Pasaulyje

2016.02.19 00:31

Sirijoje JT humanitarinę pagalbą leis iš lėktuvo

LRT.lt 2016.02.19 00:31

Jungtinės Tautos planuoja „Islamo valstybės“ kontroliuojamiems miestams maistą ir kitas reikalingas priemones leisti iš lėktuvo, rašo bbc.com.

Pasak humanitarinės darbo grupės vadovo Jano Egelando, „konkretus planas“ jau sudarytas humanitarinei operacijai virš Deir al Zoro miesto. Tuo tarpu trečiadienį JT sunkvežimiai su labiausiai reikalinga pagalba pajudėjo į penkis kitus apsiaustus regionus.

JT teigimu, apie 200 tūkst. gyventojų tebėra įvairiose teroristų apsiaustose Deir al Zoro srityse.

„Tai bus sudėtinga ir pirmoji tokio pobūdžio operacija“, – apie pagalbos teikimą iš oro kalbėjo J. Egelandas.

JT bendradarbiaus su Sirijos Arabų Raudonojo Pusmėnulio ir kitomis vietinėmis organizacijomis. Humanitarinė pagalba bus leidžiama su parašiutais pasitelkus vieną lėktuvą.

Anksčiau galimybė teikti pagalbą iš oro buvo atmesta dėl sunkumų gaunant leidimą skraidyti Sirijos oro erdvėje, taip pat organizuojant pagalbos dalinimą ant žemės bei pasirenkant tinkamas pagalbos nusileidimo zonas.

Pasak Jungtinės Karalystės vyriausybės, lėktuvu skraidinti pagalbą yra rizikinga, ir tokių priemonių derėtų imtis tik paskutiniu atveju žlugus kitoms pastangoms.

Tuo tarpu J. Egelandas teigia, kad situacija yra beviltiška, ir pasirinkta strategija yra vienintelė padėsianti pamaitinti žmones Deir al Zore.