Pasaulyje

2016.02.19 14:16

Sirijos šiaurės rytuose kurdų vadovaujamas pajėgos verčia IS trauktis

BNS 2016.02.19 14:16

Kurdų vadovaujamos pajėgs, remiamos tarptautinės koalicijos aviacijos, pasislinko kelis kilometrus į „Islamo valstybės“ (IS) pajėgų pagrindinės grupės kontroliuotą teritoriją Sirijos šiaurės rytuose, pranešė penktadienį padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Anot Britanijoje registruotos SOHR, Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) dabar yra jau vos už penkių kilometrų nuo Šadadžio miesto Hasekės provincijoje.

Sirijos demokratinės pajėgos, (SDF), kurdų ir arabų kovotojų aljansas jau trečią dieną tęsia didelę karinę operaciją. Užimta virtinė kaimų, perkirsti du svarbūs IS tiekimo maršrutai regione: vienas, einantis nuo Šadadžio į Mosulą kaimyniniame Irake, kitas – iš Rakos miesto, kuris iš esmės yra IS grupės sostinė Sirijoje.

Pasak SOHR, SDF kovotojai užėmė ir Kibabės naftos verslovę, esančią į šiaurės rytus nuo Šadadžio; tai pasiekta įnirtingai kaunantis, remiant daugybe JAV vadovaujamos aviacijos smūgių į IS objektus.

SDF pajėgos dalyvauja ir kitoje operacijoje, toliau į vakarus esančioje Alepo provincijoje, kur jie atėmė iš sukilėlių svarbią teritoriją ir tuo supykdė kaimyninę Trukią.

Ankara SDF pajėgose kariaujančius kurdus laiko Kurdistano darbininkų partijos atšaka Sirijoje, o ši partija Turkijoje yra už įstatymo ribų, nes seniai kariauja prieš Turkijos valstybę.

Nuo praėjusio šeštadienio Turkija apšaudo SDF pozicijas Alepo provincijoje, o praėjusią naktį suintensyvinta artilerijos ugnimi smogė į senus ir naujus taikinius kurdų pajėgų kontroliuojamose zonose, pažymi SOHR,

Pirmą kartą sviediniai krito į pagrindinį kurdų miestą Afriną, kur žuvo du civiliai, sužeisti 28.