Pasaulyje

2016.02.18 16:18

L. Walesa bendradarbiavo su komunistiniu saugumu

ELTA 2016.02.18 16:18

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa, Nacionalinio atminties instituto (IPN) Varšuvoje duomenimis, bendradarbiavo su komunistiniu saugumu. Rastas jo bendradarbiavimo pareiškimas, ketvirtadienį sakė IPN direktorius Lukaszas Kaminskis, kurį cituoja agentūra PAP.

Seni dokumentai iš buvusio generolo ir buvusio vidaus reikalų ministro Czeslawo Kiszczako namų jau prieš tai sukėlė debatus apie galimą „Solidarumo" profsąjungos įkūrėjo ir Nobelio taikos premijos laureato šnipinėjimo veiklą. IPN trečiadienį patvirtino, kad prokurorai konfiskavo dokumentus.

Trečiadienį C. Kiszczako našlė pasiūlė institutui pirkti dokumentus. Juose tariamai minimas saugumo informatorius „Bolekas" („Bolek"). Ši slapyvardis siejama su L. Walesa. Našlė už dokumentus pareikalavo 90 000 zlotų (20 000 eurų). Tą pačią dieną tyrėjau dokumentus konfiskavo. Įstatymai nurodo istorini požiūriu svarbius dokumentus perduoti valstybei.

L. Walesa nuolat neigė atitinkamus kaltinimus ir 2000-aisiais buvo specialiojo teismo išteisintas. Dabar bus tikrinamas naujai atsiradusių dokumentų autentiškumas ir turinys. Tai esą yra ranka ir rašomąja mašinėle rašyti lapai.