B. Johnsonas buvo apkaltintas favoritizmu.