Pasaulyje

2020.11.24 22:14

„Net vyrai verkia iš baimės“ – Kazachstano policija ieško apsimetėlio ar vaiduoklio haliucinacijos

Bruce Pannier, „Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.11.24 22:14

Helovinas baigėsi, tačiau vietos gyventojai viename Vakarų Kazachstano rajone sako, kad kažkoks nelabasis naktimis šmižinėja gatvėmis ir slankioja aplink namus jų gyvenvietėje.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe / Radio Liberty“ (RFE / RL) originalus kūrinys.

Chankolio kaimą sukausčiusi baimė tokia stipri, kad Vakarų Kazachstano provincijos gubernatoriui Gali Iskaljevui neliko nieko kito, kaip tik siųsti policiją, kad ši ištirtų pranešimus apie ramybės gyventojams neduodančią pamėklę.

Šią istoriją Kazachstano naujienų portalas „Tengrinews.kz“ paskalbė lapkričio 11 d.

„Karatobino rajone esančio nedidelio Chankolio kaimo gyventojai tvirtina, kad netoli jų gyvenvietės vis matomas moters šviesiais plaukais vaiduoklis, – rašoma straipsnyje. – Žmonės labai išsigandę, net vyrai verkia iš baimės.“

Vietos gyventojai istorijomis apie nelabąjį dalinasi socialiniuose tinkluose.

„[Vaiduoklis] pasirodė prieš krovininį sunkvežimį – vairuotojui vos pavyko išvengti avarijos. Netrukus mergina dingo. Vairuotojas ėmė klausinėti kaimo gyventojų, tačiau šie dievagojosi nieko nematę. Žmonės sėdo skaityti Koraną“, – rašoma viename iš įrašų.

Pasakojama, kad moters dvasia beldžiasi į automobilių langus ar net prasibrauna į vidų ir bando priversti vairuotojus išsukti iš kelio.

Pasakojimai apie vaiduoklį išplito ir po apylinkes.

Talalas Kazijevas yra kaimyninio Žusandojaus kaimo seniūnas.

„Aš taip pat tais keliais važinėju, tačiau nesu matęs nieko panašaus, – „Tengrinews“ sakė T. Kazijevas. – Žmonės yra linkę sutirštinti spalvas, tačiau reikia pripažinti, kad apie paslaptingąją moterį kalbama daug.“

Jis kartu su kitais savo kaimo gyventojais buvo atvykęs į Chankolį dalyvauti sadakos rituale, kurio metu, siekiant išvalyti apylinkę nuo piktųjų dvasių, paaukojamas gyvūnas (šiuo atveju – avis).

Šių pasakojimų pakako, kas gubernatorius G. Iskalijevas pasiųstų į Chankolį policiją.

„Be jokios abejonės tai yra nepatikima informacija arba kažkas nusprendė nevykusiai pajuokauti, – vietos laikraščiui „Nadežda“ sakė G. Iskalijevas. – [Bet] aš pasiunčiau policiją, kad viską išsiaiškintų.“

„Tengrinews“ rašė, kad policijai pavesta pabandyti išsiaiškinti, ar tai išdaiga, ar masinės haliucinacijos išdava „ir, jei reikia, apskaičiuoti, kiek pagaminamo samagono tenka vienam gyventojui Karatobino rajone“.