Pasaulyje

2020.11.24 06:33

Trumpas leido pradėti valdžios perdavimą Bidenui, bet žada nepasiduoti

BNS2020.11.24 06:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad daugiau nebesipriešins Vyriausybės pagalbai Joe Bideno pereinamojo laikotarpio komandai.

D. Trumpo tviterio žinutė, kad Bendrųjų paslaugų administracija (BPA) turėtų „daryti tai, ką reikia padaryti“, buvo paskelbta po to, kai šios agentūros vadovė Emily Murphy pareiškė, jog ji duos sutikimą išrinktajam prezidentui naudotis finansavimu ir kitais ištekliais, įskaitant prieigą prie žvalgybinės informacijos.

D. Trumpas pastarąsias tris savaites po lapkričio 3-iosios rinkimų be jokių įrodymų tvirtino, kad įtikinanti J. Bideno pergalė buvo sukčiavimo rezultatas. E. Murphy, kuri neigia patyrusi politinį spaudimą, iki šiol atsisakydavo sudaryti sąlygas išrinktojo prezidento komandai naudotis standartiniu pagalbos paketu.

J. Bideno komanda netrukus po šio pareiškimo pasveikino sprendimą suteikti jai Vyriausybės pagalbą.

„BPA administratorė konstatavo, kad išrinktasis prezidentas Joe Bidenas ir išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris yra akivaizdūs rinkimų nugalėtojai, suteikdama ateinančiai administracijai išteklių ir paramos, reikalingų sklandžiam ir taikiam valdžios perdavimui“, – sakė J. Bidenas pareiškime.